Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff-cane corso keverek?...

Amstaff-cane corso keverek? Mire szamitsak? Panelban lakom, egy het mulva jon, akkor lesz pont ket honapos. Miket vasaroljak be? Milyen kajat, jatekokat? Hirtelen dontes volt.

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 09:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%
Megfelelő etetést könnyebb lesz találnod, mint megfelelő trénert. Egyébként honnan lesz a kutya? Menhely vagy szaporító?
2023. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

9-esre Írom.

Ezek egyszeri kiadások, jó a fekhely lehet évekkel elkopik, de amíg kicsi, addig ne is vegyél neki drágát, mert úgyis darabokban végzi.

Az én kutyám putriból menekített kutya volt, szóval nem csodálom, hogy mindenféle betegsége volt. Alultáplált volt, tele férgekkel, férgeket is hányt, véres hasmenése volt, így indult nálunk az élete. Aztán 1 éves kora körül csirkeallergiája lett, onnantól állatorvos ajánlására én főztem rá marha és vadhúst, rizzsel, zöldségekkel. Étrendkiegészítőnek kapott lazacolajat, és Aniflexi izületvédőt.

2-3 éves kora körül nagyon beteg lett, rettentő rosszak voltak a máj értékei, az orvos arra gyanakodott, hogy gyomirtószerrel mérgezés. Akkoriban a szomszéd pont gyomirtózott, és leszarta, hogy a nagy szél hozzánk is áthozza. 1 hónapig majdnem minden nap infúziót kapott, fél napokat ültem vele az orvosnál, amíg lecsöpögött neki. Sok vérvétel, és vizsgálat után kiderült Addison kóros, ami egy ritka betegség. Szerencsére havi kontrollal, és rendszeres gyógyszerezéssel a betegséggel normális életet tudott élni. Egészen addig, amíg 2021 decemberében ki nem derült, hogy egy agresszív daganatos betegség támadta meg, ami nem műthető, nem kezelhető, pedig bármit kifizettünk volna érte, annyira szerettük. A daganat a szívén volt, 1 hónapot élt még a diagnózis felállítása után. Nagyon megviselt minket az egész eset, és az elvesztése is, de azt a kutyámat ha visszakaphatnám, bármikor újra vállalnám minden nehézséggel együtt.

Akkor tudtuk, hogy újra olyan kutyát fogunk keresni, menhelyen, vagy fajtamentésnél, ami corso keverék, mert tényleg imádni való kutyák. Ahogy a bull típusúak is, de nekem nem fér bele, hogy más kutyákat nem igazán kedvelnek. Persze köztük is van kivétel.


A szobakennel nagyon tuti dolog tényleg. Amíg ki nem növi a rágcsáló korszakot, addig mindenképp, utána el is adható, de Te tudod. Nekünk egy ismerősünknek egy kicsi mopsza van, és elkezdett ő is rágcsálni a lakásban, illetve kamaszodva a gazdi távollétében jelölgetni. Neki is ajánlottuk a kennelt, ahhoz a kicsi kutyához ő is megvette a nagyot, és most azt mondja a legjobb dolog, amit a kutyának vett. Szívesen van benne, ők pedig nyugodtak, ha egyedül kell hagyniuk.


Szóval összességében azt mondom, át kell gondolnod, leginkább az anyagi vonzatát, mert nem egy kicsi kutya lesz belőle. Ettől a tartása is drágább lesz, mint egy kistestűnek, meg hát nehezebb lesz vele utazni, jönni-menni, szervezkedni, ha el kell utaznotok, és rá kell hagyni valakire. A suli, legalább a kezdő tanfolyam tényleg kell, mert nem a legegyszerűbb természetű kutyák. De ha a szocializáció megvan, akkor tényleg baromi jó kutya lehet belőle. Azzal azért számoljatok, hogy nagyon ragaszkodó, nagyon gazdás, tényleg egy percig nem hagy békén. Az enyém eddig a kanapén feküdt, mert én a konyhában főztem, és onnan lát engem. Most eljöttem onnan, hogy választ írjak, és itt fekszik a lábamnál az íróasztal alatt. A Corso vér ugyebár. :D

2023. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon sajnalom, amik a kutyusoddal tortentek, szamomra teljesen erthetetlen, hizs elvileg a kevrek kutyak erosebbek, kevesbe erzekenyek betegsegerkre.

Lehet, hogy az lesz a legeygszerubb most nekem, ha nem gondolom tul jon, ami jon, majd idovel minden alakul magatol, nem goircsolok ra.

Sokat foglalkozom majd vele, sokat szeretgetem, setalttom, nevelgetek, tanitgatom, amint oltasokkl megvagyunk, bejeltkezunk kutyaoviba, suliba, ott majd ugyis elmondanak mindnet, na meg kozben a doki is biztos elmond dolgokat.

Koszonom a valaszokat, drukkoljatok, hogy jo paros legyunk 😍😁❤🐾

2023. júl. 18. 11:50
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a tiéd lehető legegészségesebb lesz, és kívánom is, hogy így legyen. Én csak a mi kálváriánkat írtam le, hogy lásd, ilyen is van.

Semmiképp ne gondold túl, mert nem kell, nem egy kezelhetetlen szörnyeteget veszel magadhoz. Nagyon cuki lesz, pláne amíg kicsi, de ez azért ne tévesszen meg.

Ahogy kamaszodni fog (kb.6-7 hónaposan) akkor lesz nehezebb vele, mert tuti elkezdi feszegetni a határokat. Addig mindenképp olyan bizalmi viszonyt alakíts ki vele, hogy kezelni tudd a hülyeségeit, mert az tuti lesz neki. :D De tényleg, ha semmi mást nem fogadsz meg a tanácsokból, csak egyet, az a suli legyen. Élvezni fogjátok. :)


Addig is jó kutyázást! :)

2023. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Az alap, hogy legalább 1 hetet otthon kell vele lenned. Remélem ezt meg tudod oldani.


Az egyedül hagyást nem úgy kell elkezdeni, hogy berakod a szobába és rácsukod az ajtót és majd valamikor hazamész. Ehhez szoktatni kell.


Az erkély ugye teljesen zárt? Nem csak kb 1 m-es valami rács van ott?


Csak olyat rakj be hozzá, amit nem tud szétszedni, nem tud lenyelni. Az olcsóbb matracot pl gond nélkül széttépi és megeszi a darabokat, amiknek a kiműtése százezres költség lesz - ha nem hal bele a kutya.


És a keverékek sem nem erősebbek, sem nem ellenállóbbak. Viszont sokkal gyakrabban van örökletes betegségük, mert nincsenek rá szelektálva.

2023. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

"hizs elvileg a kevrek kutyak erosebbek, kevesbe erzekenyek betegsegerkre."


Igen és nem...

A tudatos mixeknél erre valóban van esély, ahol ugyanolyan körültekintően figyelnek mindenre, mint a fajtatenyésztésnél. Ez azért lehet így, mert a mai fajták keverékként indultak egykor, de akkor is odafigyeltek arra, hogy milyen tulajdonságú egyedeket (nem fajtát, egyedet) párosítanak össze, mit szeretnének elérni.

Viszont a véletlenszerű keverékeknél ez zsákbamacska. Vagy erős lesz és egészséges, vagy a gatyádat is állatorvosra költöd.

2023. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Erős valasztas, de legyszi legyel vele legalabb az elso 1 hetben,es probald egyedullethez szoktatni ugy, hogy egyre hosszabb idore mesz el, de nem rogton órákra. Érkelyre ne engedd ki felugyelet nelkul, nagyon meleg van, hogutat kaphat.

Fekhelynek tegyel le egy pledet vagy takarót elso korben, ugyis ragni fogja a legdragabb, strapabironak mondott fekhelyet is. A meleg miatt meg valoszinuleg a padlon fog tobbet hűsolni, teljesen felesleges a draga fekhely még. Inkabb legyen sok jatek, amit raghat, pl. Kongnak vannak jo termekei, kavefa bot is nevalt nalunk. Szoval amit tud ragni, de lenyelni nem (koteleket, plüssoket rögtön szetkapjak).

Jo minőségű nagy testueknek valo kolyoktap, aminek nem olyan magas a feherjetartalma. Hogy ne nőjön hirtelen, es inkabb tartsd az also mennyisegi hatart, nehogy elhizzon kolyokkent, mert az sem tesz jot az izuleteknek, es kesobb sok problema adodhat belole. Ez egy ár-ertek aranyban nagyon jó,

kozep-felso kategorias tap: [link] plusz kiegeszito nem kell, majd kesobb ráér pl. kuraszeruen izuletvedoket, immunerositoket adni. A tapvaltas fokozatos legyen, amit eddig evett, azt keverd az uj tappal, es noveld naprol napra az új tap arányát.

Hogy nyakorv, vagy ham, azt te dontod el, de gyorsan ki fogja nőni, nem kell abbol sem a legdragabb, porazt is még lehet megragja parszor, kakizacsit vegyél. Amig nincsenek oltasai, vagy dolgozol es meg nem birja annyit tartani a vizeletet, vehetsz kutyapelust, de azzal szamolj, hogy sokkal nehezebb lesz utana veglegesen szobatisztava nevelni.

Es mi van ha egesz nap ugatni, nyusziteni fog? En emiatt aggodnek panelban. Ha nem vagy otthon, van olyan barat vagy szomszed a kozelben, aki neha rá tudna nezni a kiskutyara?

2023. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Nna. Gondolatokban adnék tanácsot😊

-sima teniszlabdát SEMMIKÉPP, tönkreteszi a fogaikat (bárki ráguglizhat), ellenben a KONG márkának van jó teniszlabdája

-szintén KONG-nak van ilyen kúp alakú, tölthető gumi izéje, azzal le lehet foglalni egy időre, ha elmész otthonról, és tuti nem rágja szét

- egy éves kor alatt én nem ajánlok drága fekhelyet, mert ezek a kiskutyák olyanok, mint a raptorok, szétkapnak mindent

- a kennel akkor is remek ötlet, ha kiüríted a szobáját, az enyém konkrétan lerágta az ajtófélfát, onnan megkezdte az ajtót is. Erre úgy érdemes gondolni, mint egy lakáson belüli kutyaházra, biztonsági zónára. Zooplus-on találsz olcsóbban is, mint amit itt linkeltek, és ha beruházol a nagyra, akkor csak 1x kell megvenni. Az enyém kifejezetten szereti, akkor is bemegy, ha itthon vagyok, pedig a kennelen kívül is van több ágya

- a játékait ellenőrizd rendszeresen, mert plüssök esetén képesek megenni a töltőanyagot (szintén KONG-nak vannak duplarétegű plüssei, de csak felügyelet alatt játsszon vele)

- a műanyag etetőtálat nem ajánlom, mert simán összerágcsálja, ha esetleg elől hagyod

- az erkélyre ne engedd ki, ha nem vagy ott, mert elalhat a napon és hőgutát kap

- aqua coolkeeper hűtőmatracunk van, azt nagyon szereti minden kutya a családban, szintén éveket kibír

2023. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

Meg hogy le tudja magat foglalni a lakasban, mig dolgozom - az ugye alap, hogy nem tervezel melózni a kölyök érkezésének hetében, mert nem hagyhatod egyedül, szobakennel ide vagy oda, különben álló nagy vonyít majd.

A szomszédok első héten elküldenek a fszba, ha napi nyolcórában a nyiffogó kölyköt kell hallgatniuk.


Amúgy meg, miután fokozatosan hozzászoktattad az egyedülléthez, KELL kutyaovi-iskola minél előbb mert nem törpespicced van.


De a hirtelen döntésből és a válaszaid alapján fogalmad nincs, mibe készülsz belevágni.

2023. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
A kennelt én is ajánlom. Az az a hely, ahol tud pihenni és ezt ő is tudja. Megfelelő beszoktatással imádni fogja. Nállunk jellemző volt, hogy éjszaka bepisilt, de a kenel megoldotta a problemát, végigaludja az éjszakát és kibírja reggelig.
2023. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!