Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fiú kutyusnál elmúlik a...

Egy fiú kutyusnál elmúlik a "fickósság" miután párosodik egy nősténnyel?

Figyelt kérdés

Van egy fiú kutyánk. Nem volt még lány kutya közelében. Ha mondjuk jön hozzánk valaki látogatóba, ráugrik mintha meg akarná "csinálni".

Milyen úton-módon múlik ez egy a kan kutyáknál?


2023. aug. 30. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 A kérdező kommentje:

Levontam a válaszaitokból a megfelelő konzekvenciákat. Köszönöm.

Törzskönyv nélkül vettük annak idején a kutyust, de láttuk mindkét szülőt, így biztosra véltük hogy FAJTATISZTÁK, és ez a mi kutyánkon is látszik, habár nincs róla papír. Jó helyről hoztuk el egyébként.

Azért akarjuk hogy fedezzen egy szukát mert az utódokból szeretnénk majd mi is egy kiskutyát. Úgyszolván egyenes ági leszármazottja lenne, aki a családunkban marad.


Átgondolom azok után amit írtatok.

2023. aug. 30. 18:26
 62/80 anonim ***** válasza:
95%

#61 De nem egy kiskutyád lenne. Maradékkal mi lesz? Pulinál pl. 4-5 az átlag "hozam", ismerős tenyésztőnél rendszeres a 7 kiskutya. Mire megszületnek, a vevők nagy része már megvan.

Ha a kutyádnak nincs törzskönyve, eszed ágában ne legyen tőle kiskutya! Vegyél egy másikat, ha két kutyát akarsz. Még ha a szülők úgy is néztek ki, mintha fajtatiszták lennének, lehet, hogy az unokák meg nyolcan nyolcfélék lesznek. Ami neked van, azt fajtatiszta jellegűnek hívják, és nem is hívhatod törzskönyv nélkül fajtatisztának.

2023. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
94%

Ha nincs törzskönyv, akkor nem fajtatiszta.

Tegyük fel, hogy összeengedek mindjuk egy rottweilert és egy német juhászt, aztán az utódjukat egy tisztavérű rotival, majd azt az utódot is egy fajtatiszta rotival. Az a kutya már kiköpött roti lenne, de még a szülei is annak néznek ki (ill az egyik az is, de ugye a másik nem)


Fajtatiszta? Nem.


A papír egyrészt egy igazolás, hogy valóban roti/puli/pumi/mudi/stb. a kutyád. Másrészt ismert minden felmenője - nincs genetikai betegsége, és szinte hajszálpontosan meg lehet mondani, hogy milyen kölykei lehetnek.


Na, a te kutyádnál nincs garancia ezekre. Sajnos simán lehet, hogy lappang benne valami rejtett dolog, és majd a kölykökön csapódik le - láttam ilyet.


Azt meg tényleg gondold át, hogy miért is olyan fontos, hogy a kutyádnak vérvonala legyen. Lehet ég és föld a két kutya jelleme között - ha nem tudnád, meg nem mondanád, hogy rokonok.


Inkább fogadj örökbe egy azonos fajtájú kiskutyát. Az majd úgyis tanul a nagytól, így bizonyos értelemben az utódja, örököse lesz.

2023. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
0%

"Tenyésztő nem tiltja az ivartalanítást. Eladta a kölyköt."


Megint kiragadtál egy gondolatot a kontextusból. Én arról beszéltem, hogy ha a tenyésztő ígéretesnek látja a kölyköt arra, hogy továbbtenyéssze a későbbiekben, akkor kifejezetten megtiltja az ivartalanítását. Sőt, általában az ilyet feles tulajdonban adja csak el, de ez nem törvényszerű.

2023. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
93%
#64 De általában nem tilthatja meg, csak ha a szerződésbe bekerül, és akkor bekerül az is, hogy a vevőnek milyen kötelezettségei vannak a kutyával kapcsolatban (táplálás, foglalkozás, tenyészszemle stb) tehát a vevő alá sem írta volna a szerződést.
2023. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
0%
#65 Saját magadnak mondasz ellent. Ha nem tilthatja meg, de szerződésben megtiltja, akkor az azt jelenti, hogy megtilthatja. Kár kiforgatni a szavakat és magyarázni, mert ez valós gyakorlat. Nem én találtam ki.
2023. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
89%
#66 Én nem mondtam, hogy nem tiltHATja meg. Én azt mondtam, hogy nem TILTJA. Talán jobb lett volna, ha odaírom, hogy "szinte soha" nem tiltja.
2023. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
0%
#67 Ha soha nem tiltanák meg, akkor nem lenne utánpótlás. A valóság ezzel szemben az, hogy almonként általában 1-3 egyedet szoktak kiválasztani későbbi pároztatásra és bizony ezeket úgy adják oda, hogy a szerződésben benne van, hogy nem szabad ivartalanítani. Ivarérett korukban eldől, hogy pároztatják-e (nem feltétlenül az eredeti tenyésztő almában, lehet, hogy több különböző tenyésztő is kap a spermából).
2023. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
91%
#68 Nana. Ne ferdíts. Ami szerinted a "valóság", azt melyik fajtánál láttad konkrétan így testközelből?
2023. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
91%
Mert konkrétan a puli (igen, a legnépszerűbb magyar fajta) is azért van kihalófélben, mert normális tenyésztő nem így jár el.
2023. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!