Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kevesebb ideig fog...

Tényleg kevesebb ideig fog élni a kutyám, mert 4 éves koráig nem kapott minőségi táplálékot?

Figyelt kérdés

A kutyám egy 46 kilós, sötét rajzos ivaros kan németjuhász, jelenleg 5 éves én pedig 20 vagyok.

15. szülinapomra kaptam, amikor Ő 2 hónapos volt. Első két hónapban, azaz 4 hónapos koráig azzal etettük, amivel a tenyésztő: Royal Canin German Shepherd Puppy száraztáppal napi 4*. De drága volt a szüleimnek, ezért váltottunk szintén két hónapig, vagyis 6 hónapos koráig Happy Dog Supreme Fit Vital Baby tápot kapott, még mindig napi 4*. Ezután pedig fél évestől másfél éves koráig Pedigree Maxi Junior száraztápot evett napi 3*, majd másfél éves korától Pedigree Maxi Adultot reggelire és csirke farhátat tésztával meg sparos budget kutyakonzervet tésztával vacsorára, egészen egy évvel ezelőttig, 4 éves koráig, illetve orvosi javaslatra fél éves kora óta szed zöld kagyló kapszulát, folyamatosan. Akkor kezdtem dolgozni és tudtam neki venni Wolf of Wilderness Elements tápot, azóta csak ezt eszi, napi 2*, kacsa és marha húsosat havonta váltva, időnként halasat.

3 hónapos kora óta kutyaoviba/suliba járunk, hobbi szinten, heti 3*, engedelmes, szimatmunka és őrző-védő tréningekre, eddig mindig dicsérték, hogy milyen gyönyörű nagy kutya lett belőle és milyen ügyes a feladatokban, de sose volt szó a kajáról. Most szóba került, hogy elkezdtem dolgozni és végre tudom jobb táppal etetni, azóta kicsit kinéznek minket, hogy megtudták, eddig - ahogy ők fogalmaztak - szart evett, illetve egymást erősítve mondogatták, hogy ez sokat visszavesz az idős korából és kevesebb ideig is fog élni, mert majd öregségére fognak kijönni rajta a következmények. Ez eléggé megijesztett és már azt sem hiszem el, hogy eddig ügyes volt meg szép kutyának számított, ahogy mondták korábban.

Tervezem amúgy, hogy 6 éves lesz, elviszem ivartalanítani, szüleim nem akarták, de tudom, hogy ez is hosszabbíthat az életén.

Illetve ivartalanítás után elkezdek neki valami senior vitamint vagy immunerősítőt adni.

Remélem ezek segítenek.


2023. aug. 4. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy is.Ekkora hülyeséget.Én sose etettem minőségi táppal a kutyát,azt kapta amit épp vettünk,meg házi kosztot.11 évet élt
2023. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak a táplálástól függ, meddig él egy kutya.

Szuper tenyészetekből származó kutyákat is ismertem, amelyek mindig az aktuális legjobbat kapták és mégis elmentek 5-6-7 évesen.

Gondolom, röntgen megvolt a kutyádnak időben.

A súlyára kell nagyon figyelned még. Ha liheg, a bordáknak át kell ütnie a szőrön keresztül.

Az iskolatársaid pedig szót sem érdemelnek. Érezd magadat jól a kutyáddal a sulin és ne a többieknek akarj megfelelni.

Évtizedek óta van németjuhászom.

2023. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, ez igazán megnyugtató!

Remélem, hogy az én blökim is sokáig lesz majd velem egészségben!

2023. aug. 4. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Nagyanyámék kutyái nem ettek mást csak moslékot meg olcsó kutyatápot. Mindegyik tovább élt mint 8 év.
2023. aug. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, hát az én nagyapámnak meg a keverék kutyája most 15 éves, az is kenyeret, csontokat, maradék levest eszik. De ő egy közepes termetű terrier keverék. Az enyém meg nagytestű, ami kevesebbet él és fajtatiszta, ami kényesebb.
2023. aug. 5. 00:49
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Alapjáraton a táplálás kényes téma. Annak idején akkor voltál jó gazdi, ha X tápot adtál, most ha azt mondod, hogy azt adod, már vissza is kérdeznek, hogy "te normális vagy?!?!". Most már csomó táplálási lehetőség van, mindenki valamelyiknek a híve és ha te nem aszerint eteted, azzal a módszerrel, azzal a specifikus kajával, abban a mennyiségben, akkor "állatkínzó vagy és minek neked kutya".
2023. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 Van benne valami.
2023. aug. 5. 08:12
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Egy kutya élettartamát nagyon sok dolog befolyásolja. Én is emlékszem, amikor 40 évvel ezelőtt gyakorlatilag moslékot kaptak a kutyáink (vizsláink voltak) és mindegyik 14-15 éves korában halt meg.

Én igyekszem a mostani kutyáimnak megadni a legjobb ellátást, jó minőségű tápot kapnak, de emellett főzök is nekik magas hústartalommal. Sajnos már az alapanyagok esetében sem tudhatod, hogy mit adsz nekik, mert a vásárolt húsok is (az is, amit mi eszünk) agyon vannak nyomva antibiotikummal, a tápokról nem is beszélve. Tudom, hogy nem ajánlják, de én inkább vegyesen etetek, ezzel igyekszem elkerülni, hogy esetleg a folyamatos, egy adott etetési mód esetleg károkat okozzon nekik.

2023. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Fiatal koromban amikor még a szüleimmel éltem több kutya is megfordult nálunk, mindannyian 10+ évig éltek, volt egy tacskó aki 15 évig és sosem evett minőségi kaját. Sőt ami éppen megmaradt a házból. Vagy valami olcsó konzervet, tápot. Azóta nyilván sokat változott a világ és néha magam sem tudom eldönteni, hogy jó vagy rossz irányba.
2023. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés olyan, hogy kicsit igen is és nem is.

A menhelyről elhozott 4-6 éves kutyánál is onnantól próbál nagyon odafigyelni a gazdi, hogy hozzá került. A nagytestű kutyáknál főleg ízületi gondok jönnek elő. Emiatt érdemes ugye arra mindig kiegészítőt adni. A súlyára figyelj oda emellett. A minőségi etetésre próbálj meg odafigyelni, mivel sokat tud dobni. Nem kell a világ legjobb tápja (középkategória felső szintje körül legyen azért). A nagytestű kutyák általában kevesebb ideig élnek. Emiatt érdemes jobban odafigyelni, de nem kell feleslegesen rágódni rajta.

Az ezeken kívül vannak még fontos(abb) dolgok, amikkel meg lehet hosszabbítani az életüket. Ilyen a kombinált oltás, szívféreg megelőzése, éves labor (kb 6 éves kortól és az ivartalanítás. Utóbbiról ha időben tudtuk volna, akkor még élhetett volna sok évet a kutyánk (daganatos betegség).

2023. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!