Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kergeti az egyik...

A kutyám kergeti az egyik macskát. Hogy segítsem az összeszokást?

Figyelt kérdés

A kapunk előtt megfialt egy kóbor cica. Befogadtuk a négy kicsivel együtt.(Kb három hónaposak)

Kinti-bentiek, a cicák és a kutya is, a kerítésen nem tudnak kimenni. Azt vettem észre, hogy a kutya(egyébként tacsi jellegű) jól kijön az anyamacskával is, meg három kicsivel is. Nem is félnek tőle, odamennek hozzá, együtt alszanak vele, meg ilyenek. Kivéve az egyik. Az emberektől is tartózkodik, tőlem is, a kutyától pedig fél. Ha a többi macska mellette van, akkor nyugodtabb, de egyébként fúj a kutyára, majd elkezd menekülni. És ilyenkor van az, hogy a kutya megy utána, és az lesz belőle, hogy kergeti, de csak ezt az egyet. Utánamegyek a kutyának, rászólok, de semmi. Illetve a kamerafelvételeket visszanéztem, és csak akkor csinálja, ha kint van valaki velük, egyébként nem.

Mit csináljak velük, hogy megoldódjon a probléma?


2023. aug. 2. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
A cicák még ha egy alomból is valók szemmel láthatóan más az egyéniségük, hát majd ha nőnek akkor csak csak összeszoknak, egyébként bántja is úgy értem harapdálja is a cicát?
2023. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Honnan a fenéből veszed, hogy kergeti? Lehet csak játszani akar vele.
2023. aug. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem harapdálja. Vagy legalábbis minimum nem éri utol, mert a macska felszalad a fára. Meg például ha nyugodtan fekszik a macska, akkor nem kergeti, nem is foglalkozik vele.

Akkor kergeti, amikor megijed tőle, és elszalad.

2023. aug. 2. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!