Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes, ésszerű-e két kis...

Lacko62 kérdése:

Érdemes, ésszerű-e két kis testvér kan kutyust venni? mármint hogy felnőtt korukban nem lesznek-e agresszívak egymáshoz...ugye a dominancia miatt. nem fog-e az egyik akarni a másik fölé kerekedni?történetesen német juhász kutyusokra gondolok.

Figyelt kérdés
vagy inkább kan és nőstény kutyus volna jobb párba. de tenyészteni nem akarok. mert a youtubon láttam már,hogy két nőstény német juhász testvér fölnőtt korukban majd megették egymást. köszönöm a hozzáértők, kutytenyésztők válaszát...

#német juhász kutya testvérek
2023. jún. 24. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyneműek közt lesznek dominancia harcok. Nem vérig menő küzdelemre kell gondolni, de a békesség miatt jobb ivartalanítani mindkettőt, akkor biztosan nem lesz probléma.
2023. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hú, ha ilyen kérdések felmerülnek, akkor el kellene gondolkodni a kutyatartáson. Másrészt meg normális tenyésztő nem ad egy helyre két kölyköt, hacsak nem valami nagyon elismert kiképző vagy (kérdésből ítélve nem).


Ivartalanítani lehet, sőt kell is, akkor a különböző neműekkel sem lesz gond, de normlisan nevelve az egyneműek között sem lesznek harcok.

2023. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ivartalanitani mindenkepp kell, ha egynemu, akkor is, skkor meg plane ha kulonbozo nemuek. Mamamnak mindig szuka kutyai voltak, teljes bekeben. Amig az egyik kolyok/kamasz volt, lerendeztek a sorrendet, de nem verre meno harcra kell gondolni, csak morgasok, utana mar nem volt semmi gond. Nalunk most 2 ivartalan van, kulonbozo nemuek, koruak, fajtajuak, szinten csak jatekbol van koztuk "harc", de megvan a hierarchia is, a kicsi a főnök. 2 kolyok nevelese egyszerre azert kemeny munka, en nem javaslom. Ha az elso kutya mar jol nevelt, jol kijon kutyakkal, sokkal egyszerubb kolykot vinni melle, mert a felnott kutya is tanitgatja majd, ellesi tőle a szokasokat, szabalyokat a kicsi.
2023. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem javaslom egyszerre a két kölyköt, bőven elég lesz egyszerre egyet nevelni, majd ha már ez viszonylag sikerült, másfél-két éves kora körül jöhetne mellé egy másik, ha még mindig opció. Német juhász ráadásul nem egy könnyen tartható fajta, olyan értelemben, hogy a gazdának igenis sokat kell vele foglalkozni, nevelni. Szóval ha azért lenne egyszerre két kutyus, hogy majd lefárasztják egymást, felejtsd el, mert csak magad alatt vágod a fát, lusta gazdinak egy német juhász is sok problémát okozhat, a kettő kétszer annyit.

Arról nem beszélve, hogy fentebb már írták: rendes helyről nagyon, de nagyon megnézik, és ritkán adnak egy helyre két alomtestvért. A kérdés alapján neked nem adnának. Szaporító persze ad majd örömmel, de az még csak hatványozni fogja a potenciális gondokat. Egészségügyi gondok mellett szocializációs gondok is bőven lehetnek.

2023. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tartottam együtt két kant, felnőtt korban kerültek össze ráadásul. Az égvilágon semmi gond nem volt, még csak egymásra sem morrantak sosem. Ivartalanítva voltak természetesen.
2023. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

A kerdesebol olvasva nem vagy gyakrolott kutya tartasban...akkor miert kell 2?

nem lehetne 1 kutyaval kezdeni?

Nagyon intenziv idoszak plane az elejen egy kuytaval - majdnem olyan mint egy gyerek.

Macska, hörcsög, nyuszi,... ilyeneknel szoktak 2ot haza vinni.

De a kutyanal azert ott nem szokas

2023. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

6-os Hörcsögöt nem szabad párban tartani, csak egyedül.


Kérdező, ez leginkább a kutyák habitusán, meg a nevelésen múlik. Ivartalaníttatni mindenképp kell. De én sem tartom jó ötletnek, hogy egyszerre két kölyök legyen. Egy kölyök is épp elég meló. Ha ketten vannak, könnyen beviszik egymást a rosszba.

2023. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Úgy tűnik a kérdésedből, hogy nincs sok kutyás tapasztalatod és 2 német juhásszal kezdeni a dupla kutyázást nem feltétlenül jó ötlet.

Az ivartalanítás jó ötlet, de attól még egy domináns kutya domináns is fog maradni, ezt lekezelni pedig nem egyszerű. Ráadásul ez még nem is csak a kutya nemének kérdése. Nekem egy ivartalanított domináns szukám van és őt is keményen kellett fogni, amikor másik kutya került mellé. Nem is szándékosan hoztam, egy kidobott, idős kutyát vittem haza, akit hiába hirdettem, nem kellett már senkinek, így nálunk maradt. Az első néhány hónap alatt folyamatosan velük kellett lenni, nem lehetett egyedül együtt hagyni őket, aztán a sok foglalkozás, közös séták, együtt dolgozás meghozta az eredményt, de mögöttem közel 40 év kutyás tapasztalat állt.

Ezt azért gondold át még egyszer.

2023. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!