Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit lehet kezdeni egy...

SOS Mit lehet kezdeni egy kutyával, aki retteg a mennydörgéstől?

Figyelt kérdés
Már teljesen tönkretett idegileg, van egy kutyám, retteg , ha dörög az ég. Saját testi épségét kockáztatva töri be az ajtót, ablakot. Teljesen szétrágta a bejárati ajtónkat, undorítóan néz ki, kitörte az ablakokat rajta, véres volt a szilánk is, szerencsére nem lett baja a kutyának, de már az idegösszeomlás szélén állok, hogy már többedjére jövök haza erre. Kötöttem már rá nyugicsomót, nem használt, adtam neki kutyáknak való nyugtatótablettát, nem használt, a házba is beengedtem, itt is ugyanezt műveli, szaladgál, rág szét mindent , már egyszerűen nem tudom mit csinálhatnék, nagyon tanácstalan vagyok, és őszintén már rohadtul elegem van. Állatorvoshoz is voltam vele, a nyugtatót ajánlotta , de hiába, ugyan olyan volt, mint előtte.... 2 éves, 25 kilós kutya..
2023. aug. 17. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
En sokat neztem vele filmeket, jo duborgos akciokat es sztem ettol megszokta a dorgeseket.
2023. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
84%
Az enyém is csak idős korára - amikor a hallása már elromlott - hagyta ezt abba, addig mindig, ha otthon voltam akkor jött oda elbújni szegény. Talán a filmezés tényleg jó lehet, vagy valami tréninggel kondicionálni az ilyen zajokra…
2023. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmit nem írsz a kutya előéletéről, mióta van veletek, mióta van ez a probléma stb. Sajnos ez nem olyan gond, amit SOS meg lehet oldani, főleg ha ilyen súlyos, ez sajnos nem így működik, hogy beadod a tablettát/rákötöd a nyugicsomót és a kutya megnyugszik. :-(


Amit az 1-es írt az az egyik része _lehet_ a megoldásnak, de ezt kb. nulláról felépítve, nagyon lassan kell kivitelezni (tehát egy ennyire rettegő kutyánál séta után, amikor tök fáradt bekapcsolni _nagyon_

halkan viharhangokat, ha nem reagál semmit, nyugodt maradt, jutizni, aztán pár perc múlva kikapcsolni, másnap folytatni, néhány nap után hangerőt emelni stbstb., és abban a pillanatban abbahagyni, amint stresszjeleket mutat), de emellé kell stresszcsökkentés is és nektek valami nagyon gyors megoldás is. Többféle nyugtatót ki kell próbálni, mindegyik másképp működik, van amelyikhez fokozatosan növelve az adagot kell hozzászoktatni a kutyát stb., erről orvossal konzultálj.


A scidog.hu-nak van ilyen online kurzusa/workshopja, ami a vihar- és tüzijáték fóbiás kutyák rövid- és hosszútávú szoktatásával foglalkozik, az utolsó júliusban volt, de most nincs aktuálisan meghirdetve sem, esetleg vedd fel velük a kapcsolatot ( [link] és scidog.hu).


Ha nem budapesti vagy esetleg ők tudnak ajánlani a közeledben olyan sulit/trénert, aki tud neked segíteni ebben a problémában.

2023. aug. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Csak tippelni tudok! Olyan esetleg nem állhat a háttérben, mint nálunk, amikor is az aljas szomszédom légpuskával belelőtt a kutyánkba. És ezután, ha dörrenést hallott a kutyánk, már szaladt is elbújni! Sajnos, vannak gonosz emberek!

A kutyasuli, amit a 3-as is ajánlott, szerintem is megoldást jelenthet. Inkább ezt javasolnám, minthogy drogossá váljon a sok nyugtatótól!

2023. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Bezarni a hazba ilyenkor, szobakennelbe. Semmifelekeppen nem jo kint hagyni, nem tud elegge elbujni sehova es megnyugodni.


Termeszetesen a kennelhez hozza kell szoktatni fokozatosan, hogy elfogadja es szeressen bemenni. Tehat az ugy nem mukodik, hogy csak ugy razarod, de meg eleteben nem latta.

2023. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Olvass Jan Fennelt, nekünk nagyon sokat segített.


Az egyik kutyám "csak" egy sarokban rettegett, a másik meg ugatva ugrált az ég felé, ahol épp villámlott és azt hozta a megoldást, hogy szocializáltam őket, sokat mentünk városba, a körúton sétáltunk, kerestük a "hangoskodásokat", itthon hangosan hallgattattam vele a zajokat, közben, ha félt, határozottan nyugalomra intettem, nem engedtem a dolgok alá bebújni az egyiket, a másikra meg a mászkálásért kellett rászólni. Ha olyan fokú volt a félelem, akkor igyekeztem játékkal, trükközéssel kibillenteni belőle őket, ha meg nagyon gáz volt, akkor átöleltem a kutyákat és együtt átvészeltük. Egy-két év múlva a tüzijátékot is gond nélkül viselték. A kezdeteknél az is jó volt, hogy felhangosítottam valami zenét/rádiót, ami elnyomta a dörgés hangját.


Esetleg ezek mellett adhatnál neki a beengedés után valami strapabíró játékot/rágcsát, hogy azon töltse ki az ideget.

2023. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha látod , hogy vihar közeleg , akkor engedd be. Ennyi.
2023. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Már az előző posztodnál is írtuk, hogy vegyél egy szobakennelt, vihar idejére zárd be oda, ott legalább nem tud kárt tenni magában. Nem is tudom, hogy hogy gondolod, hogy a kertben hagyod, ha ennyire fél.


Valamint kezd el az ilyen nagyobb zajokhoz szoktatni, itt is írtak egy csomó jó dolgot, redditen is.

2023. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Be kell engedni a házba, és hagyni, hogy találjon magának egy általa biztonságosnak ítélt helyet. A mi kutyánk a legbelső szobába bújik el ilyenkor, néha az ágyra is felmegy. Hagyjuk, ha egyszer ott érzi magát bizonságban. És mellette kell lenni és nyugtatni.

Egyszer, még kölyökkorában, amikor sétáltattuk, pont a közelünkben kezdett el valaki tüzjátékozni (nyáron). Azóta fél a dörrenésekről. De pl. soha senki se bántotta esernyővel (se mással) mégis fél az esernyőtől.

2023. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem volt ennyire durva, de ő is rendesen rettegett a vohartól, tüzijátétól, semmi sem használt és ugyanúgy 2 éves volt. Ő kinőtte. Makk egészséges, 10 éves már, kb 4-5 éves kora óta nem reagál durván ezekre. Persze most 10 évesen még felkapja a fejét ha mennydörgés van, meg bebújik mellém az ágyba, néha egyet dohog, de nem távolról sem olyan, mint kicsiként volt.
2023. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!