Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket kutyát fogadjam örökbe?

Melyiket kutyát fogadjam örökbe?

Figyelt kérdés

Hónapok óta szeretnék egy második kutyát a mostani mellé. A párommal már régóta nézegetjük a menyhelyeket.


Tegnap elmentem egy állat otthonba és találkoztam pár kutyával, akik szimpatikusnak tűntek a képek és a leírás alapján.

Nekem egyébként egy 3 éves, ivartalanított kanom van otthon. Valamilyen labrador keverék lehet, de kicsit kisebb mint egy fajtatiszta labi. Annyi a probléma vele, hogy viszonylag domináns más, vele azonos méretű/nagyobb idegen kutyákkal szemben. Szukákkal legtöbbször elvan, de kanokkal össze szokott zörreni.


A kutyák közül akikkel találkoztam, 3 volt akik úgy igazán megfogtak.


Az egyikük egy 10 hetes kölyök volt, ő viszont szintén kan. Nagyon aranyos és érdeklődő volt, szóval ha én nem is fogadom örökbe valaki biztosan el fogja vinni.


Aztan volt egy fiatal, 1 év körüli, teljesen fekete szuka aki színtén nagyon aranyos volt, bár eléggé félénk volt. Nagyon okosnak tűnt a tekintete, és elég sportos is volt ami nálam plusz pont, tekintve hogy a mostani kuytámmal rendszeresen járunk futni, túrázni, biciklizni. Viszont a 2 másik kutya akikkel egy kenelbe volt, nagyon ragaszkodtak hozzá szóval nem tudom mennyire jó ötlet elszakitani őket egymástól. Viszont mivel teljesen fekete, és a menhelyen nőtt fel, nem hinném hogy bárki örökbe akarná fogadni rajtam kívül. De őszintén, nagyon vágyott a simogatásra és a foglalkozásra.


A harmadik kutya egy 7 hónapos, ordas szuka, aki anyira nem volt érdeklődő, mert a másik kutyával akivel együtt volt azzal játszott nagyrészt, de valamiért nagyon megfogott. Amikor bementem a kenelbe, anyira nem foglalkozott velem mert a másik kutya folyton kitúrta, de amikor a rácson keresztül simogattam, bújt és puszit osztott. Ő biztos hogy jó magas lesz, nyurga lábú és a tappancsa is nagy. Eleve szeretem a nagy kutyákat, szóval ez is plusz pont. Ő is aktivnak tűnt, talán még pörgősebb volt mint a fekete kutya. Őt sem valószínű hogy el fogják vinni, mert míg az összes tesójának már hónapok óta van gazdája, ő még komoly érdeklődőt sem kapott. Pedig tényleg nagyon aranyos és szép kiskutya, és elégé tanulékonynak tűnik.


Az a baj hogy nem tudok dönteni. A mostani kutyámmal ugyan még nem találkoztak, mert azt kérték hogy először válaszam ki melyik kutyával szeretném össze ismertetni.... Viszont mind a 3 kutya tetszik és fogalmam sincs kit válaszak.

A kölyök azért lenne jó mert könnyen össze lehet szoktatni bármilyen kutyával, viszont fiú, és nem ajánlott azonos nemű kutyákat tartani.

A fekete szuka ugyan félénk de tündéri, és egyáltalán nem domináns. Ráadásul más nem valószínű hogy elviszi. Viszont nem tudom hogy el tudnám-e szakítani a társaitól vagy hogy össze tudna-e szokni a mostani kutyámmal.

A 7 hónapos kölyök pedig tényleg nagyon aranyos, de félek ha megnőés véletlenül ő is enyhén domináns lesz, hogy állandó vita lesz a két kutya között. De ő talán még mindig könnyebben össze szokna a mostani kutyámmal mint a feket. És ő sem valószínű hogy talál majd gazdát ha én nem viszem haza.


Tényleg nincs ötletem... A párom a fekete kutyára szavazna, de ő sincs 100%-ban elkötelezve mellette...


Szerintetek melyiket lenne érdemes választani? Nyilván ha egyet választunk akkor sincs kőbe vésve ha például nem jön ki jól a kutyámmal, de mégis? Néhány napon belül várják a választ.


Egyébként a mostani kutyám, nem első kutya, szóval a kölyök kutyával való veszteségekre (pl cipők, papucsok, bútorok) fel vagyunk készülve.



2023. aug. 9. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A masodikat hoznam, ha a sajat kutyadat veszed figyelembe, szerintem passzolna hozza.
2023. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Másodikat választanám. A kan kölyök már kezd ivarérett lenni, nem is annyira kicsi kölyök, hanem kamasz kategória. Ott lehetnek gondok. Egyik kanom nem csípi az ivaros kanokat és fél éves korig tekinti a kölyköket kölyöknek. Addig abszolút kedves velük. Utána már nem szimpatizál velük, ha kanok. Mástól is hallottam, hogy fél éves korig van úgymond "baba" szaguk a többi kutya számára.
2023. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Jaj bocsánat, benéztem. A 7 hónapos az szuka. Mondjuk attól még a kanra is igaz lesz előbb-utóbb, amit írtam. :)
2023. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A szukák közül választanék. Esélytelen, hogy a feketét elszakítás nélkül bárki elvigye, így úgy gondolom ez a pont elhanyagolható.
2023. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Fekete szukát választanám.
2023. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
En is a másodikra szavazok
2023. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2.
2023. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzatok a másodikkal, ha nem jönnek ki, úgysem viszitek haza, és még nézelődtök. Nem otthon fognak először találkozni, ha normális menhely.
2023. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintetek akkor nem lenne baj ha külön lenne választva a fekete szuka a többiektől?

Én is leginkább felé hajlok, csak félek hogy esetleg hiány érzete lenne a megszokott "falkája" nélkül.


Egyébként azért kell döntenünk, mert következő alkalommal találkoznának a mostani kutyákkal. Csak nyilván a menhelyesek sem szeretnék ha 8 kutyát kéne kihozniuk, meg a miénk sem örülne ha 8 új kutyával kéne találkoznia néhány óra alatt

2023. aug. 9. 22:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp szuka legyen.

A fekete szuka a legjobb megoldas.


Ne legyen porgosebb,mint a mostani. Mert egyszerre mozogsz veluk.

2023. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!