Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 és 2 éves kutyám....

Van 1 és 2 éves kutyám. Mindegyik szépen sétál, amíg nem látnak másik kutyát. Sokmindent próbáltam, nem használ. Van még egyéb ötlet?

Figyelt kérdés

Trénernél is voltam. Egyik a jutalommal való csalogatást javasolta, ami az egyiknél soha nem ment. Másik a játékot, harmadik az állva lefogást. Olvastam leszorításról, ami azt hittem működik, de a bolondja úgy is morog. Másik a bőrét csípte fel kicsit és rázta, nekik működött.

Nálunk lehet, hogy valami zaj műkődne, de például sűrített levegővel hogy fújok utcán áram nélkül. Ilyesmitől maradnak csendben, ami ennyire hangos. Igazából egy hiszti, amit lerendeznek, csak már zavaró a nagobb sétánál. Nem harapnak, de minden egyes kutyához odamennének. Az akkumulátoros porszívót érdekes lenne cipelni, de attól az egyik nem is fél. Valami hangos hangot kiadó dolgot tud valaki javasolni? Mert semmi nem használt eddig, barhova mentem tanácsért. Utolsó lehetőségnek viszek egy rongyot magammal és azzal csapkodok. Ha ez sem működik, van még valami ötlet?


2023. aug. 22. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Vizipisztoly. Lespricceled az orrát. Nem fáj, de negatív élmény neki. Ha beletanul, már a látványától megjavul.
2023. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Holnap veszek. Náluk sajnos a megfélemlítés használ és utcán nem tudom, mi az, amit vihetnék magammal. Köszönöm az ötletet.
2023. aug. 22. 22:00
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Úristen, egyik nagyobb faszsag, mint a másik. Ez nem agysebeszet, reaktivak a kutyáid. 1 napig ne kapjanak kaját, majd minél távolabbról kezdve dicsérd a helyes viselkedést, tedd feladatba őket. Ha jól viselkednek, mehet a jutalomfalat. Lassan csokkentsd a távolságot. Ennyi a nagy "csodaszer"
2023. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Eheztetes bevalik. Csak akkor kap falatot,ha csendben van.


Neked nincs telintelyedca ket kutya elott. Sorrendisegi szabalyokat ismered? Betartod?

2023. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
0%
Semmi. Engedd el, a kutyád se tisztel. Nem hallgat rád, nem vagy domináns.
2023. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
3as írt egyedül értelmes dolgot. Olvass utána a reaktivitásnak, megoldás rá pedig a deszenzitizálás és ellenkondicionálás: el kell érni, hogy semlegessé váljon a szemében a reaktivitást kiváltó dolog, ehhez első körben meg kell találni azt a távolságot, ahonnan még NEM reagál a másik kutyára, utána mehet az ellenkondi, vagyis jutalmazod ha NEM reagál a másik kutyára, lehet kajával, ha kajások vagy játékkal ha az neki nagyobb jutalom stb. - és így egyre közelebb és közelebb kerülve sem fog rosszul reagálni). Idő, türelem, és a két kutyát külön kell tréningezni. Ne szorítsd le, ne alkalmazz semmilyen zajkeltő eszközt vagy vizet, mert a rossz élményt is a másik kutya látványához fogja kötni és általában csak ront a helyzeten hosszú távon.
2023. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%

Mi is ezzel a problémával küzdöttünk a német juhászunkkal. Nagyon nehéz kezelni benne azt az ösztönös őrjöngést, amit séta közben művel egy másik kutya láttán. A jutifalatot és egyéb pozitív megerősítést el lehet felejteni. A kedvenc husiját tartottuk az orra elé egy nyársféleségen, amikor képbe került egy másik kutya. Egyáltalán nem érdekelte a husi. Erélyesen rászóltunk még mielőtt a másik kutya közel került. Hol működött, hol nem. Mostmár 2,5 éves lett, és úgy tűnik sokat komolyodott. Kezd beérni ez a nevelés. Már nem őrjöng, ha másik kutyát lát. Lehet, hogy idő kérdése, hogy a folyamatos és következetes tiltást végre figyelembe vegyék a kutyáid.

De két kutyával ez sokkal nehezebb, mert azok falkaként működnek, és egymást lovalják bele a hisztibe. Külön-külön kell őket sétáltatni, és közben határozottan rájuk szólni, ha szembejön másik kutya. Türelemjáték.

2023. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sorrendet tudják, de másik kutya láttán megbolondulnak. Ajtón se jönnek be , mielőtt én nem lépek be. Lépcsőn se indulnak meg, amíg nem mondom. Sétakor arra megyünk, amerre én, nem húznak jobbra balra.
2023. aug. 23. 00:36
 9/19 A kérdező kommentje:
Külön sajnos nem tudok menni velük. Heti 2x vagy 2x lehetne megoldani, de csak 2 sétánál.
2023. aug. 23. 00:37
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

7-es: nálatok nem működött a jutifalat, másnál működhet. Nálunk működött, pedig felnőttként befogadott, mentett kutyánk van, labi-bull keverék ráadásul, aki előtte utcakutya volt kölykökkel, szóval el tudom képzelni mennyit kellett harcolnia az utcán, ennek megfelelően is viselkedett ha meglátott egy kutyát. Kommandózás volt a séta, és brutál karizomlázunk volt az első két hétben, de meglepően gyorsan sikerült leszoktatni. Ha a másik kutya az arcában van akkor már késő, akkor már semmit nem fogsz tudni elérni, ha bekattant, pont ezért kritikus eleinte, hogy még a triggerpont előtt elkapd. Ez nem egyszerű, nyilván, lakótelepen laktunk, képzelheted... Kötődés, kapcsolat sem mindegy. Eleinte egyéni trénerhez, utána suliba jártunk vele, általános dolgokat is nulláról kellett neki tanítani, kézből etettük séta közben, feladatoztattuk stb. - látványos volt a viselkedésbeli javulás, ahogy erősödött a kötődés, együttműködés velünk.


9-es: úgy nem fogod tudni ezt kezelni ha együtt viszed őket, azt jól írta a 7-es, hogy húzzák egymást bele az őrjöngésbe. Mióta vannak nálad a kutyák? Kölyökként vagy felnőttként kerültek hozzád? MIóta áll fenn a probléma? Normális esetben ha kölyökkortól neveled a kutyát ki sem alakul ez, ha jól van szocializálva a kutya, általában mentett kutyáknál szokott ez gond lenni vagy ha valami rossz élmény éri másik kutyától (de akkor gyakran csak olyan típusú, pl. nagy fekete kutyára lesz reaktív vagy biciklire ha elütötték vagy piros kabátos emberre ha bántotta egy piros kabátos stb. :(

2023. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!