Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akela kutyaiskola vélemény?

Akela kutyaiskola vélemény?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy ajánlást kutyaiskola keresés közben, de kíváncsi vagyok, hogy hogy van e olyan ember, akinek van személyes tapasztalata az iskolával kapcsolatban.

2023. okt. 4. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Amikor hozzám került a kutyám, és sulit kerestem, ez is felmerült. Egy ismerős kutyás járt oda a kutyájával, és amikor mondta, hogy használnak csörgő palackot (PET palackba kavicsot raknak), akkor elvetettem. Nekem a mentett, előéletes kutyámnál, aki attól is megijedt akkoriban, ha arrébb toltam egy széket, csak fokozta volna a korábbi traumáit ez az eszköz. Mára eleve a naprakészebb tudású trénerek elvetik ennek a használatát. Nem tudom, változtattak-e azóta ezen az Akelánál. Én inkább a Kutya Gurut vagy a SciDogot ajánlom.
2023. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Agresszivek a modszereik, ismerosom kutyajat meg is utottek, nem gyengen, mert nem hozta a kivant viselkedest (elso oran, mentett kutya!).


Sirva jott el onnan, inkabb en is masik sulit valasztottam.

2023. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nincsenek jo elmenyeim. Nem valasztanam.
2023. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok az állatok bántalmazása mellett, de azt belátom, hogy nem minden kutyának megfelelő, vagy inkább elegendő a tükörmódszeres lélek simogató oktatás. Nekem pl egy menhelyi Mali mixem van, hihetetlen sokat fejlődtünk, teljesen eltűnt a reaktivitása, póráz nélkül sétálunk (olyan helyen élünk, ahol kb nincsen nagyon a megszokottakon kívül más inger) és azonnal első szóra minden alkalommal behívható, egy problémánk van, ha pl beülünk valahova (kávézó, étterem) megugatja a kutyákat, ez az egy amikor nagyon kajával és labdával se tudom elterelni a figyelmét. Ezen kívül nincsen problémánk már, de a nehézkes út, amin ide eljutottunk megigényelte az egyértelmű büntetést a rossz cselekedetért, amikor nem reagált dolgokra, persze hihetetlen módon megdicsértem és éreztettem vele, hogy ez az amit elvárok tőle. Hihetetlen boldog és életvidám kutya de megigényli az egyértelmű kommunikációt, mert hihetetlen sok energiája van és nagyon könnyen leszarja a dolgokat!
2023. okt. 4. 20:36
 5/12 A kérdező kommentje:
5) Eddig senki se írta, hogy parasztok lettek volna a gazdákkal, ha ilyen stílusban van kedved válaszolni, akkor inkább ne tedd, többet érne, ha csendben maradnál, ahelyett, hogy okosnak próbálsz tűnni valószínüleg nulla tudással.
2023. okt. 4. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tükör módszeres sulit kell keresni, hanem etológia alapút, együttműködésre építőt. Az első válaszban ajánlott sulik ilyenek, az Akela nem, a tükör sulik sem.
2023. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Hat az en malim nem orjong.. de nem is nulla, negativ tartomanyban mozgo tudassal :D bunkok az emberekkel, szerinted miert jott el sírva az egyik valaszolo? :) ja varj tuti azt is rosszul olvastam mert olvasni se tudok :D


Kinald meg a kutyacskadat egy szogessel, hasznald rendeltetese szerint a balanced traininget es annyi. Ja bocs, 0 tudaosm van nem szoltam :D

2023. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Attól, hogy teli teszed minden emojival a válaszodat mint egy kilencéves még nem lesz kedvesebb hangvétele. Az ilyen IQ harcos embereknek nem hogy kutyát, még egy egeret se engednék meg, hogy tartson. Hogy írhatsz olyat, hogy “Kinald meg a kutyacskadat egy szogessel” te szerencsétlen. Használunk prong collart, de nem úgy, hogy ezzel fájdalmat okozzunk a kutyának. De legszívesebben a te nyakadra tenném szépen és úgy megrángatnám, hogy többet ne jusson eszedbe ilyen okosságokat írni.
2023. okt. 4. 22:21
 9/12 A kérdező kommentje:
De szerencsére gyorsan törlik is az értelmes megnyilvánulásaidat!!!
2023. okt. 4. 22:22
 10/12 A kérdező kommentje:
6) Köszönöm:)
2023. okt. 4. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!