Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor kap enni egy nap a...

Hányszor kap enni egy nap a felnőtt kutyátok? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Nekem 3 kutyám van: 2 csivava keverék, 1 tacskó keverék


Én napi 2x etetem őket, vagyis a tacsi mixet (9kg) csak etetném, mert sosem akar reggelizni, csak napi 1x eszik, este. A másik kettő (4,5 és 6 kilósak) kéri a reggelit. Minden kistestű kutyás akivel összejárunk sétálni, napi 2x etet (mopsz, havanese, tacskó stb)


Mennyire gond, ha a tacsi mix csak napjában 1x eszik?


Halottam ilyen és olyan véleményt is, hogy felnőtt kutya csak napi 1x egyen, mások szerint minden kutyának jobb a napi 2x etetés, mindegy milyen fajta. Ismerősöm azt mondta, hogy nagytestűeknél fontos kimondottan, mert könnyen gyomorcsavarodást kapnak, meg a nagyon kistestű (pl csivava, yorki) kutyáknál, mert gyors az anyagcseréjük és könnyen leesik a vércukruk. Mit gondoltok? Ti hányszor etetitek őket?


2023. szept. 25. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kutya igényei egyformák. 8kg-os kistestűm 2x eszik, már elhunyt kutyánk 1x igényelte csak.
2023. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
2 kutyánk van. 1 mini yorki, 1 vizsla. Mindketten egyszer kapnak, a yorkinak van mikor már reggel oda adom, és még másnap reggel is szokott lenni, ő beossza vagy nem tudom, de nem mohó. A vizsla más, ritkán, nagyon ritkán ketszerre eszi meg, de általában 12 és 14 körül kapnak.
2023. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Corso-Rottweiler keverék. Kétszer kap enni, reggel, és kora délután.
2023. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1x. Mudi kan, 14 éves.
2023. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy 3-4szer kéne neki kaját adni.


És mindig mozogni, sportolni.

2023. szept. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De igazi jó nagy hatalmas húsdarabot.
2023. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!