Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Esetleg valakiv...

Mit gondoltok? Esetleg valakivel volt hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hat éves ivartalanított lány kutyusom van és szeretnénk majd örökbe fogadni egy kölyök kutyát. A bökkenő csak annyi hogy nem tudom hogy jönne ki a jelenegi kutyával. (még nincs kinézve konkrét kutyus) Ő inkább csak elviseli a kutyákat és nagyon megválogatja kivel játszik, kiskorában és felnőtt korában is csak pár kutyussal játszott. Sose bántott kutyákat de félek hogy az idegeire menne egy kiskutya. Hallottam olyanról hogy egy idősebb kutya mellé jött egy kicsi és mivel sokat mozgatta tovább élt de olyat is hogy nem hagyja csendben leélni a "nyugdíjas" éveit. Bár kutyusom még egyáltalán nem öreg (kistestű) meg aktívan mozgunk is vele.

Mit gondoltok?

Elfogadná egy idő után? Mert nyilván nem várom el hogy nagy szerelem és egy ágyba alszanak stb.



2023. aug. 20. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani látatlanban
2023. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igyekezzél egy nyugisabb, megadó természetű, szelíd kislányt örökbe fogadni mellé.
2023. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 tudom, arra voltam kíváncsi hogy ha valaki volt olyan helyzetbe hogy idősebb kutya mellé kölyköt hozott, hogy reagáltak stb. de nyilván ez mindenkinél más
2023. aug. 20. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Az én kutyám hasonló természetű, ezért nem kölyköt, hanem felnőtt, hasonló habitusú és korú kutyát hoztam mellé, akivel nagyon jól elvannak, szeretnek együtt dolgozni a sétáknál, együtt cserkésznek, együtt ugatnak, de játszani nem játszanak és nem is alszanak együtt.
2023. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ellenkezo nemu kutya legyen.

Ott a menhelyen nezzetek ossze oket. Ha nincs elso latasra farokcsova orom ,akkor felejtos.

2023. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan helyről hozd az új kutyát, ahol kontrollált körülmények között, semleges területen, többször tudnak találkozni. Ez sem lesz garancia arra, hogy SEMMI konfliktus nem lesz később otthon, de jó indikátor lehet. A probléma a kölyökkutya befogadása esetén sokszor az, hogy a kölyköket általában még a legagresszívabb kutya sem bántja, "kölyökszaguk" van, nem jelentenek riválist, de aztán elindul a rivalizálás amikor ivaréretté válik a kölyök. Nyilván normálisan szocializált és nevelt kutyáknál a gazda ezeket a jeleket időben észreveszi és kezeli, nem hagyja, hogy a kutyák rendezzék le egymás között, gond ott van, ha valaki nem ért hozzá és elfajulnak a dolgok.
2023. aug. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!