Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutya...

Menhelyről hozott kutya elfogad új gazdájának vagy soha nem fog? Vagy csak azért lesz velem mert kaját adok neki

Figyelt kérdés
A menhelyen kinéztem egy kutyát német juhászt,3,7 éves,azt mondták a menhelyen dolgozók,hogy azért vittek be mert költöztek és a kutyát nem tudták magukal vinni,de a kutyát nagyon szerete a gazdája mert , mondta a dolgozó,hogy nagyon nehezen hagyta ott,(hogy ezt miért mesélte el,el kezdtünk beszélgetni a kutyáról, hogy milyen a tulajdonságai és ez is szóba került,meg még sok más is stb ,ezt csak azért írom le mert , nehogy bele kosetek ebbe ,csak tisztázni akartam na mindegy) és a kutya szomorú volt nagyon sokáig, tehát a kérdésem ha elhozom a menhelyről akkor elfogadna új gazdájának, vagy soha nem kerülne hozzám olyan közel , soha nem tekintene legbelől gazdájának? Értem én ,hogy nem mingyárt de azért egy idő elteltével újra képes lenne úgy szeretni megbízni bennem mint a régi gazdájában
2023. máj. 29. 22:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy soha nem szeretne úgy mint a régi gazdáját.


Ezt csak példának mondom

Ha például velem lenne mondjuk 5 évet szeretném , játszanék vele szóval a lelki tagsa lennék


És megjele a régi gazdája akkor ugyan úgy otet választaná?


Erre csak kíváncsi vagyok ,hogy van-e ilyen

2023. máj. 29. 22:28
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem cicusom van menhelyről de ő mentett cica szóval lehet ezért ragaszkodik hozzám annyira. Néha még sok is a bújása de szerintem a kutya is értékelni fogja a te szeretetedet és odaadásodat. Szinte biztos vagyok benne ha jól bánsz vele akkor értékelni fogja :)


28/L

2023. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elfogad es igen, nevelheto egy menhelyi kutya is.

De lehet, hogy nagy munka lesz benne, mert egy kicsit mindig lutri, hogy mit kapsz, hiaba ismerik a kutyakat valamennyire, alapbol mashogy viselkednek menhelyen, mint otthoni kornyezetben.

Oszinten? Minden penz kerdese. Ha van penzed trenerre es kutyasulira, illetve hajlando vagy az idodet raszanni, akkor baj nem lehet. Csak azert mondom ezt, mert fel kell keszulni a legrosszabbra, sokan nem teszik, ezert kerul vissza a kutya 1 het utan, mert elojonnek a bajok es szarnak bele.


En is menhelyrol fogadtam orokbe ketszer is. Az egyik kutyussal semmi gond nem volt, konnyu volt vele, de a masik ugy kerult hozzam, hogy vele kemenyen kellett dolgozni, mire szegenykem nagyjabol “normalis” lett.



Es az, hogy felismerne-e az elozo gazdat x ev utan,ki tudja. Lehet, hogy orulne neki, de lehet nem erdekelne kulonosebben. Kutyafuggo.

2023. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász az egyik legalkalmazkodóbb fajta. Emiatt is használják rendőrök, katonák, stb.

Adj neki időt, hogy megszokjon téged, a hangodat, az új szabályokat. Az első perctől várd el tőle azt, amit később is elvársz majd tőle az együttélésetek során.

2023. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno amikor a kutyám kb 8-10 hónapos volt, jártam egy sráccal 3 hónapig. Ebből 1 hónapot együtt is éltünk. Majd szakítottunk, és 3 év múlva találkoztunk újra, és a kutyám egyből felismerte, iszonyatosan örült neki.

Szóval igen, ha volt gazdája 3 évig, és évek múlva újra látná, biztos hogy felismerné.

2023. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevésbé fontos szempont, hogy felismerné e a gazdáját. Nem biztos, de valószínű, hogy pár éven belül igen.

Fontos viszont, hogy türelmes legyél vele. Első pár napban, lehet nem is megy hozzád, meghúzódik valahol, lehet rád is morog. Ha így van, akkor se legyél türelmetlen.

A kutyák kíváncsiak, hiányzik nekik az ember társasága. 2-3 napon belül ő kezd el közeledni hozzád. Innen nyert ügyed lesz. Sok játék, foglalkozás, séta közösen (ezt majd minden kutya imádja) és elfogad, úgy mint ha te lettél volna mindig is a gazdája.

Lényeg a türelem és a sok közös foglalkozás! Jó lesz, hidd el.

2023. máj. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Természetesen elfogad.
2023. máj. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyája válogatja, de nem az örökbefogadástól függ, vagy, hogy volt-e már gazdája. Sok kicsi korától felnevelt kutya tojik az emberek fejére, inkább habitusfüggő, de a nj-nél nem szokott ilyen probléma lenni.

Akit én örökbefogadtam, a kezdetektől bízott bennem és imádott, de az ideiglenesek is egy héten belül megszeretnek és olyan, mintha mindig én lettem volna az "emberük". A személy is nagyban meghatározza, hogy mennyire lesz jó a kapcsolat, függ attól, hogy mennyit simogatod, mennyire engeded be az életteredbe, hogy állsz hozzá...

2023. máj. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

El fog fogadni es ugyanugy meg fog becsulni. A bizalmat nehezebb lesz elnyerned a kotodest is. De sikerult nekem is!! Tobb sinteres kutyank volt es van. Felnotten hoztuk oket.


Szepen tanithstoak mind.


A nj munkakutya szomjazza atanulast feladatokat parancsokat. Jutfalattal tanitsd es dicserettel.


Nezd meg,h kutyakra szocializaltak-e. Mert ha nem,ne vidd utcara mert neki megy kutyaknak.


Hidd el,h a regi gazdi sohasem fog jelentkezni erte es az adatvedelem miatt a Te lakcimed nem adhatjak ki neki!!!

2023. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!