Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran lehet nyugtatót...

WidowmakerButt kérdése:

Milyen gyakran lehet nyugtatót adni egy kutyának?

Figyelt kérdés
6 éves huskyról lenne szó. Egészséges, már egyszer használtam rajta, mert másképpen nem engedi lenyírni a körmeit. Milyen gyakran lehet használni? Nem az altatóra gondolok, hanem csak a sima nyugtatókra amitől furcsán járnak egy ideig meg ilyesmi. Állatorvos sajnos szabadságon van, szóval gondoltam megkérdezem itt, mert választ nem találtam se angolul, se magyarul.
2023. jún. 14. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Fel kell hívni egy állatorvosi rendelőt elég sok van az országban csak találsz egyet.
2023. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Amilyen gyakran a körmét vágod. Gondolom nem hetente.
2023. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, most egyelőre még túl nagyok a körmei, és folyamatosan vágnom kell belőle amint visszamegy egy kicsit az ér bennük. Legutóbb 3 hete vágtam belőle, és úgy nézem hogy már eléggé visszahúzódtak az erek hogy vághassak a körömből még, és gondoltam megkérdezem így estére.


Nem lenne gond a hívással, holnap tervezem felhívni az egyik állatorvost, de gondoltam itt is megkérdezem, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak

2023. jún. 14. 23:32
 4/14 A kérdező kommentje:
A legnagyobb félelmem csak az, hogy a túlzott nyugtatózás negatív hatással lehet a kutyámra
2023. jún. 14. 23:33
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Túlzásba ne vidd, az valóban nem lenne jó, hát embernek sem jó, nem az a normális állapot. Csak amikor szükség van rá, én max egy héten egyszer adnám de inkább ritkábban.
2023. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Ne bazzz, hogy nyugtatót adsz a kutyádnak körömvágás miatt.

Hallod, vidd ki betonra futni a kutyát és lekopik a körme, vagy add be egy kozmetikába, ahol tudatod velük, hogy nem csipázza, ha a körmét vágják.


Biztos nem nyugtatóznám a kutyámat egy köröm vágás miatt.


Én egyébként rá tennék egy szájkosarat aztán akkor is levágnám a körmét, ha tetszik neki, ha nem..... de szerencsére mindegyikkel tudattam kicsi korában hányas a kabát.

2023. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hidd el, én se szívesen csinálom. Ez viszont egy nagyon nagy tévhit, hogy minden kutya körme kopik hogyha kemény talajon sétál. Sajnos ez leginkább a genetikától függ, szinte minden nap járok sétálni a 3 kutyámmal, kettőnek még sohasem kellett vágni a körmét, a harmadiknak meg sajnos nem bír kopni a körme


Kozmetikushoz nem igazán szeretném vinni. Sajnos egyszer már volt, és úgy levágták a körmeit, hogy aztán vihettem orvoshoz, mert folyamatosan felnyílt neki az ér a körmében. Szájkosárral meg hiába próbálkoznék, ha közben meg össze-vissza ugrálna. Egy huskyt azért nem könnyű lefogni, plusz így csak még jobban megutálná a körömvágást, szóval inkább nem erőltetem, hanem szépen nyugodtan csinálom, amikor már megnyugodott a nyugtatótól. Mint mondtam, nem jókedvemből csinálom, vagy mert azt akarom, hogy tökéletes körmei legyenek a kutyámnak mert az olyan menő, hanem azért, mert iszonyatosan tud fájni nekik ha már nagyra van nőve


Epilepsziás kutyáknak például elég gyakran adnak nyugtatót, főleg tűzijátékok előtt vagy viharok előtt.

2023. jún. 15. 02:06
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Inkább ne vágd a körmét. Én is hülyét kapnék, ha bekábítanának, ha valamit nem akarok.
2023. jún. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
40%
Egyeztesd az orvossal.
2023. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Betonon futassal lekopik 10 perc alatt. Vagy csak setalj ejjel vele betonon. Ha radhuz kopik neki. :D


En amstaffnak reszelek kormot. Eloszor azt jatszuk,h odaerintem a reszelot es bekapja a kezem,elhuzom a reszelovel egyutt.Ezt megcsinalom jo sokszor,megunja es engedi reszelgetni. De ha nem huznam vissza,tenyleg ramharap. 😂😂


Turelem ,rozsad terem.


Szerencsere neki csak 1-2 korme nem kopik az aszfalton. A tobbi igen.


A gondolaton is rohogok,h kozmetikushoz vigyem. O a felarral se kategoria . Amugy cuki. 😂

2023. jún. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!