Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez a táp vagy váltani kéne?

Jó ez a táp vagy váltani kéne?

Figyelt kérdés

Jelenleg a 4 hónapos kutyusom Brit Care Junior large breed tápot eszik. 10 hetes kora óta van nálam, első héten julius k9 tápot kapott mert hirtelen csak azt tudtam szerezni. Ennél a tápnál nem tapasztaltam az alábbiakat így felmerült bennem, hogy a brittől lehet ez.


Mikor elvégzi szépen a nagydolgát arrébb totyog a lelkem és pottyant nekem meg egy adagot, aminek viszont már nincs se alakja se formája, kenődik mindenfelé. Az első kupaccal nincs gond nem nyálkás, nem híg.

Ez a táp miatt van vagy a korából adódik, hogy ilyen a széklete?



2023. aug. 27. 14:56
A kérdező szavazást indított:
Nem jó a táp
Ez normális
Egyéb
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a Brit premium junior large-ról hallottam, hogy egyes kutyáknak sok benne a fehérje és ezért hígabb a székletük. A mi kutyánknál is ez volt, onnantól kezdve, hogy a felnőttre váltottunk, a széklet is normál állagú lett. Nézd meg esetleg ennek és a korábbi tápnak az összetételét, hátha csak ennyi a gond.
2023. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszi.

Egyébként a doki szerint is nagyot nőtt rövid idő alatt ez a fehérjétől lehet?

2023. aug. 27. 15:03
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedden lesz 4 hónapos és majdnen 20 kg. Meghízva egyáltalán nincs sőt nekem soványkának is tűnik néha.

Német mali mix

Kan kutyus.

2023. aug. 27. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korig jobban nőnek, utána belassul a növekedés, 1 éves kortól pedig már csak erősödnek, szélesednek.

A táp kiváló minőségű, de lehet, hogy a te kutyádnak nem jön be, akkor másikat kell nézni neki.

Nekünk meg az isteníttt Orijen, Acana, Carnilove, Applaws, Real Nature Wilderness, Platinum nem jöttek be, pedig állítólag ezek a legjobbak.

Nekünk meg pont a Brit Care jött be. Másik kutyámnak szintén nem tetszettek a feljebb felsorolt szuperprémiumok, neki meg Premiere tápot veszek, mert az szereti a gyomra.

Annyi, hogy nyilván ne a legrosszabakat, sparos, pennys nevesincs márkákat adjad, hanem valami állateledel boltban kapható legalább közepes kategóriásat.

2023. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze nem akarom szeméttel etetni a jószágot. Az N&D tápra gondoltam alternatívaként vagy a Wilderness-re. Csak érdekes, hogy ez hipoallergén és mégse százas a kakija
2023. aug. 27. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én macskám meg allergiás a Royal Canin gyógytápra, na erre mit lépsz? 😂
2023. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Az komoly.
2023. aug. 27. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a kölyköknek gyakran lazább a székletük, mint egy felnőtt kutyának, de javítsatok ki, ha tévedek. 6 hónapos korig sokat és gyorsan nőnek, ez normális. Nagytestűek (fajtától függően) 2-3 éves korukra fejlődnek ki teljesen.


Nekem ugyan kistestű kutyáim vannak, de Brit Care tápot esznek Rocco Sensitive konzervvel kiegészítve. Egyiknek tökéletes a bárányos rizses, a másik viszont lazát kakil tőle (nem csak a vége olyan, hanem az egész) :D nála a nyulas rizses és a gabonamentes változat vált be


Ki kell tapasztalni mindegyiknél. Ha csak kis mértékben a vége laza, akkor nem aggódnék.

2023. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szombaton megyünk a következő oltásra akkor rákérdezek a dokinál.
2023. aug. 27. 16:42
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként eszembe jutott közben, hogy kutyus szed napi 2-3000 mg c-vitamint, lavet csonterősítőt és c11-et. Ezek befolyásolhatják?
2023. aug. 27. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!