Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "oké" kutyát sétáltat...

Mennyire "oké" kutyát sétáltatni utcán póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem tudatosan neveltem a kutyámat, egy golden retrieverről van szó, 1 éves és 3 hónapos, és most már a legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatom. Legtöbbször engedem, hogy szagolgasson az utca melletti füvön és hogy jelölgessen (ivaros kanról van szó). Ha azt mondom neki, hogy "séta", akkor viszont mellettem kell jönnie. Kedves kinézetű, szép kutyám van, nem is szóltak még be emberek amiatt, hogy póráz nélkül van.


Ettől függetlenül vannak azért aggodalmaim. Alapból jogilag sem lehetne póráz nélkül kutyát sétáltatni közterületen, úgy tudom. Ezen felül azért nem is egy kistestű kutyáról van szó, és a legtöbb ember számára idegen kutya, szóval félelmet kelthet bennük valamilyen szinten, hogy nincs pórázon. Gyorsabban sétálunk, mint az átlag ember, és kialakulnak olyan szituációk, hogy mondjuk este sötétedés után hallja az előttünk sétáló, hogy egy kutya liheg mögötte, hátranéz és még pórázon sincs. Aztán kikerüljük probléma nélkül persze. Ezen kívül az útba eső kutyákhoz oda szokott menni ismerkedni, szerencsére elég jól felméri, hogy melyik kutyával érdemes és melyikkel nem, aztán egy kis ismerkedés után elhívom és jön tovább.


Szóval mit gondoltok erről?



2023. júl. 13. 13:54
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
84%
Semennyire kisfiam.
2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
88%

"Alapból jogilag sem lehetne póráz nélkül kutyát sétáltatni közterületen, úgy tudom."


"legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatom"


Eddig sem érdekelt téged, hogy nem szabad póráz nélkül sétáltatni. A mostani válaszok után fog?

2023. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
75%

Semennyire, és ha valaki meglát és feljelent, akkor simán bajod származhat belőle.


Senkit nem érdekel, SZERINTED milyen "jól nevelt" a kutyád, és ha az én kutyámhoz jönne oda egy póráz nélküli, akkor legjobb esetben is csak ráordítok, rosszabban lefújom paprikasprayvel.


Miért? Mert LEHET, barátságos - de ha nem? Bocs, egy számomra idegen kutya közelít felém, védekezek, ennyi.

2023. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
91%
Engem csak 3x támadott meg kutya ez miatt...nem tartsa senki be, mert nem bánt.....
2023. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%
Miért olyan nehéz pórázon vinni azt a kutyát?
2023. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
84%
Elég nagy baj ez, de majd megtapasztalod. Állatorvosnál levitt volna a lábamról a cuki kis golden, ha nincs pórázon és nem fogja erősen a gazda. Pedig csak játszani akart, de egy ilyen kutya elég megtermett ahhoz, hogy bárkit felborítson, komolyabb sérülést okozva.
2023. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

A kutyám nem fut oda senkihez, nem morog, nem ugat, megtámadni meg végképp nem támad meg senkit...ha közelít egy idegen kutyához, akkor is először még távolságtartóan teszi, felméri, hogy közelebb mehet-e. Ez idő alatt bőven szólhat a másik gazdi, ha nem akarja, hogy találkozzanak, és szimplán elhívom a kutyámat. Néhány ilyen alkalom volt eddig csak, és mindegyik esetben amiatt, mert az ő kutyájuk nem jön ki más kutyákkal, ilyesmit mondtak. Az emberek mellett szimplán elmegy, nem kezdi el nyalogatni őket vagy ilyesmi.


3# Közel sem váltott ki senkiből ilyen hisztérikus reakciót a kutyám, részben azért is, mert úgy közelít másokhoz, ahogy az előbb leírtam. Ha érzékelné, hogy nem oké részedről, valószínű közel sem menne, és ez csak feltételezés, de gondolom a kutyád sem fogadná jól, az attitűdödet átvette valószínű az idők során...szóval ezért sem menne közelebb.

2023. júl. 13. 14:17
 8/52 anonim ***** válasza:
88%

Nekem reaktív kutyám van (vagyis már a nevelésnek hála nem az), nem minden kutyával jön ki. Hiába lehet a másik kutya kedves és cuki, ha neki nem szimpi, akkor bunkózni fog és abból könnyen lesz balhé. Ezért van pórázon. Ennek ellenére 2x jött nekünk póráz nélküli kutya, egyik egy elvileg "barátságos" kutya, aminek nem volt szimpi az enyém. Gazdája szerint Buksika nem bánt, mégis ok nélkül nekünk jött 🙃

Én mostanra ott tartok, hogy ha póráz nélküli kutya jön felénk (nem semlegesen elsétál mellettünk, hanem konkrétan hozzánk) és nem hívják vissza akkor használom a lábamat. Szóval NE ENGEDD oda más kutyákhoz kérdés nélkül, pláne ha pórázon van a másik... enyém pl barátságosnak tűnik, de nem minden kutyával az, én ezt pontosan tudom, de a másik fél részéről meg jön csodálkozás. Oda se kellett volna engedniük és akkor az egész szituáció ki sem alakul.

2023. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%

Gazdi vagyok, ettől függetlenül súlyos pénzekre büntetném azokat, akik póráz nélkül sétáltatják az utcán a kutyájukat. Akkor is, ha az a kutya maga Rin Tin Tin személyesen és csettintésre ugrik egy tripla axelt.

És hogy miért? Mert bármi előfordulhat.

Van az utcánkban egy 70 körüli mammer, aki a “szuperügyi” tacsikáját sétáltatja mindig póráz nélkül, merthogy az “sosem megy el mellőle”. Aha, kivéve, ha én megyek arra a kutyámmal, mert akkor simán átrohant őrjöngve az úttesten is. Pár hónapja ugyanez a szitu, és csak a pizzafuti lélekjelenlétén múlott, hogy le tudta vészfékezni a kocsiját a kis dög miatt és nem rántotta félre a kormányt - ott, ahol épp mi álltunk. A futár is tiszta ideg volt, én is, a mama meg “jajj, mucika hát nem szabad ilyet csinálni” és simán csoszogott tovább.

Póráz! Kötelezően! A te kutyád is csak egyszer “méri fel” rosszul, hogy melyikhez érdemes odamenni ismerkedni... és ha beüt a sz@r és még reflex-szerűen sem tudod elrántani, mert nincs mivel, akkor annak igen csúnya vége is lehet.

Póráz!!!

2023. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Tulsagosan bizol a kutyadban haver.

Ez baj.


Felmeri, hogy melyik kutya baratsagos es melyik nem? Na persze.

Egyszer aztan rosszul meri fel, es oriasi gondok lesznek ebbol.

Vagy mondjuk ha emberrol van szo, aki fel a kutyaktol es reflexbol belerug, mert bepanikol?

Mit csinalsz akkor?


Tedd porazra a kutyad. Varoson kivul, habar az se feltetlenul szabalyos,mert ki tudja egy kietlen terulet is kinek a kije…de inkabb ott szorakozzatok, ne igy.


Az en kutyam reaktiv. Mar ha kutyat lat, nem reagal, kinkeserves munkaval ertuk el ezt is, de ha a nyakaba maszik egy, megvadul. “Csak” egy tacsko, nem tamad, de ugat, egy idegen kutya erre meg lehet akar tamadassal valaszol.


Rettegek az ilyenektol, mint te, mert mi huzzuk a rovidebbet sejtesem szerint.

2023. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!