Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akela kutyaiskola vélemény?

Akela kutyaiskola vélemény?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy ajánlást kutyaiskola keresés közben, de kíváncsi vagyok, hogy hogy van e olyan ember, akinek van személyes tapasztalata az iskolával kapcsolatban.

2023. okt. 4. 16:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam az első választ, mi a Kutya Guruhoz jártunk.


A kutyám valamikor kóbor kutya volt, vemhesen bement valakihez Gödöllő környékén egy kis faluban, és ott lefialt, úgy került az egyesülethez, ahonnan örökbe fogadtam.


Rengeteg dologtól félt akkoriban, felborult kuka, utcai kukákban kukazsákokat cserélő emberek, lift, másik kutya, más emberek (bennem valamiért megbízott egyből, pedig sose volt előtte kutyám), bicikli, roller, gördeszka, görkori, minden, ami zajt csap a földön, ha figyelmetlenül támasztottam a falnak a seprűt, és az elesett, attól összehúzta magát, a saját ürülékét megette, ha bent volt baleset, hogy én ne lássam, pedig sose szidtam össze érte (egyébként ilyen ritkán volt, majdnem tökéletesen szobatisztán került hozzám), és még sorolhatnám, honnan jutottunk közel 5 év alatt, hogy most már magabiztos, rám tudja bízni magát, ha egy helyzetben nem érzi komfortosan magát, bárhova vihetem kutyabarát helyre, szépen utazik tömegközlekedésen, autóba viszont mai napig nem hajlandó beszállni (nekem nincs autóm, a szüleim szoktak néha hazahozni vele, ha átsétálunk hozzájuk pár km-t, és hazavisznek minket kocsiva).


Hajlamos beleállni balhéba, ha egy másik kutya kihúzza nála a gyufát, szóval nem az az első reakciója, hogy kitér, a kölyökkori szocializációja valószínűleg elmaradt, nálam erre ugye már nem volt esély, mert hozzám már felnőttként került, és hát az utcán is élt, ott meg túl kellett élni, biztos keveredett balhéba. Viszont ma már az esetek nagy többségében rám hagyja a dolgot akkor is, ha befeszül. Egy kutya van, akivel még "örök harag" van, az egyszer beleharapott séta közben csak úgy a semmiből, csak pórázon összeszimatoltak, és mentünk is volna tovább a másik gazdi is meg én is, egy épület sarkán kereszteztük egymás útját (nem láthattuk egymást hamarabb, nem átlátszó az épület, és szűk a járda), és egyik kutya sem volt feszült, nem volt semmi tolakodás, rámenősség, a másik kutyának az volt a következő reakciója, hogy odakapott, egyébként hasonló méretűek és azóta kölcsönös az utálat, mindkettő hörgő metál stílusban reagál a másikra. Ilyenkor próbáljuk a másik gazdival is elkerülni egymást, hogy ne legyen még egyszer egymásnak ugrás.


Ezen kívül még az állatorvostól fél, de azon is folyamatosan dolgozom.


Nekünk bejött az etológia alapú együttműködésre építő képzés. Nagyon jó trénert kaptunk, akinek hasonlóan problémás múltú kutyája van, szóval első kézből ismeri a mentett kutyával járó nehézségeket. Náluk amúgy többféle területen jártas trénerek vannak. Olyan is van, aki a honvédségnek is képzett ki kutyákat. Szóval úgy gondolom, ott, ahova mi jártunk, akad olyan, aki egy malihoz ért.


Bocs, ha hosszan írtam, de úgy gondoltam, egy kis magyarázatot megér a dolog, főleg, miután megláttam a kulcsszavak között a reaktivitást, meg hogy a kommentekben írtad, hogy mentetted van.


A SciDogot kevésbé ismerem, de követem őket is, az online kurzusaikból több is van, ami egyébként érdekel, csak még nem találtam megfelelő időpontot, amikor szabaddá tudom tenni magam ezekben az időpontokban.

2023. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm a válaszod! Felvettem a kapcsolatot a SciDoggal, leírtam hasonlóan a problémáinkat, ahogy ezt te is tetted. (köszönöm szépen, mert nagyon szeretek ilyen siker sztorikat olvasni)

Sok sikert a továbbiakban is!:)

2023. okt. 5. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!