Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az embereknek az,...

Miért baj az embereknek az, ha a kutya örömében felugrik rá?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 08:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
33%
Én kutyás vagyok, nem zavar, ha rám ugranak, mert nem elegáns ruhában megyek sétáltatni :D többi kutyást nem zavarja, ahogy látom, amíg nem egy nagytestű kutya ugrál az emberre. A kutya nélküli emberek nem biztos, hogy egyáltalán szeretik a kutyákat, vagy olyan ruhában vannak, amit "féltenek" (koszos lesz, kiszakítja stb)
2023. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánknál azért baj, mert nagy testű, ha valakire ráugrik, könnyen feldönti, na meg van, aki fél tőle. Szerencsére ritkán ugrál. Más kutyájánál sem szoktam repesni a boldogságtól, ha rám ugrik (feldönt, összekoszolja a ruhámat és alapból neveletlenség), de nem harapok érte. Én a sajátomért vagyok felelős, a másik kutyát nevelje a gazdája. Kivéve a tesómék nagyobbacska kutyáját, mert nála a nevelés bevallottan elmaradt, így még mielőtt rám ugrana, rádörrenek, hogy ül :) de utána jól megdögönyözöm.
2023. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene elviselnie másoknak, hogy egy idegen kutya felugráljon rájuk? Akár közterületen?

Inkább neveld le a sajátodat erről! Az egyik legalapvetőbb, legegyszerűbb dolog, hogy a kutya nem ugrál fel mindenkire engedély nélkül. Ha még ez sem megy, akkor ott azért nagyon komoly gondok lehetnek.

2023. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Én kutyás vagyok,két kutyám van,kutyákkal kapcsolatos a munkám is.


De az ugralast nem szeretem,sem kicsitol sem nagytol, sem utcán sem futtatoban!



Én direkt vettem a deachtlonban vízálló,szelallo,hőtarto kabátot télire. Kutyázashoz. Az hogy koszos lesz engem nem zavar,de mikor a kutya annyira ugrál hogy felserti nem voltam túl boldog. Bár alapesetben időben kiterek ha ugrani akar egy kutya,de akkor éppen a kutyámat figyeltem mikor oldalról felugrott rám egy golden retriever,az hagyján hogy a mellettem lévő gazdi fogott meg,hogy fel ne boruljak de a kabátom is kiszakadt.



Szóval nem nem szeretem ha ugrálnak.


Balesetveszélyes egy nagyobb kutyánal.



Egyszer mikor a kölyök volt az egyik kutyám nem tudom mi okból 6 hónapos kora körül rá jött az hogy random felugralt emberekre.


Egyszer egy eső utáni napon tiszta sarasan egy fehér nadragos nőre ugrott fel. Én azt hittem elsulyedek szégyenebben. Nem győztem bocsánatot kérni. Mondta semmi baj,van kutyája neki is. De tudtam hogy akkor sem örülhetett neki,mivel reggel votl ,gondolom munkába ment ,mert úgy volt felöltözve.


Szerencsére hamar sikerült a kutyámat leszoktatni az ugralasrol!


Én nem értem miért jó ezt hagyni.


Amit írt egy kommentelő hogy futiban nem lehet tudni azt sem hogy a gazdinak a kutyaja hogy reagál arra hogy felugral más kutya a gazdára,lehet hogy bevedi a gazdit és akkor még verekedés is lehet.

2023. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült leszoktatni?
2023. jún. 15. 23:50
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

Pont az ennyire fogalmatlan (valószínűleg kutyához nulla érzékkel bíró) "gazdiknak" van a kutyaiskolák kb 80%-a. Csak idézőjelben gazdi, mert aki ennyire nem tud nevelni, akinek ennyire nincs kapcsolata a saját kutyájával, az nem gazda, hanem csak tulajdonos.


Mégis mióta van veled a kutyád, kérdező? Már egy 5 hónapos kutyánál is elég ciki, hogy a gazda ilyen szintig elhanyagolja szerencsétlent.

2023. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy az élet minden területén tökéletesen helyt állsz és mint a mesében a te kutyád sehol sem hibázik.

Vasszigor, tükörmódszer és a kutya minden parancsodat teljesíti, közben elvész a személyisége. Biztosan remek házőrző lesz belőle vagy hordhatod kutyaviadalra a robottà vált kényszerteljesìtés önképzavaros ebet, mivel a gazdája egy lelketlen fatuskó.

2023. jún. 16. 05:33
 28/38 anonim ***** válasza:
96%
Nem rajong mindenki azért, ha felugrik rá a kutya. Egyrész nemkívánatos viselkedés, célszerű a kutyát leszoktatni róla, másrészt egy kutyafuttatóban is tartózkodhat valaki olyan ruhában, melyet nen kell, hogy összeugráljon a kutya.
2023. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Nem ugrál össze vissza, hanem akiket már ismer, felnéz rájuk és ugrik ha örülnek neki.
2023. jún. 16. 14:24
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Futtatóban is bunkóság, egyszerűen alap dolog lenevelni erről a kutyát, és igen, ugrott már rám futtatóban valamelyik idióta nagyon boldog rottija.


Szeretem a kutyákat, de a SBO-t nem, márpedig oda kerültem, mert simán fellökött és betört a fejem. Mondjuk a gazdinak kiszámláztattam az orvosi ellátás költségét - és be is hajtattam rajta, mert nehogy már én fizessek azért, mert ő nem neveli meg a kutyáját.


Így is 3 hétre meló off.

2023. jún. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!