Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell "lehurrogni"...

Miért kell "lehurrogni" azokat, akik nem prémiumtáppal etetik a kutyáikat?

Figyelt kérdés

Mindennap olvasok olyat hozzászólásokat, ahol egyesek szinte lenézik azt, ha valaki olcsó táppal eteti a kutyáját. Már nagyon unalmas. Nem mindenki teheti meg, hogy Orijennel etesse a kutyáját, főleg, ha nem egy 3 kilós kutyáról van szó. Persze lehet mondani, hogy akkor ne tartson kutyát az illető. Szerintem meg ha az a kutya szeretetben van, az állatorvosi költségeket - ha nehezen is - de ki tudják fizetni, igenis vállalják be, annak ellenére, hogy nem tudnak minőségi tápot adni a kutyának. Főleg, ha menhelyi kutyáról van szó.


Mindezt úgy mondom, hogy jelenleg én is minőségi tápot adok a kutyámnak, mert megtehetem, de nem mindig volt rá lehetőségem. Ettől még nem érzem magamat kevésbé jó gazdinak.


2010. okt. 14. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez pontosan így van. Ugyanaz az olcsó táp is mint a márkás, csak ott megfizeted a nevet. Mondhatnám példának a cipőt is. Nekem a kutyám húst eszik, de mellé nasinak olcsó tápot kap és nem panaszkodik pedig válogatós :D
2010. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tudom megfizetni a minőségi tápot. Sőt! Amíg erre az oldalra nem látogattam el, azt hittem, hogy amik a tévéreklámokban szerepelnek, azok a legjopbbak, aztán nagy túrót!(Chappy, friskies, pedigree , stb..)

Ebből a kategóriából tudok neki venni, és főzök neki. Nagyon boldog, és kiegyensúlyozott kutya.

2010. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem senkit nem hurrognak le azért, mert nem prémium táppal etet. Max elmondjuk, hogy egész más a beltartalma egyiknek-másiknak. És nyilván azért mondjuk el, mert valaki megkérdezte, hogy jó e az adott táp.

Én Acanával etetek, de a legjobb barátnőm Friskies-sel eteti a kutyáját, és soha a büdös életbe egy szóval sem mondtam neki, hogy nem kéne.

Úgy látom itt ma mindenki elkönyveli sznobnak azokat, akiknek fajtatiszta kutyájuk van, és jó minőségű táppal etetik azt...


Viszont a kutyatartás pénzbe kerül, és ha valaki úgy vesz magához egy állatot, hogy állatorvosra nincs pénze, és itt várja a csodát, arra igenis haragszok.

2010. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a pedigree és társai amilyen árban vannak (4ezer forint 10kiló) kicsi ráfizetéssel egy középkategóriás tápot is adhatnál neki amiből ráadásul kevesebb is kell. Mert a csepi,pedigree meg ilyeneknek is a nevét veszed meg. Én nagyon is drágának találom. Nálunk például a friskies junior 630/kg áron lehet kimérve venni. Dog Chow-ot meg 490/kg áron. Sokkal jobb táp. Csak ezeket kevésbé ismeri az ember mivel nincsenek agyonreklámozva. Megértem én, hogy nem mindenki teheti meg persze a minőségi tápot. Szerintem aki törzskönyves kutyát vesz, kiállításokra hordja, annak kéne minőségi táppal etetnie. Hisz ha már futja egy ilyen kutyára és belekalkulálja a leendő állatorvosi költségeket biztosan futna normális tápra is. Én kutyám is Dog Chow-ot kap és nagyon szép tőle a szőre meg minden. Szinte hasonló árakban van főleg ha 10kilós tápot vesz az ember (igaz én kimérve veszem mivel kistestű kutyám van). Akinek futja csepire meg ilyenekre az körülnézhetne a középkategóriás tápok közt is. Egyik ismerősöm például 15kilós tápot vesz 7ezer valamennyiért. Márkáját nem tudom, de középkategóriás táp az is. Én nem nézem le azokat akik nem ilyenekkel etetnek. Mindenkinek szíve joga megválogatni, hogy mivel etet.
2010. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja az még kimaradt, hogy persze aki megteheti pénzileg vegyen minőségi tápot, mert jók :) Én kutyám is evett Royal Canint is, de hát ő keveset eszik. Ha nagyobb kutyám lenne nem bírnám én se fizetni az etetését olyan táppal, de egy közép kategóriás tápot választanék neki.
2010. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Most kezdenek elterjedni nálunk a hobbi kutyások és ők úgy gondolják hogy csak akkor tesznek meg mindent a kedvencükért ha mindig a legjobbat adják.Nem néznek utána hogy az olcsó táp is lehet jó,csak okoskodnak és kritizálnak,vagy lehurrognak ha nem tudod megfizetni akkor ne legyen kutyád.Én sem minőségi tápot adok a kutyánknak és nem panaszkodik,amikor volt kis kutyánk az sem márkás tápot evett és nőtt fel nagyon szép lett.
2010. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
És miér tnézik le azt aki prémium táppal eteti a kutyáját vagy tök-ja van. Miért nevezik sznobnak, stb-nek? Mindenki mindenkit lenéz. Nem csak téged, úgyhogy nem kell úgy csinálni mintha csak téged bántana mindenki.
2010. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Engem senki nem bánt, eleve nem is szoktam kérdéseket kiírni. Ráadásul, ha tudnál olvasni, azt írtam,hogy jelenleg én is prémiumtáppal etetem a kutyámat.


Ha valaki megteheti, etesse azzal. A probléma ott kezdődik, hogy egyesek nem gondolnak bele, hogy van aki nem teheti meg. És ilyeneket olvasok egy-egy hozzászólótól: " x táp a kutyakaják legalja", "ha mérgezni akarod a kutyádat, nyugodtan etesd azzal".


A másik, hogy nem mindegy, hogy egy 3 kilós yorkienak vesznek Acanát, akinek fél évre elég egy kis csomag vagy egy 50 kilós kutyának.

2010. okt. 14. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a vicces, hogy sokszor az emberek bele se gondolnak, mikor veszik a 3 kilós chappyt, hogy 6x3 kilós kiszerelést megvásárolva szinte ugyanannyit költenek, mint egy 18 kg-s acanára, és ha számításba veszed azt is, hogy a prémium tápból kevesebbet is eszik, már-már egy árban van. Ez persze csak akkor igaz, ha a sarki boltban veszel kis kiszerelést a chappy/friskies/pedigree-ből.


De nem is kell feltétlenül Acana, vannak nagyon jó középkategóriás tápok, azok már ténylg egy árban vannak. Csak venni kell a fáradtságot, elmenni érte vagy megrendelni, ÉS egyszerre kifizetni a nagy kiszerelést.

2010. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért ez nem igaz, mert én régen etettem a kutyámat Friskies-el, nagy zsákkal vettem és igenis olcsóbb volt, mintha egy középkategóriás tápot vettem volna. Nem véletlenül azt választottam.

A kistestű kutyámnak egy 3 kilós zsákot vettem 1100Ftért. Ennyiért hol kapsz te jó minőségű, középekat. tápot? Sehol. Akkor nincs miről beszélni.


Meg nem csak reklámozott kaják vannak, hanem ott van az Auchan, Tesco stb. márkájú táp is.


Mindegy, felőlem adhattok 2000Ft/kg árú tápot is, csak nem kell leszólni azokat, akik a tescosat veszik.

2010. okt. 14. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!