Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne valami baja a kutyámnak...

Lenne valami baja a kutyámnak holnap ha estére beengednénk, mert hát a sok petárda meg minden. És utána megint kinti lenne. Nem fázna utánna kint?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 10:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia.


Én annyit fűznék csak hozzá,hogy előttem írónak igaza van,de sztem ez már kicsit túlzás,átrendezni az egész lakást a kutyus miatt.Az emberek nagy többsége nem rendezi át,mégis tisztaság,és rend van mire hazaérnek,ha meg otthon vannak...

Egyik ismerősöm épp ma délelőtt mesélte,hogy ő a beteg édesanyja miatt évek óta nem jár szilveszterezni,de még a szomszéd kutyáját is(a szomszéd még szilveszterkor sem hajlandó beengedni) magához veszi,és a sajátjával együtt bent alusszák végig a petárdázást nyugisan.

Állítólag van olyan ismerőse előbb említett személynek,aki emberi altatót ad be a kutyusnak,na ezt nem szabad.

A kutyust nyugodtan beengedheted,nem fog fázni kint utána,mivel vastag szőrmebunda fedi a testét.(hacsak nem Özgéről,Steiner Kristóf kutyujáról van szó:) )Emiatt ne aggódj,ha úgy látjátok,hogy annak ellenére is fél a kutyus,hogy bent van a házban,simogassátok,és beszéljetek hozzá megnyugtatóan.

Azért is fontos ebben az időszakban kiemelten odafigyelni állatainkra,mert nemcsak elszöknek,ha megijednek,hanem én már sajnos tanúja is voltam,mikor egy kutyus epilepsziás lett a szilveszteri durrogtatástól és el kellett később altatni.

Engedjétek be,nem lesz baj.


B.U.É.K

2008. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Be fogjuk engedni.
2008. dec. 30. 19:44
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok.:) Azért jobb az alaposság, mert kinti kutyusról van szó, aki feltehetőleg nincs hozzászoktatva, hogy a bútorokat tiszteletben tartsa. Azt sem tudjuk, hogy mekkora. Természetesen, mindenki maga dönti el, mit tart elégségesnek. Három-négy széket átvinni egy másik szobába nem több egy percnél. A szőnyeget szobatisztaság okán érdemesebb. Persze nem muszáj.:)) Az elektromos vezetékek, hosszabbítók a legfontosabbak, mert ha a kutyus ráharap, és Isten őrizz megrázza, az áram izomgörcsöt okoz, és még el sem tudja ereszteni. A telefonkábelekről kevesen tudják, hogy veszélyes lehet, de amikor hívás érkezik, 80 V halad át rajta. Apró tárgyak. Most 10 hónapos a goldenem, rágott már szét ruhacsíptetőt (kis feszítőrugó van benne), távirányítót (a nyákot szilánkosra törte), ezekből szerencsére nem evett, de hányt már vissza egészben harisnyanadrágot, zoknit, tangabugyit stb. Szörnyű volt lesni, hogy lesz-e baja tőle. Két ember 10 perc alatt átrámolja ezeket a dolgokat egy másik szobába, és bezárja. Nem tartom nagy dolognak. Az asztal kifejezetten hasznos, ha ijedt az állat, ösztönösen olyan búvóhelyet keres, ami minden oldalról védi. Erre ez kifejezetten alkalmas. Célszerű sarokban elhelyezni. Az ajtót látnia kell belőle, különben nem biztos, hogy bemegy.:)


Volt egy idős németjuhászunk, aki lakásban lakott, vele nem volt gond. Őnála csak a kuckót építettem meg, hazaérve láttam, hogy szépen berendezkedett benne, tehát szerette.:) A fia most 8 éves, az udvaron él, kolosszális méretű és erejű, őt a pincében kialakított irodába zártuk be, a fél ablakszárnyat letépte. Ő a fürdőszobában tölti a szilvesztereket. Természetesen előkészítve neki.:) Az óvatosság nem árt, főleg, ha nem is kerül sok erőfeszítésbe.

2008. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Tudom h ezt már későn írom deh jó lenne ha ezt mindenki így csinálná h beengedi őket. Amugy a kutyák ezeket a nekünk kis csattanásoknak tűnő robbanásokat úgy hallják mint ha atomrobbanások zajlanának. képzeld magadat a helyükbe és próbáld megnyugtatni eszerint. :D
2009. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!