Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 és 2 éves kutyám....

Van 1 és 2 éves kutyám. Mindegyik szépen sétál, amíg nem látnak másik kutyát. Sokmindent próbáltam, nem használ. Van még egyéb ötlet?

Figyelt kérdés

Trénernél is voltam. Egyik a jutalommal való csalogatást javasolta, ami az egyiknél soha nem ment. Másik a játékot, harmadik az állva lefogást. Olvastam leszorításról, ami azt hittem működik, de a bolondja úgy is morog. Másik a bőrét csípte fel kicsit és rázta, nekik működött.

Nálunk lehet, hogy valami zaj műkődne, de például sűrített levegővel hogy fújok utcán áram nélkül. Ilyesmitől maradnak csendben, ami ennyire hangos. Igazából egy hiszti, amit lerendeznek, csak már zavaró a nagobb sétánál. Nem harapnak, de minden egyes kutyához odamennének. Az akkumulátoros porszívót érdekes lenne cipelni, de attól az egyik nem is fél. Valami hangos hangot kiadó dolgot tud valaki javasolni? Mert semmi nem használt eddig, barhova mentem tanácsért. Utolsó lehetőségnek viszek egy rongyot magammal és azzal csapkodok. Ha ez sem működik, van még valami ötlet?


2023. aug. 22. 21:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azt kell elsősorban kontrollálnod, amelyik a leginkább hangadó, amelyik kezdi, és magával viszi a rosszaságba a másikat. Megpróbálhatsz rátenni egy szájkosarat, amiben nem tudja kinyitni a száját. De ne most, ebben a dögmelegben, vagy csak akkor, ha kutya közeleg. Akkor valszeg azzal lesz elfoglalva, hogy megszabaduljon a szájkosártól, ami hendikepet jelent a számára az idegen kutyával való balhézáskor. Addig se őrjöng. Közben persze utasítani kell, hogy csendben maradjon. Mást úgyse tud tenni.
2023. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Külön-külön kellene őket sétáltatni, és így kezelni a reaktivitást, jobban fognak figyelni rád, ha nem együtt vannak.

El kell terelni a kutya figyelmét, de még mielőtt rápörög, szóval neked kell hamarabb észrevenned a számukra zavaró ingert és magadra irányítani a kutya figyelmét, és ezt folyamatosan fenntartani. Lehet jutifalatozni, játékkal jutalmazni, huzizni, mindegy, csak együttműködésre építs, és nyugtasd a kutyát, hogy nincs mitől tartania.

Ha ketten vannak, nem fog menni, mert bepörgetik egymást. Csak akkor sétáltasd együtt, ha már megy külön az oldás. Ez ilyen.

Utcáról mentett reaktív kutyám van, és szépen lehet oldani. A büntetéssel tovább feszíted a dolgot, azzal elfojtod a problémát, és váratlanul fog egyszer robbanni. Felejtsd el az ilyen módszereket.

2023. aug. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a videót ajánlom a témában: [link]
2023. aug. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11-es: őszintén remélem, hogy nincs kutyád és nem lehet mínusz %-ba átfordítani a válasz "hasznosságát"...
2023. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

De igen, ez a reakció olyan kutyában is megvan, amelyik kölyökkortól van nevelve. A mi kutyánk 8 hetes korától volt nálunk (német juhász), és az első alkalommal, amikor az oltásokat megkapva kivittük az utcára, máris őrjöngött a szembejövő kutyákra. Kis mérges, fékezhetetlen szőrgombóccá vált.

És hiába pontoztatok le, (én voltam a 7-es), igenis a következetes nevelésünk ellenére is meg kellett várni ezt a 2 és féléves kort, hogy kontrollálni lehessen ezt a hajlamát. Ráadásul szuka. És nem az első kutyánk. Minden módszert kipróbáltunk, trénerrel is. Semmi sem működött. Nagyon erős volt benne ez az ösztön. Mostanra sokkal normálisabb.

Sok igazság van ebben a kis vicces ábrázolásban:

[link]

Lehet, hogy a Te keverékeidban is hasonló vér csörgedez.

2023. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt külön kell megoldani! Persze, most jönnek a kifigások: nincs kedved kétszer menni, nincs kedved ennyi időt rászánni, stb.

Ha nem akarod megoldani a nevelésüket rendesen, egyesével, akkor viszont ne panaszkodj, hogy nem megy és te mindent kipróbáltál már.

2023. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

# 14. Mióta kínzóeszköz a szájkosár? Ez már azért tényleg a ló (kutya) másik oldala, már bocs!

Az én kutyám pl. csipkedte a többi kutyát a kutyafuttatóban. Hiába szóltam rá, hiába tudta, hogy nem szabad, suttyomban is bele-belecsípett a többi kutya combjába, főleg a fiatalabbakba, hogy azok felsírtak. Nagyon kellemetlen volt. Fogtam magam, és valahányszor csípett, tettem rá szájkosarat. Nagyon hamar leesett neki az összefüggés a szájkosár és a csipkedés között. És leszokott a csipkedésről. Honnan tudod, hogy a kérdező kutyája nem kapcsolná össze a szájkosarat az őrjöngéssel. És miért ártana a szájkosárral a kutyájának? Micsoda ostobaság az, hogy nem lehet szájkosarat tenni egy kutyára? Akkor Te hogy utazol vele?

2023. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es: a fúró sem kínzóeszköz, kivéve ha egy sorozatgyilkos arra használja, hogy végiglyuggassa vele áldozatát. A szájkosár úgy és arra a célra használva, hoagy a 11-es írta bizony kínzóeszköz, ráadásul teljesen hatástalan erre a problémára, valószínűleg még ront is rajta.


Mi köze az utazásnak a tréninghez? Két teljesen különböző szituáció. Természetesen használok szájkosarat az utazáshoz.


Az hogy te csak így tudtad megnevelni a kutyád téged minősít, ennél sokkal humánusabb módon le lehet szoktatni egy kutyát a csipkedésről (ami egyébként bizonyos fajtáknál fajtajelleg, nem kell ilyen kutyát beszerezni, ha neked abban merül ki a kutyasétáltatás, hogy berakod 10 másik kutya mellé a futiba).


14-es voltam.

2023. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
# 18. Látom, nagy szakértő vagy a kutyakiképzésben. Érdeklődve várom, hogy Te hogyan szoktattad volna le a kutyát a csipkedésről, ha nem viszed kutyák közé.
2023. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!