Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az embereknek az,...

Miért baj az embereknek az, ha a kutya örömében felugrik rá?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 08:44
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Felrúgta?
2023. jún. 15. 10:20
 12/38 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Fel én, majd én költök állatorvos más hülyesége miatt. Egy jó rúgás és Buksika már nem is akar odajönni.


Félreértés ne essék, engedtem játszani más kutyákkal, de mindennek meg van a helye…

2023. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kutyaim, szeretem oket, de az ugralast tobb szempontbol nem toleralom. Nagy kutya siman felborit, osszekoszol, kiszakithatja a ruhat, karmol. Jatek soran elofordult mar, hogy a polomat is kiszakitotta a karmaval, nem mellessleg a kutyanak is veszelyes, ha beleakad a karma a ruhaba, az neki is tud serulest, fajfalmat okozni.
2023. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
98%

Engem az nem zavar ha a sajátom ugrál fel. Magától nem is szokott, viszont én szoktam felugratni magamra, mert szeretem, aranyos. Még két barátomra és a tesómra szokott üdvözléskor felugrani, akikkel nagyon szoros viszonyban vannak (rendszeresen vigyázunk egymás kuytáira, napi szinten együtt sétálunk), és ők szeretik is ezt, hiszen amolyan második gazdik, szoros a viszony, ez a köszönés. Az ő kutyáik is bátran ugrálhatnak rám. De idegenekre sosem ugrál, csak a "családtagokra".

Azt meg én sem szeretem, ha idegenek kutyája ugrál rám..Egyszerűen csak azért, mert nem akarom hogy betolakodjanak a személyes terembe, én sem tolakszom az övékbe....

2023. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Na és a féreg kutyát hogy lehet lenevelni róla, fel kell rúgni #12-13?
2023. jún. 15. 14:16
 16/38 Kólauborkával ***** válasza:
60%

Igen, durvának tűnik, de nem nádból vannak. Tanulja meg, hogy a gazdi engedi, de ha mással próbálkozik az fájni fog.

Nem vagyok állatgyűlölő, a frusztrációmat sem így élem ki, de ha a gazda nem szán időt a megnevelésére akkor ezek az eszközök maradnak a hirtelen támadt probléma kezelésére.

Hiába dünnyögöd neki: Buksika ezt nem szabad, rossz buksi ne, mert ha nincs megnevelve ez semminél is kevesebb…

2023. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%
Engem az nem zavar, ha kicsi kutya ugrál, de egy közepes vagy nagyobb kutyát alap dolog már kiskorában lenevelni erről, mert konkrétan veszélyes, simán felboríthat és a nagy mancsával összekoszol.
2023. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

A gazdinak kellene megnevelnie a saját kutyáját, nem másnak.

A minap futottunk bele zebránál a kutyámmal egy másik kutyásba. Az enyém nagyon fáradt volt, ezért ölbe vettem (9kg) és úgy vittem egy szakaszon. A másik kutya (szintén kistestű) érdeklődve jött felénk flexi pórázon, a gazdi csak ismételgette neki, hogy "marad, marad, marad...", de nem fixálta közben a flexit, nem hívta vissza maga mellé, a kutya meg oda sem figyelt rá, csak jött közelebb. Jó, nem volt agresszív, és az enyém is fáradt volt, hogy az ölemből reagáljon rá, de azért na, nem így kell, ahogy a másik gazdi csinálta.

2023. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
de azért na
2023. jún. 15. 14:43
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Még egy apróság a flexis reppelő gazdihoz, a zebrán sem fixálta a flexit, amíg átmentek, nem kellett volna sok hozzá, hogy a kutya valamelyik autó elé lépjen.
2023. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!