Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon mohó kutyával...

Egy nagyon mohó kutyával mégis mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Régebben vettünk neki egy nagyméretű marhacsontot. El nem tudom képzelni, hogy mekkora darabokban nyelte le, de vagy 3x hányt mire kiment belőle. Ja és a hányásában elég nagy darabokat találtunk…


Mondom oké, csont kilőve, majd ha nagyobb lesz. Jelenleg 4 éves, de nem lehet neki adni még velős csontot sem, mert konkrétan elharmadolja, és már nyeli le. Életveszélyes.


Fressnapfban pedig rengeteg a szemét kaja, ezért nagyobb hústartalmú, puhább marha vagy csirkefalatokat szoktam neki venni. Vettem neki egyszer marhapatát, (olvastam hogy az jó fogkövesedés ellen is) mondom az talán nem árt neki. Azt is kihányta…


Kiskorában evés lassító tálja volt, illetve mikor adtam neki velős csontot, a kezemből adtam neki, és kis falatonként el kellett harapnia, folyamatosan mondtam neki hogy szépen, lassan, akkor nem hányta ki.

De egy nagy csonttal ezt nem nagyon tudom megcsinálni. Azt hittem ha nagyobb lesz, akkor szépen elnyammogja. Pedig örömet akarnék neki okozni, de így csak játékot tudok neki venni meg puhább falatokat, amiknek persze örül, de a csontért sokkal jobban odavan.


2023. máj. 30. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne adj neki csontot! Ha tudnád hány kutyát operálnak az állatklinikákon, mert tele van csonttal a gyomruk vagy a belük!
2023. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ne adj neki csontot. Az előző hozzászólnak igaza van sajnos. A múltkor is a rendeleőben voltam és két kutyából is csontot operáltak ki, mert megakadt.
2023. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Csontot ne adj neki.

Sok marha eteti vele a kutyát és fogalma nincs róla milyen veszélyes.

2023. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Hentesüzletben vegyél marha ínt, porcot. Nem lehet nagyon gyakran kapni, de ha szerencsés vagy, néha ki lehet fogni. Ezt eheti nyersen, kell rágnia és nem okoz bélelzáródást akkor sem, ha egyben nyeli le.
2023. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Milyen csontot adsz neki? Ugye főzöttet tilos, ez alap.
2023. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Marha lábszárcsontot tudom ajánlani, szerintem nincs kutya aki azt kettéharapja, és kb 40-50cm, a porcot tudja lerágcsálni a 2 végéről. Illetve én ilyenkor húslevesben (só és fűszermentes) főzök egész répát, lefagyasztom és azt kapják a melegben, imádják
2023. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6# Marha lábszárcsontot vettünk neki mindig is…


Előző válaszolóknak: nem vagyok hülye, nem csonttal akarom etetni! Néha jó lenne meglepni vele, de egyszerűen nem értem hogy miért hányja ki.


[link]


Ezt is már messziről kerüljük.

2023. máj. 31. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem kell adni a kutyának csontot!
2023. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megkérdezheted az állatorvost is, amikor viszed hozzá vagy hívd fel és kérj tőle tanácsot.
2023. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Pontozzatok le nyugodtan. Rokonom állatklinikán dolgozik. Ne adjatok csontot a kutyának! Bele is pusztulhat szegény eb!
2023. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!