Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív szomszéd kutyával...

Agresszív szomszéd kutyával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk valami jóban a szomszédunkal szinte igazából senki az utcában de szólni persze nem mernek neki csak mi...

Van egy kb 3-4 éves németjuhász kutyájuk akit folyton kiengednek az utcára általában akkor ha látják mondjuk épp kint vagyunk.

Ezt úgy értem, hogy épp a kapunk elejét raktam rendbe mikor meglátta, hogy kapun kívűl vagyok szó szerint rámengedte a kutyát aki morog, ugat, támad.

Előtte pár hete pedig a boltból jöttem haza amikor hirtelen nekem szaladt és ha nem tartom magam elé a szatyraim engem harap meg. Szóltam már nekik de nem érdeklik jelentettem de semmi mit tehetnék még?

Bántani nem akarom félre ne értsétek mert tudom itt nem a kutya a hibás, de annyira agresszív a kutya, hogy félni lehet tőle. Apukám mozgás sérült bottal jár, nem merjük már egyedül sehova se engedni még egy kicsit sétálni se mert a kutya folyton az utcán van.



2023. júl. 2. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Fotózd, videózd le és írj a nébihnek

aai@nebih.gov.hu

2023. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Videózd le, utána szerintem hívhatsz rendőrt vagy közterület felügyeletet is, ha van. Vagy végső esetben a gyepmestert, közterületen kóborló kutya befogása az ő dolguk.
2023. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Paprikaspray, elektromos riasztó, stb.
2023. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bántani nem fogom persze ha nekem támad védekezem, videóm és képem van róla hívtam rendőrt de nem tettek semmit polgármeseterünk is védi őket...

Gyepmester itt nincs ez egy kicsi város.


1

Köszönöm ezt is megpróbálom.

2023. júl. 2. 11:00
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Kicsit gyanús nekem a sztori... Szerintem csak utálod a kutyát mert sokat ugat, vagy alapból félsz a kutyáktól. Ha a szomszéd szándékosan rádengedi a nagy németjuhászt, hogy megharapjon, akkor azért börtön jár neki, a kutyát meg elaltatják... Szóval biztos nem csinál ilyet. A kutyák a saját területüket védik, ha kiszöknek az utcára csak az ilyen pitbull meg egyéb idegbeteg fajtákból támad millióból egy... Az lehet, hogy odament hozzád a kutya, de biztos nem támadott. Sőt, a kutyák nem ugatnak ha harapni akarnak. Az ugatás figyelmeztetés, vagy lehet csak játszani akart, akkor is ugat meg ugrál meg csóválja a farkát.... Nem véletlen nem foglalkozik vele a rendőrség se meg senki, mivel ártalmatlan a kutya csak te parázol tőle és felfújod a dolgot.
2023. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5

Jó nagy marhaságot írtál... "Szerintem" igen ez csak szerinted van így...🤦🏻‍♀️

Ha utálnám nem így viselkednék vele egyébként meg kutya értelem szerűen ugat, vidéken élek ahol mindenki állatokat tart fura mindenki a saját portáján tartja és senkit nem zavar. Egyébként ügye azt tudod, hogy nem normális a saját kutyádat az utcára kiengedni, ahogy ők teszik...

Igen biztos csak játszik itt kedvesen mindenkivel majd ha valakit jól megtámad és vér folyik nem így beszélsz!

Nehogymár egy egész utca féljen egy kutyától itt kindenkinek baja van vele de idősek és neki szólni nem mernek.

Saját gazdájának is neki támad olykor akkor miről beszélsz?

Biztos nem támadott? Itt voltál? A másik szomszéd segített basszus megne szedjen az a kutya. Jóhogy fél már az ember tőle.

2023. júl. 2. 11:42
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
A németjuhasz pont nem egy támadó fajta. De ha mégis, amint korábban írták, spray, riasztó, elektromos sokkoló.
2023. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7

Nem hinném, hogy a kutyák a "fajtájuk" miatt lesznek agresszívak...

Egyébként akármilyen fajta kapun belül a helye nem pedig az utcán.

Én talán megtudod védeni magam tőle de mint írtam az apukám pl nem, nem bántok soha állatot így megpróbálom azt amit az első írt.

2023. júl. 2. 12:37
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Az pont nagy segítség lesz az apukádnak, hogy amikor ratamad, akkor videózni kezdi. De ti tudjátok..
2023. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9

Nem is engedjük már egyedül inkább sehova pedig azért szeretet egy kicsit sétálgatni igaz nem messze ment de a kutya miatt inkább megkértük ne menjen egyedül.

Valami megoldást csak találunk rá nekem nem lenni semmi bajom vele, ha az udvarukon kívűl nem engednék.

2023. júl. 2. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!