Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers étrendben elég egy...

Nyers étrendben elég egy fajta fehérhús és egy fajta vörös hús + heti 1* hal és heti 1* belsőségmix + mindennap zöldpacal?

Figyelt kérdés

Fehér hús a nyúl, ez a csontos, vörös a szarvas lenne. Bárány zöldpacal mellé mindennap kis adag. Heti 1* lazachús+nyúl belsőségmix, ilyenkor nincs pacal.


A gyógyszeres húsoktól beteg lett.

Tápokat, konzerveket egyáltalán nem tudja megenni, mindtől rosszul van, legalább 10-15 fajtát próbáltam.

Porcerősítőt, immunerősítőt kap étrend kiegészítőnek. Kell még valami?

Mennyire nagyon egyoldalú? Mert elég kényes kutyáról van szó, nem merek annyi félét váltogatni.


2023. aug. 16. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminok mindenképp kellenének. Ez így nagyon egyoldalú, a kutya hónapokon belül hiánybetegségekben fog szenvedni.

A kutya nem tisztán húsevő, nem egészséges neki csak fehérjén élnie. Márpedig azokból amit felsoroltál szinte csak fehérjét tud bevini. Ha megnézel egy jó minőségű kutyatápot annak is max 60-70%-a állati eredetű, a többi az gabona és más növényi alapanyagok, ásványi anyagok, vitaminok stb.


Csak hogy lásd mire gondolok, pl minden kutya eszik füvet. Ez a közhiedelemmel ellentétben nem azért van mert fáj a gyomra (amiatt is lehet mondjuk) de ezzel is tudnak bevinni vitaminokat, rostokat. Van amelyik csak szimplán szereti az ízét, és azért eszi, de mindenképp fontos nekik.


Nyers zöldséget vagy gyümölcsöt mindenképp érdemes adni neki. Az enyémek szeretik a sárgarépát és az almát is bár én nem nyersen etetek.

Ismerek olyat aki ad a kutyának túrót és tojást mert szerinte szebb lesz tőle a szőrük, meg egészséges a kutyának.


Viszont a nyers etetés rohadt bonyolult, nagyon érteni kell ahoz amit csinálsz, különben a kutya szívja meg. De nagyon. Annyi felé betegség alakulhat ki amiatt hogy rosszul van etetve, főleg ha kényes kutyáról van szó...


Ahogy látom valamennyire utána néztél, de ez közel sem elég.



Elösször mindenképp beszélni kell az állatorvossal. Nem is minden kutyának ajánlott a nyers etetés, vannak fajták akik kifejezetten nem bírják. Az állatorvos meg jobban ért a kutya belső dolgaihoz mint bárki más, ismeri az egészségügyi kockázatait a hiányos etetésnek, és ismeri a kutya elő életetét és betegségeit is.


Még egy dolog, ami nem biztos hogy számodra fontos de nyersen etetni drága. Különösen a mai árak mellet. Ha csak nem ismersz valakit aki olcsón tud neked szarvas húst szerezni, és nem vagy vadász, akkor fogalmam sincs hogyan szeretnéd kivitelezni.

Az sem megoldás hogy azért hogy a kutya normális kaját egyen, elmegyek a félhavi fizetésed.

Mellesleg a vadhúst előkészítési a kutyának macerás. Nem lehet benne semmilyen betegséget okozó dolog, figyelni kell rá hogy a kutya hozzá szokjon mielőtt normál mennyiségben kaphatja, nehogy hasmenése legyen stb.

És ha sokáig ugyan azt a fajta húst kapja, akkor ismételten hiánybetegségek alakulhatnak ki, bár szerintem kicsi rá az esély. Tehát cserélgetni kell a húsfajtákat is ha nagyon alapos akarsz lenni.

Emellett a kutyának nagyon könnyen lehet fogköve. Nem tudom pon miért, én kb 7 éve nem etetek nyers húst a kutyáimmal, de emlékszem hogy amíg nyerset ettek, mind a kettőnek rendszeresen volt fogköve, pedig kaptak csontot is meg ilyeneket.


Szóval kérlek ne támadásnak vedd amit írok, mert tudom hogy csak jót akarsz a kutyádnak, de ha enyire nem értesz hozzá, akkor vagy ne vágj bele vagy tanulj, járj utána jobban. Konzultálj tapasztalt nyers etetőkkel, állatorvossal stb.



Amúgy ha szabad kérdezni mit takar az hogy beteg lett a gyógyszeres húsoktól? És az hogy nem eszi meg a konzervet, tápot mert rosszul lesz?


Csak azért kérdezem mert ha nem csak finnyás, hanem ténylegesen beteg lesz akkor ki kéne vizsgálatni. Lehet hogy gond van az emésztésével, vagy allergiás valamire.

Ha pl hasmenése lesz a tápoktól, az nem jelenti azt hogy bármi baja lenne, csak kell idő amig megszokja az új tápot. Ez ugyan olyan mintha te elutaznál Afrikába, és az ottani kajától hasmenésed lenne. Normális mert máshogy fűszerezik, olyan dolgokat tesznek bele amit még soha nem ettél.

Vannak olyan kutyák akik mindegy milyen konzervet kapnak, hasmenésük van. Ők csak szimplán nem bírják az aszpikos dolgokat.


Nem hinném hogy nagyon érdekel de vannak olyan tápok, konzervek amik direkt gyenge, kényes gyomrú kutyákra van tervezve. Azoktól nem lesz beteg, ha csak nem allergiás valamelyik összetevőre...amit megint csak úgy tudsz meg, ha elviszed kivizsgálásra.



Lehet hogy rosszul gondolom, de nekem finyásnak is tűnik a kutya. Nincs az az isten hogy 10-15 különböző konzervből/tápból egyik sem volt jó. Bár remélem nem abból vonta le a következtetést hogy a kutya rosszul van tőle, hogy egy hétig kapta aztán annyi.

Ha hajlandó vagy retek sok pénzt kiadni a nyers húsokra minden héten, akkor biztosan kipróbáltad a kisállat patikában kapható gyógytápokat és konzerveket is.

Én az idős kutyámnak vettem gyógykonzervet, egy konzerv = 1 kaja (300-400 gramm volt), és 4 éve kb 1500-2000 Ft volt darabja.

Ha kiszámolod az kb 45000 Ft havonta, és akkor még a kiegészítő gyógyszereket, vitaminokat, immunerősítőket nem számoltam.

Ha gyógy tápot szeretnél esteleg venni a kutyának, egy 12 kg zsák ami kb 1-1,5 hónap egy közepes testű kutyának, 25000-30000 között van, a jó/jobb minőségű tápok közül. Ha tényleg speciális táp kell neki, akkor 35-40000 is lehet.


És ez így még mindig olcsóbb mint nyersen etetni. Csak azt mondom fontold meg ezt is, mégis csak egyszerűbb és nem kell azon aggódni hogy jaj vajon lesz- e hiány betegsége a kutyának

2023. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi a választ.

Ezt nekünk igazából a doki mondta, hogy így etessük.

Azt mondta, a zöldpacal kiváltja a zöldség-gyümölcs adagot és természetesebb a kutyának.

2023. aug. 19. 17:46
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát hosszú a sztori, de szerintem elég, ha annyit mondok, hogy fajtatiszta(jellegű) kutya és kényes fajta és szaporító telepről mentett, beltenyésztett egyedről van szó.

Sorban derültek ki az étellel kapcsolatos problémái.

Doki kapásból a csirke és gabona mentes tápokat ajánlotta, azzal kezdtük eleve, aztán jöttek, akkor egyfehérjés, alacsonyabb fehérjés, hypoallergén, aztán mikor már a gyógytápok is csődöt mondtak - ami nem tudni, hogy lehetséges -, akkor mondta a doki a konzervet próbáljuk meg, na attól bélhurut, akkor jött a nyers étrend, szintén állatorvosi javaslatra, hamar kiderült, hogy a bolti húsoktól, amik kezelve vannak, antibiotikumozva(pulyka, marha) beteg lett, ilyen bénulásos tünetek, akkor kapott injekciókat, aztán most tartunk ott, hogy ezt a nyers menüt írta a doki. Nyers darált csontos nyúl, szarvashús, bárány zöldpacal, heti 1* lazac, sprotni, bárány belsőségmix.

Amúgy kistestű kutya, francia bulldog és már így is rengeteget költöttünk rá.

Tudom, most arra gondolsz, minek itt kérdezgetek ilyen egyedi esetben, de már kétségbeesésemben írtam, hogy valaki segítsen.

2023. aug. 19. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Lehet hogy rosszul látok bele, nyilván nem ismerem a kutyát sem az állatorvost, de én mindenképp elvinném állat klinikára, szakorvoshoz.

Hiába szaporítótól lett mentve hiába beltenyésztett, az nem normális hogy még a konzervektől is beteg lesz. (bár ez nyilván függ a konzerv minőségétől is, meg hogy milyen húsból készül)


Ha már igy is sokat költöttetek rá egy teljes emésztőrendszeri kivizsgálásra még talán tudtok költeni, bár tudom hogy drága. Ki tudja lehet hogy van valami más is a háttérben amit ultragang, röntgen stb nélkül nem lehet észrevenni. Székletvizsgálatot is tudnak végezni az is segíthet.

Az állatorvosi egyetemnek vannak szakorvosai ha érdekel:

[link]

Valamint van egy pár állatkórház ahol szintén van gasztroenterológia kutyáknak.


Nekem is volt bulldogom, a Noé állatotthon fajtamentésétől fogadtam örökbe. Szegény már elég öreg volt és epilepsziás, de ugyan úgy örökölt valamilyen bőrbetegséget amivel hónapokig jártunk állatorvoshoz. Egyik nap az epilepszia miatt, másik nap a bőrbetegség miatt. Nála is nagyon fontos volt hogy mit evett.

Mi a Rákosligeti állatkórházba jártunk vele, meg az Állatorvosi egyetemen működő univethez a bőrbetegség miatt. Az epilepsziáját egy Szigethalmon lévő szakorvos kezelte, de már nem emlékszem mi volt a rendelő neve.

A Dunaharasztiban lévő Tüskevár is jó, értenek nagyon a kutyák megfelelő gyógyszeres kezeléséhez, bár ők inkább egzotikus állatokkal foglalkoznak.


Nem azt mondom hogy rossz a mostani állatorvosotok és mivel nem tudom hova valósi vagy, lehet hogy nem is tudsz eljutni a felsorolt orvosokhoz, de egy másik orvos szakvéleménye azért nem árthat.

Nem olyan régen műtötték a dobermannomat, és annak ellenére hogy szeretem és ismerem az állatorvosomat, tudom hogy jó munkát végez, mégis elvittem a kutyát 2 másik orvoshoz, hátha ők észre vesznek valamit amit a többiek nem. És nem azért mert nem bízom meg a mostaniban, sőt ő műtötte a kutyámat aki teljesen fel is épült minden gond nélkül, csak ők is emberek. Lehet hogy egy apró részletet nem vesznek észre vagy a másik állatorvos egy teljesen más irányból fogja megközelíteni és talál másik megoldást (mert a műtét nyilván az utolsó lehetőség, ha lehet ne keljen már elaltatni és felnyitni a kutyát).

Esetleg még csatlakozhatsz bulldogos csoportokhoz, a Noé állatotthonnak is van egy bulldogos csoportja, hátha valaki tud valami okosat mondani vagy tud ajánlani egy jó orvost.


Ami még eszembe jutott és talán segíthet, az a testmozgás. Tudom hogy bulldog és nem egy mozgékony fajta, de napi 3x fél óra sétába még senki nem halt bele. Többet is sétálhattok, csak jót tesz neki ha kicsit mozog és nem egész nap a kanapén horkol.

Esteleg még megpróbálhatsz ásványvizet adni neki, van amelyik kutya nem bírja a klóros csap vizet (mondjuk ritka, de hallottam már róla hogy hasmenése volt tőle).

Gyógynövényeket is megpróbálhattok, mi a bőrbetegségre adtunk neki gyógynövényes oldatot, hátha van gyomor bajokra is.


Enyi jutott most így eszembe, remélem tudtam azért valamit segíteni és hamar találtok megoldást hogy meggyógyuljon a kutyus. Sok sikert

2023. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!