Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódom a kutyusomért!?

Aggódom a kutyusomért!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy másfél éves tacskó kutyusom, ivartalanítani akartuk, meg is volt beszélve a dokival az időpont, erre elszökött, és vemhesen jött haza.

Mostanában kéne ellenie, és a mai napon(hajnalban kezdődött),remeg, nyugtalan, fekszik a helyén,nincs étvágya, alszik.

Nem ilyen szokott lenni.

Kihívjam a dokinkat?

Az ultrahang szerint 2 kiskutya lesz.


2010. okt. 17. 12:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Borzasztó lelkiismeret furdalásom van, mert nem akartam kiskutyákat, ezért is akartuk ivartalaníttatni,de most már nem tudok mit tenni.
2010. okt. 17. 13:01
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

Egyet nem értek. A kutya 63. napra ellik. Ez idő alatt nem tudtátok ivartalaníttatni?

Na mindegy, nem is ez a lényeg már. Hívjátok ki a dokit. Nem olyan egyszerű levezetni egy ellést, mint amilyennek tűnik.

Bármi komplikáció lehet, úgyhogy legyen a közelben orvos.

Ha tudjátok esetleg mérjétek meg a testhőjét, és legyen meleg helyen.

2010. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 gratis30 ***** válasza:
Ha erőlködik régóta és nem jönnek a kölykök mindenképpen hívj orvost! Nekem német juhászaim voltak, de szerencsére minden ellésük gond nélkül zajlott. Persze ezekellenére mindíg megnézettem a dokival az sosem árt.
2010. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Én akartam, de azt mondta a doki, hogy ezen legyen túl, és utána ivartalanítjuk.
2010. okt. 17. 13:08
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem erőlködik, csak fekszik és kész, meg olyan mintha fájásai lennének.
2010. okt. 17. 13:09
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

Na pont ezért hívd a dokit. De gyorsan!

El is akadhatott a szülőcsatornában a kölyök, és akkor baj van.

Magzatvíz nem folyt?

2010. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem folyt magzatvíz. Mondom, olyan mintha szülési fájdalmai lennének.
2010. okt. 17. 13:23
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
azonnal hívj orvost hozzá, de lehetőleg ne azt a dilettáns vadbarmot, aki miatt most ellik a kutyád...pláne ismeretlen apától, azt sem lehet tudni, mekkorák a kölykök.....
2010. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Most nagyon megijesztettél.
2010. okt. 17. 13:25
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

13:24-gyel maximálisan egytértek. Nem is tudjátok, hogy "ki" az apa, ez az orvos egyszerűen egy felelőtlen állat, azonnal ivartalanítania kellett volna, amikor kértétek, nem pedig még rábeszélnie a kiskutyákra. És ne gondold, hogy egy tacskó nem tud akármekkora kutyával párosodni: egy őrült egyszer lehozta és elengedte a tüzelő tacskóját a kutyafuttatón (!), aztán kerekre nyílt szemmel nézte, amikor a "földszintes" kutyáját meghágta egy "tízemeletes" németjuhász.


A legfontosabb, hogy már ne hibáztatsd magad, ne rágódj már a történteken, ha már így esett, keresd a kutyádnak és a kicsiknek is a legjobb megoldást. Hívj a kutyushoz egy rendes orvost, aki megvizsgálja becsülettel, szükség esetén pedig levezeti az ellést, mert ha a kiskutyák pl. túl nagyok (nagy volt apuka), akkor abba a kölykök és a mama is belehalhat. Nagyon drukkolok nektek!

2010. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!