Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentés vagy lopás? De most...

Mentés vagy lopás? De most tényleg? Szegény eb éhezik és van olyan is mikor napokon keresztül semmit nem eszik de én rendszeresen etetem jó minőségü táppal nem tesco-sal mint gazdái

Figyelt kérdés
albérletben lakunk a szomszéddal közös az udvar.van egy tündéri keverék kutyusuk Pindur de nem jól tartják szegényt rossz minőségü táp és még a gyerek is bantja kb. 6 éves nem tudom mennyi idős pindu de nem olyan öreg kb 1 éves én mindig etetem és nagyon szeret jobban mint a gazdáit és tegnap nem akartam inni a szememnek szegény kutya kint didergett a jéghideg présházban van fekhelye de nem fér bele ugyan sétáltatják az udvaron belül de a hámtól fullad mert már kinötte azon gondolkoztam hogy mikor el költözünk reggel 5 óra körül beteszem a csomagtartóba és majd ha biztonságos távolba érünk beteszem a hátsó ülésre mielött azt írnátok nincs pénzük a tartására hát van nekik elég sok pénzük mert szinte majdnem minden nap moziba menek és nem akarmilyen üdítöket isznak tehát van pénz mindenre csak szegény pindura nincs .Ma megetetem és ugy kigömbölyödött hogy csak néztem inni is adtam utánna szegénynek mert vizet is csak ritkán kap de akkor is kiborítja a gyerek. Ha elvinném nálam királyi életet élhetne a másik kutyámmal egy leonbergivel Gombóccal
2010. okt. 13. 01:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%

Ez sajnos lopás... :(

Javaslom, szólj egy állatmenhelynek, esetleg videózd le, amit csinálnak, és küldd el egy állatvédő szervezetnek. Persze előtte célszerű volna vázolni Pindur "gazdáinak", hogy ez nem élet, amit a kutyával művelnek, és te szívesen magadhoz vennéd.

Semmiképp se vidd csak úgy el. Mindenki rosszul járna, ha kiderülne, még akkor is, ha a kutyusnak tényleg jobb volna egy kis ideig. Addig, amíg megoldódik, meg etesd és itasd, és ha a szomszédok beszólnak, közöld velük, hogy feljelented őket állatkínzásért. Slussz.

2010. okt. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem, etettem a kutyut, levideóztam, de EGY menhely se segített!! Fel voltam háborodva. Egy ideig nem tudtam mit csináljak. Folyton csak a lopás volt az eszemben. Ennyit simán megtennék egy ilyen helyzetben. Aztán egyik nap mikor mentem hozzá közölték a szomszédok hogy megmérgezték....

Azóta is magamat okolom hogy nem sikerült előbb elvinnem onnan. Akkor talán még most is élne bár már öreg kutya volt. De nem így kellett volna meghalnia.

Az én ösztöneim azt súgnák hogy inkább el'lopom' mielőtt késő lesz. Nem akarlak rosszba belevinni, tényleg. De Magyarországon már le se szarják mi van az állatokkal...

Vidd el! Mentsd meg minél hamarabb!

2010. okt. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

hahahahaha én nemrég egy szinte ugyanilyen kérdést tettem föl nemrég, sajna amikor este érte akartam menni azok éppen ott kint üldögéltek a teraszon órákig, ezért nem tudtam elhozni, pár nappal később pedig hirtelen fölmondták az albérletet, és elhúztak, sajna a kutyával együtt, úgy hogy SAJNOS nem jártam sikerrel!! :@

Még ma is bánom, h esetleg miért nem mentem hajnalba érte, de aztán meg esett az eső egy hétig a kutya pedig elbújt vhova, és hát azt meg végképp nem gondoltam, h így egyik pillanatról a másikra lelépnek mindenestől.Mind1....

Neked viszont sok sikert kívánok, én simán elvinném......nem tudják egyértelműen bebizonyítani, h a kutya nem magától szökött el, ill. h te tudtad, h van gazdája, mondhatod, h azt hitted kóbor kutya.....viszont az sem rossz megoldás, ha az állatvédőkkel lépsz kapcsolatba, és akkor fölajánlod, h te befogadod az állatot, annak úgyis csak örülnének, mert a menhelyek amúgy is tele vannak.....és nem utolsó sorban talán még kapnának is vmi büntetést a "kedves gazdák" vagy legalább egy jó letolást egy-két a helyszínre kiérkező állatvédőtől. Sok sikert, és légy rajta az ügyön, nehogy úgy járj, mint én ;) Üdv!!

2010. okt. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1150783-milye..


ELŐZŐ VAGYOK, EZT A KÉRDÉST ÍRTAM KI ANNAK IDEJÉN, HA ESETLEG VKIT ÉRDEKELNE......BE AKARTAM LINKELNI AZ ELŐBB IS CSAK VHOGY LEMARADT.....

2010. okt. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Remélem, Pindur ott lesz a csomagok között :=). Neked drukkolok!

Ha most elkezded videozni, fotózni, jelentgetni ide-oda, szinte biztos, hogy senkit sem fog érdekelni. Még ha valaki megnézné is, a kutya most jó bőrben van, hiszen eddig gyakorlatilag te gondoskodtál róla, de hogyan lehet azt bizonyítani, hogy nélküled milyen lenne az állapota? Ha tényleg úgy van - és miért hazudnál itt, névtelenül? -, akkor én mindenképpen a mentést javaslom. Ne legyen miatta lelkiismeretfurdalásod, vidd a kutyust!

2010. okt. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
31%

Elmondom én mit tennék. Beszélnék egy megbízható (ha van kutyád, gondolom van saját is ) állatorvossal. Elmondanám neki a tervem, és megbeszélném vele, hogy oltsa be, kapjon chipet a te nevedre regisztrálva. Egyeztesd vele, hogy mondja azt, hogy találtad a kutyát, az első utad hozzá vezetett, beoltattad, elláttad, chippeltetted mert meg akartad tartani. Mivel azonosítója nem volt, és ő sem ismerte, azt kérte várj két hetet, hirdesd, és ha senki sem keresi, akkor csippeli neked. Akár fel is tehetsz valamilyen kevéssé látogatott gazdi kereső oldalra képet, meg leírást, meg hogy hol találtad (nyilván ne az legyen odaírva, ahonnan elhoztad).


Így te papíron teljesen jó hiszeműnek mondható vagy, abban meg biztos vagyok ,hogy nem nagyon fognak majd harcolni a kutyáért. Kivéve ha mondjuk fajtatiszta szuka, és szaporítani akarják.

2010. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

előző

Ha elviszi a már lopás!

Minek az ilyen embereknek kutya? Én bizony azt tenném hogy beszélnék a "gazdáival",és elbeszélgetnék velük,hogy márpedig te elviszed innen a fent említett okok miatt,amiket írtál, különben még ők járnának roszsul,ha nem akarják,hogy feljelentsd őket.Itt hazudhatsz is,hogy csináltál már videót is. :) Ugyanis ez felér 1 állatkínzással./nincs normális kutyaháza,nem eteik normálisan,a gyerek bántalmazza/

Amikor meg nagy lett a hasa,mikor etetted,az azt jelenti,hogy felpuffadt,mivel hirtelen evett sokat.És ez azért van,mert éhes volt:(

2010. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
mikor költöztök? én elvinném, ha nem szeretik és nem etetik, nem is fogják sajnálni. Így van, Mo-n leszarják mi van az állatokkal. nekünk a második kutyánkat a saját lépcsőházunkból dobták ki,és a csajnak aki kitette az utcára, még van pofája megsimogatni és mondani hogy de megnőtt... vedd magadhoz költözés hajnalán,és minél előbb csipeltesd a nevedre, mint ahogy Kitti írja
2010. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Szerintem Csakkitti válasza jó, de én nem mondanám el az igazat az orvosnak sem. Egyszerűen vidd be az új lakhelyeden az állatorvoshoz és mondd, hogy be akarod chippelni. Mivel írtad, hogy keverék, senkit nem fog érdekelni, hogy honnan van. Ha esetleg csak fecsegés szintjén rákérdez a doki, akkor kölyökként az x piacon vetted kétezer forintért egy idős embertől, de eddig nem volt pénzed bechippelni. Pont. Így még az orvos sem tudja az igazságot. Soha, senkiben ne bízz meg! Szurkolok neked, vidd a kutyust!
2010. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Én is vinném.

De amit csakkiti írt, azért az nem volt túl szimpatikus...az állatorvost ne keverjük már bele, főleg ne úgy, hogy neki is hazudnia kelljen.

De szerintem fogd és fuss. És amint az új helyen vagytok, irány az állatorvos, és chipet bele.

2010. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!