Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fiú kutyusnál elmúlik a...

Egy fiú kutyusnál elmúlik a "fickósság" miután párosodik egy nősténnyel?

Figyelt kérdés

Van egy fiú kutyánk. Nem volt még lány kutya közelében. Ha mondjuk jön hozzánk valaki látogatóba, ráugrik mintha meg akarná "csinálni".

Milyen úton-módon múlik ez egy a kan kutyáknál?


2023. aug. 30. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
0%
Megjegyzem visszaolvastam a kérdező válaszait és továbbra sem látom, hogy miből következik a szaporítás. Ha nem csak a legelső válaszát olvassátok el, akkor tisztán érthetően leírta, hogy fajtatiszta kutyája van.
2023. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
92%
#49 Alapból csak úgy párosítunk, hogy a szuka tulajdonosa tenyésztő, mi pedig tenyésztőtől vettünk kant, a tenyésztővel elvittük tenyészszemlére, ott megfelelt, és a tenyésztő rendszeresen utánaköveti a potenciális (azaz lehet, soha nem fog fedezni életében) fedezőkant, és kölcsönkéri esetleg egy kiskutyáért cserébe. De ilyet amúgy senki nem csinál, mert senki nem tenyésztő nem azért vesz kutyát, hogy 15 évig öribari legyen a tenyésztővel a fajta fenntartása-nemesítése érdekében. Aki kedvtelésre vett kutyát, az népszerűsíti a fajtát amúgy is a környezetében, HA jólnevelt kutyusa van, és ez elég is. Az meg már az ő dolga, hogy ivartalanítja-e vagy sem, aki nem képes odafigyelni a saját kutyára annyira, hogy ne fedezzen/tüzeléskor ne fedezzék a szukáját, annak szerintem amúgy nem is való kutya, de hát ha ennyire kutyát akar az inkompetens barma, akkor ivartalanítsa inkább.
2023. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
94%

#51

“ szeretnénk ha kiskutyusok apukája lehetne”

Hacsak nem a kutya-szűzmária a másik fél, akkor ehhez mondjuk pározni kell.

Amúgy nem hinném hogy törzskönyvezett fajtatiszta kutyája lenne, azt nem adják oda így, hogy ha akarod akkor szaporítsd.

2023. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
94%
#51 És? Fajtatiszta kutyát fajtatiszta kutyával összerakni is szaporítás. Vagy neadjisten ükszülőkig ismeri a felmenők minden almát, tehát egy csomó fontos recesszív génnel is tisztában van? Kezdjük ott, fajtastandard, hiába fajtatiszta, simán a testtartása vagy egy adott fog hiánya már kizárhatja a tenyésztésből. Erre van a tenyészszemle, és ezért van az, hogy egy jó tenyésztő ért is hozzá, amikor kitalál egy párosítást, nem azért pároztat, mert látott két szép kutyát, és talán szép kölykeik lesznek...
2023. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
0%

#53 Erről beszéltem, hogy el kell olvasni a többi hozzászólását is a kérdezőnek. Kontextusból én is ki tudok ragadni dolgokat.


#54 Hol írta, hogy ezeket a dolgokat nem beszéli meg a tenyésztővel? Van olyan, hogy maga a tenyésztő tiltja meg az ivartalanítást, mert tenyésztésre jelöltnek tartja az ebet. Lehet, hogy most is erről van szó. Vagy eleve a kérdező vásárolta úgy, hogy a jövőben tenyészteni akarja. A tényállás nem ismert, de az döbbenetes, hogy itt sokan messzemenő következtetéseket vonnak le teorikus alapon.

2023. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
95%

#55

Ugye ez nem komoly? Ha tenyésztővel állna kapcsolatban akkor nem egy anonim fórumon kérdezgetne marhaságokat “fiú” meg “lány” kutyákról, meg nem “szeretné ha apuka lenne” egyszer, hanem ezeket már mind előre tisztázták volna a tenyésztővel.

2023. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
0%
#56 Teljesen komolyan írtam. Megint írtál egy teoriát, amiből levontál valami butaságot...
2023. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
94%

#57

Miért butaság? Van tenyésztő ismerősöm, nem ad ivaros állatot fogalmatlan gazdának úgy, hogy ráhagy ilyen döntéseket. Szerintem egyik normális tenyésztő se tenne ilyet.

2023. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
93%

#55 Tenyésztő nem tiltja az ivartalanítást. Eladta a kölyköt. Megkérhet rá, hogy talán tenyésztésre alkalmas lehet, esetleg nyitott lennél-e rá. Ha nem, és ő nagyon akar egy nem nála nevelkedő fedezőkant, akkor keres más vevőt.

De általában az van, hogy a tenyésztő 8 hét után megpróbál jósolni, aztán vagy bejön, és nála maradt a tenyészthető egyed, vagy megszívta, és azt tartja meg, amelyik "csak" családi kutya lesz.

Amit 58-as ír, az nagyon helyes.

2023. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nem tudom összerakni fejben, hogy aki olyan pironkodva fogalmaz, hogy "fiú kutya" meg "lány verziója" az hogy fogja a kanját tenyésztetni. Persze, valaki aki azt se meri leírni hogy kan majd odamegy, megfogja a levegőbe döfködő kutya szerszámát és bevezeti a szukába. Vagy esetleg ha félúton kihúzza akkor majd biztos verni fogja neki hogy visszakeményedjen és tudják folytatni a párosítást (merthogy ezek gyakran megtörténnek, nem megy ez olyan könnyen, főleg egy 0 tapasztalattal rendelkező kannak). Hihető, nem? 😂
2023. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!