Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran lehet nyugtatót...

WidowmakerButt kérdése:

Milyen gyakran lehet nyugtatót adni egy kutyának?

Figyelt kérdés
6 éves huskyról lenne szó. Egészséges, már egyszer használtam rajta, mert másképpen nem engedi lenyírni a körmeit. Milyen gyakran lehet használni? Nem az altatóra gondolok, hanem csak a sima nyugtatókra amitől furcsán járnak egy ideig meg ilyesmi. Állatorvos sajnos szabadságon van, szóval gondoltam megkérdezem itt, mert választ nem találtam se angolul, se magyarul.
2023. jún. 14. 22:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha kozmetikushoz vinni nem akarod, akkor állatorvoshoz vidd körömvágásra. Teljesen nonszensz e miatt nyugtatózni a kutyát....

Vagy valaki segítsen, terelje el a figyelmét kajával, valahogy tanítsd meg neki. Mer attól hogy most párszor kap nyugtatót, nem lesz baja. Na de nem lehet ezt csinálni egész életében, erre megoldás kell.

2023. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem erről vagy a készítmény tájékoztatóján, vagy állatpatikában, vagy állatorvosnál tudsz tájékozódni. Van olyan kutya, amelyiknek rendszeresen kell nyugtató hatású készítmény egészségügyi okból, adományoztam Zylkénét ilyen kutyának pár éve, ott írták, hogy miért szedi. Nem ilyen ok volt nála, mint a kérdésedben, de nem emlékszem, hogy pontosan mi volt. Szóval van, ami adható kúraszerűen, ha indokolt. A te kutyádnak lehet, hogy inkább tréning kellene, ha ennyire pánikol a karomvágástól (egyébként a farkaskarom, ha van a kutyának, nem kopik, mert az nem ér le a földre, és csúnyán be is nőhet, azt muszáj vágni), a tréning mellé persze kaphat nyugtató készítményt is, amíg szűkséges.
2023. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne adj neki nyugtatót, mert később ha betegség miatt szükség lesz rá nem fog úgy hatni ami a gyógyulást elosegitene. Egyszerűbb akutyara nyugi csomót kötni (netre írd be) vagy esetleg lefogni a figyelmet étellel közben
2023. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem tervezem egész életén át nyugtatóval tömni, csak addig amíg egy kicsit nem szokja meg. Próbáltam hónapokon át kellemes dolgokhoz kötni a körömvágó látványát, például megjutalmaztam ha engedte megfogni a mancsát, de az se segített, pedig 2 hónapig szinte minden nap csináltam. A nyugtatót csak addig akarom használni, amíg nem sikerül végre normális méretre vágni a körmét, aminek köszönhetően nagyobb eséllyel engedné meg a körömvágást, mert már neki se fájna annyira a lába.


Tudom, hogy vannak nyugtatók amik szinte egész életen át adhatók, főleg epilepsziás kutyáknál, de ez csak egyszerű zselé volt amit a szájába kellett tenni és kissé bamba lett tőle.

2023. jún. 15. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!