Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz, tovább lent?

Ez igaz, tovább lent?

Figyelt kérdés

a mopsz szuka kutyám örökölte a perteszkór betegséget.ezt a kutyák öröklik,és hát én szeretném egyszer párosztatni,de félek hogy örökölni fogják a kicsik.az orvos mondjuk azt mondta hogy nem biztos hogy öröklik a picik.és a kérdés az lenne,hogy halottam egy oltásról amit a vemhesség alatt

kell beadni a kutyának és a picik nem öröklik a betegséget.ez igaz?van ilyen oltás?ha igaz akkor tudnátok róla mondani valamit vagy egy oldalt küldeni?


2010. okt. 11. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
"Mivel a Perthes-kór örökletes betegség, ezért etikátlan és nem javasolt ezeket a kutyákat tenyésztésbe venni."
2010. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedben ott a válasz! Mivel örökletes betgségről van szó egy egyszerű oltással nem orvosolható a baj. Ha a kicsik tünetmentesek vagy neadjisten egészségesek is lesznek életük végéig, a gént magukban fogják hordozni. Aztán a leenő gazdik tovább szaporítják és máris exponenciálisan növekedett a beteg kutyák száma. Szerintem ivartalaníttasd a kutyádat, vagy ha nem akkor se fedeztesd be semmiképp.


Bővebben itt olvashatsz róla:


[link]

2010. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*leendő
2010. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


NE tenyészd őket....mindenkinek jobb lenne.

2010. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
OFF: Előző vagyok. Ki mondta ezt az oltás dolgot neked?
2010. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az egyik ismerősöm.hogy ő halott róla és van ilyen.3szor kell beadni ezt az oltást a vemhesség alatt.
2010. okt. 11. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Az az ismerősöd elég nagy hülyeségeket tud beszélni. Ez olyan mintha azt mondta volna h a diszpláziára van védőoltás...


A tenyésztés meg pont arról szól, h az ember kiszűri a beteg egyedeket, h azok ne rontsák tovább a fajta génállományát. És nem arról, h szeretném pároztatni egyszer a saját kutyámat mert olyan cuki. Tudni kell felülkerekedni az önzőségen, ha kiderül egy kutyáról egy ilyen komoly örökletesség.

2010. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd valószínűleg a herpesz oltásra gondolt. Ez örökletes betegség, felejtsd el a szaporítást.
2010. okt. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, de nem mertem leírni, mert azt gondoltam, h valaki nem lehet olyan ... h összekeveri a herpeszt a pertesz-kórral.... már ha tudja mi az egyik és a másik.
2010. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!