Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya összeszoktatásban...

Kutya összeszoktatásban szeretnék segítséget kérni! Valaki esetleg tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves kan kutyám, csendes, sosem bántott senkit. Találkozott már kutyával, nem bántotta azt sem. Több év és hónap gondolkodás után arra a döntésre jutottunk, hogy veszünk egy kicsit. Azt gondoltam, majd az elején morogja és nem foglalkozik majd vele.

Ma hoztuk el a kicsit, külön van zárva a nagytól. Mikor megjöttünk nyalogatta a kicsinek a pofáját, megszaglászta a fenekét, hasát (pórázon engedtük oda hozzá). A kicsi kennelben van jelenleg, és a nagy minden áron be akar menni hozzá, leül az ajtóba és nyüszít. Amikor bementem a kicsihez ugatta őt a nagy kutya.

Tudom felelőtlenség volt, stb.. De ennyi idő után, a kutyámat ismerve úgy gondoltam, nem lesz baj. Nem szeretném ha bántaná a nagy a kicsit. Mit tehetnék?



2020. dec. 20. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi az isten volt felelőtlenség? Hogy bementél hozzá?
2020. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt évtizedekben nem egy kölyköt hoztam haza meglévő kutya mellé. Nj-kről van szó. Eleve a kicsit nem zártam kennelbe. Bent lakott velem jó ideig. Amikor kivittem, simán kiengedtem az ajtón mellettem és felügyeltem, miként viselkednek együtt. Volt, amikor két felnőtt kan kutya mellé került kölyök. Eleinte , ha úgy véltem, durvulás van játék helyett, szóltam. Elég gyorsan megtanulták, milyen módon lehet egy apróval játszani.

Ahogy nőtt a kicsi, már lehetett magukra is hagyni őket egy időre.

2020. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első :a hirtelen jött kutyára mondtam, hogy felelőtlenség volt..


Második :nem merem összeengedni. Mi van ha megharapja a kicsit? Nem szeretném ha bantaná. Nálatok nem volt ilyen probléma? Egyből elfogadták a kicsit?

2020. dec. 20. 17:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont ebben a szituban voltunk 3 éve, amikor a 9 éves szuka kutyám társát el kellett altatni és teljesen magába roskadt lelkileg, nem evett, egész nap aludt, kereste a társát. Úgy döntöttünk, hogy hozunk ki mellé másikat, korábban azonban harcoltatták, ezért többi kutyához eléggé negatívan viszonyult, sajnos 2 év kutyasuli sem segített (az ottani kutyákat megszokta, többit támadta -volna.) Menhelyen javasolták, hogy vigyünk ki mellé kölyköt, mert felnőtt kutyát nem valószínű, hogy elfogadna. Így is lett, egy 2 hónapos kiskutyust hoztunk el, kutyahordóban letettük a szobában, érdeklődő volt vele, szaglászta a rácson keresztül, amikor a kezdeti izgalmak elmúltak akkor kinyitottuk a rácsot, és hagytuk, hogy a nagy be tudjon szagolni, vagy a kicsi kijönni, persze ott voltunk végig, ugrásra kész ha bármi történne. Szerencsére nagyon pozitívan álltak egymáshoz, bár a kicsi néha sok volt a nagynak, ilyenkor figyelmeztető morgással jelezte, hogy elég volt a játékból, meg a harapdálásból, elvonult és a kicsi is felfogta, hogy most jobb nem zargatni. Nagyon hamar megtanulta, hogy mikor van az a pont amikor elég a játékból és a nagy nyüstöléséből, ilyenkor ha még nem volt álmos akkor mi játszottunk vele, hogy fárasszuk, nyilván egy kölyöknek nagyobb energiája van, mint egy 9 éves kutyának. Hamar összenőttek, együtt alszanak.

Az, hogy ugat rá, nem feltétlen jelent agressziót. Esetleg játszani akar vele, ismerkedni, zavarja, hogy nem ő mehet oda, te viszont ott vagy és inkább méltatlankodik. (enyém a mai napig néha ugat a másikra, vagy méltatlankodva morgolódik ha játszani akar)

2020. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon, hogy a biztonság kedvéért szájkosárral összeengedni őket. Szerinted jó ötlet? Jóval tapasztaltabb vagy mint én és tényleg örülnék ha ezt meg tudnám oldani, békében látni őket.
2020. dec. 20. 17:51
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

"a hirtelen jött kutyára mondtam, hogy felelőtlenség volt.."


mégis mit kellett volna tenned? Megbeszélni a dolgot a kutyáddal és az áldását kérni rá?

2020. dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk azzal kéne kezdeni, hogy a kiskutyát beviszed. Remélem nem gondolod komolyan, hogy tél idején kicsuksz kennelbe egy kölyköt?...
2020. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Én nem tennék rá szájkosarat. Neked úgymond szerencsésebb, hogy egyébként a többi kutyát sem bántja, az enyém az ugrott volna mindegyikre, még a 80 kilós német dogra is (enyém 16kg volt, staffi keverék). Kicsivel mégis óvatos volt, nagyon odafigyelt rá, sohasem bántotta. Ha figyelmeztette is morgással, az sem olyan volt hogy letépte a fejét, csak odafordult és morgott, pont annyira, hogy a kicsi tudja, hogy elég. Arra figyeljetek oda, hogy ha esetleg a ti kutyátok nem olyan (hogy jelezné neki), akkor ti szóljatok a kicsire. Azért egy 9 éves kutyán látni, ha elfáradt, vagy csak elég neki a játék, ne hagyjátok, hogy a kicsi folyton csesztesse a nagyot.

A kicsi egyébként milyen nemű? A nagy ivartalanítva van?

2020. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szigetelt háza van, ruhák is vannak benne. Nem fázik, nem a semmiért van leszigetelve.


Mindkettő kan, ivarosak. A kicsit fogom ivartalaníttatni, a nagyot már nem szeretném vinni.

És ha tegyük fel ráharap a kicsire, hogy szedjem le róla? Végső esetben, ha mégis rossz végkimenetele lenne.

Olvastam, hogy egy közös séta pozitív hatással lehet mindkettejükre. Mit gondolsz erről?

2020. dec. 20. 18:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős most a kicsi? Mert addig, amíg nem kapja meg az oltásait, főleg a veszettség elleni oltást (ha jól emlékszem nekem 4 hónaposan kapta) addig nem viheted utcára.

Te tudod, de én mindkettőt ivartalanítanám, biztos, ami biztos, vagy a kicsit korán, de ha elkezd nőni, kezd "férfiasodni", esetleg domináns lesz, ott lehetnek bajok. Ez nyilván nem 100%, mert ahány kutya annyi féle, de jobb elkerülni a bajt szerintem. Attól is függ, hogy a nagy kutyusod mennyire domináns. Illetve amire figyelj, hogy a kicsi mellett a nagy ne legyen háttérbe szorítva. Vele is ugyanannyit foglalkozzatok.

2020. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!