Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetés vagy a táp az...

Barf etetés vagy a táp az olcsóbb? Egyszer régebben azt hallottam hogy a barf, de most számolgattam, és a barf 2-szer annyi lenne mint a táp.

Figyelt kérdés
Pedig prémium tápot eszik, 26 000 ft a 12 kilós zsák.
2023. jún. 3. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem őzhússal és lazac filével eteted a kutyát, meg nyomatsz neki 4 millió féle értelmetlen kiegészítőt, akkor a barf olcsóbb ennél. Meg persze ha te készíted, és nem készen veszek napi menüket.
2023. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek.

Én vegetáriánus vagyok, szóval már évek óta nem vettem húst, azt sem tudom mennyibe kerül. De ha kb 1500 ft/kiló, akkor a kutyámnak ennyibe kerül egy nap. Mert 45 kiló, és azt olvastama testsúly 2-3%-át kell adni neki. Na az nála pont 1 kiló.

Ez megszorozva 30 nappal 45 000 ft. Plusz ugye kis rizs, zöldségek stb... így már tényleg kétszer annyi mint a táp.

2023. jún. 3. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

BARF = Biologically Appropriate Raw Food

Raw (BARF) dog food diet risks recap:

- potentially dangerous bacteria or pathogens in raw food.

- risk of contamination with raw meat that could make humans sick.

- raw bones can pose a choking hazard to dogs and may chip their teeth.

- high cost and time investment.


Abban a pillanatban, hogy megfozod, mar nem BARF.

Azt a sok BARF hivo elfelejti, hogy a kutya a haziasitassal kb 2000 evvel ezelott elvesztette a BARF iranti igenyet. Sot, mar a ma elo szurkefarkasok sem ugy etkeznek, ahogyan 2000 evvel ezelott.

Az pedig mar bizonyitott, hogy a BARF etkezes kiegeszitok nelkul nem ad a kutyanak hosszabb eletet, sot. Kiegeszitokkel sem igazan, ugyanis egy barfos kutya fogai sosem tisztulnak, hamarabb keletkeznek fogaszati es ezaltal ragasi problemak, es az idos, fogfajos vagy fogatlan kutyad nem kepes megenni a barfos menut. (nem veletlen, hogy pl az igazan barfos etkezesu vad farkasok nem nagyon elnek 5-6 evnel tovabb, mig az allatkertiek sokszor elerik akar a 12-15 evet is)

A BARF etetes egy ugyanolyan ostoba divat, mint az embereknel gabonapelyhet enni: se nem egeszseges a magas cukortartalom miatt, se nem laktato.

2023. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

3-as, ezt tudod esetleg bármilyen állatorvosi tanulmánnyal igazolni?

Ugyanis:

A baktériumokkal elbánik a kutya gyomorsava.

Mi emberek is fogdosunk nyers húst, ugyanúgy alaposan kezet kell mosni utána, és külön konyhai eszközöket (pl vágódeszka) kell fenntartani a nyers húsnak.

A nyers csont, amivel etetünk (pl: farhát, szárny, nyak, borda), puha, könnyen rágható, ám HŐKEZELÉS hatására megkeményedik, utóbbi okozhat bélelzáródást, fulladást. Nyers csont maximum akkor bajos, ha a szerencsétlen kutyát senki se tanította meg rágni. Egy yorkie simán benyomja a csirke-pulykanyakat fulladás nélkül, és nem, a puha csont nem fogja letörni a fogát.

Az időről ne is beszéljünk… 40p alatt adagoltam ki tegnap 35 adag kaját egy 11 kilós terriernek, akinek a barf előtt rettenet állapotban volt a szőre-bőre, amin 5 állatorvos, tucatnyi vizsgálat, gyógyszer és 17 (TIZENHÉT!) féle tápváltás sem segített, már külföldről rendeltem neki tápot, annyira nem tudtam mit csinálni.

Köszöni szépen, 5 éve csak oltáskor és éves vérvételnél látja állatorvos.

2023. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

A nyersetetes olcsobb es egeszsegesebb. Nyilvan nem csirkemellet vagy sertescombot adsz a kutyanak. Olcsobb valtozatok is vannak (joval 1500 ft/ kg alatt), masreszt ok is szeretik a valtozatos eteleket.

Hogy ne legyenek a 4-es hozzaszolasban leirt bortunetei a kutyamnak, kb fel - negyed evente vettem neki 1 kg nyers pulykaszivet es mind megetettem vele. Ez egy allateledeles bolti dolgozotol valo tipp volt, az allatorvos nem igazan tudott hozza szolni.

2023. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

A kutyamon tapasztaltam,h amiota fozom neki a husokat zoldsegeket,sokkal erosebb ez izmosabb. A barfboltokban meg budos romlott husok vannak. Olyat nem veszek a kedvencem ek.


A fott csontokat mind azonnal kidobom.

2023. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
70%

3as válaszoló! Ezt a sok sületlenséget egyedül találtad ki vagy valaki segített?


Na de hogy a kérdésre is válaszoljak.


A táp akkor olcsóbb ha nagy tételben internetről rendeled.


A barf meg akkor ha szintén nagy tételben tudod beszerezni a nyers kaját, vagy van hentes ismerősöd aki tud olcsóbban húst,de kell nagy fagyasztó is amiben tudod tárolni.


Nyersen etethető állatok: csirke,pulyka,nyúl,kacsa, liba,bárány,ló,marha,halak.

Fontos hogy fehér és vörös hús is legyen a menüben.


A barfnak a legfontosabb elemei

a csontos hús (nyak,farhát,szárny, mellcsont stb)

a színhús (combfilé, mell,szív,zúza, tisztítatlan gyomor azaz a zöldpacal)

és a belsőségek (máj,vese,lép,here stb)

Zöldségek gyümölcsök és időszakosan a kiegészítők pl Zöldkagyló - izületvédő

Máriatövismagolaj - májvédő

Sörélesztőpor- szőr és bőr, különösen vedléskor ajánlott.

Barna alga por - fogkő ellen,sok ásványi anyag van benne,jót tesz az érrendszernek,szívnek is.



Saját tapasztalat.


A saját kutyám BARF étrend szerint eszik, azóta egészséges,szép a szőre, jó az emésztése, a hasmenés nagyon ritka (csak akkor van ha valamit nem jó arányban adok), hányás sincs. A nyers előtt sokféle tápot kipróbáltam neki a legrosszabbtól a középkategóriáson át a prémiumig mindtől hasmenése volt vagy éppen hányt.


Az ideiglenes kutyám meg tápot eszik ócska, rossz minőségűt kapunk adományba, plusz ez mellett adok neki Brit prémiumot (az jó neki, attól nincs baja)


Szerencsétlen kutya napi 3-4 alkalommal kakál, kenhető allagú és van amikor nyálkás is, és akkora adagot hogy alig tudom összeszedni.


Na ezek után mindenki döntse el hogy mi a jobb.


Nekem a véleményem az az hogy BARF/Prey vagy a főzés vagy Prémium táp a legjobb, esetleg még a középkategóriás tápok, de annál lejjebb az már nem.

2023. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
A hús is olcsóbb, ha nagy tételben veszed, és nem csak az ár miatt érdemes nagy tételben venni, hanem mert változatosan kell adni a húsokat is.
2023. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha barfshopokról veszed a húst akkor csiliárdok.


Egyébként ha nagy tételben veszel húst vannak csoportok akkor olcsón ki lehet hozni,nem biztos,hogy olcsóbb lesz mint a táp.


Én pulykanyesit veszek 850 ft/ kgját

Legutóbb marhahús kg ja volt 900 ft


Csirke még olcsóbb,akinek nem allergiás a kutyája.


Alapvetően kihozható jó áron.


Belsőségek azok elég olcsóak szoktak lenni, csontosak is viszonylag jó ráon vannak.



Mondjuk én főzök az öreg kistestűmnek,bár mivel májproblémás erős husokat nem ehet annyit vagy nem is bírja.


pulyka,nyúl,marha,hal ezeket kapja. nyúl meg a hal meg elég drága :D de a pulykán és a marhán sporolok.

2023. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

3-as, nagyon tájékozott vagy, a netről. talán jobb lenne tapasztalatból tájékozódni, olyanoktól, akik ezzel etetnek, nem divatból egy-két hónapja vagy éve, hanem hosszabb ideje. Én pl. 9 éve etetek így. Két kutyát, egy macskát. A macska most 15 éves, háromévesen a fele fogsorának búcsút kellett mondania, akkor még tápos volt, azután álltunk át nyersre, köszöni szépen, remekül elboldogult félig fogatlanul eddig is, az meg egyenesen butaság, hogy a nyerses állat fogai "sosem tisztulnak" - amióta nyerskosztos a cica, fogköve sem nagyon van, ellentétben előtte a tápos korszakban nagyon is volt. És ez csak egy példa.


Kérdező: ha nem kistestű a kutyád, a nevesebb Barfos boltok többségének az árait nem lehet bírni. Barfos közösségben fogsz tudni kapni tippet, hogy a lakóhelyed környékén melyek a legmegfizethetőbb húsforrások. Amennyiben allergia nem nehezíti a helyzetet, azért általában ki lehet jönni táp árban. Ha allergia miatt csak bizonyos húsforrásokat lehet etetni, az keményebb helyzet.

2023. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!