Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS ez esetben mit tegyek?

SOS ez esetben mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám kutyája, mint kiderült bolhás lett. Kertes házban élnek, a kutya kint az udvaron tartózkodik mindig, nagy testű (mioritic juhászkutya)

Tegnapelőtt délután vettem észre, hogy hevesen rágcsálja a farkát és már sebes. Tegnapra nagyobb lett a seb, el is vittem állatorvoshoz. Ő mondta, hogy bolhás, adott valamilyen szert amit a nyakára kell csepegtetni illetve spray-t a sebre. Azt mondta, ha 3-4 napon belül nem szárad meg a seb akkor kapnia kell gyógyszert.

Napi 3-4x fújom a sebes részt de nagyon fáj neki, most is rágja néha és ami jobban zavar, hogy az udvaron por és kosz ragad bele folyton.

Gondoltam az orvos kitisztitja vagy bekötözi és nekünk is ezt fogja javasolni de kb semmit nem csinált és csak annyit mondott, hogy fujjuk be a sprayel.

Rossz így látni szegényt, tudnátok még valamilyen tanácsot adni, mit tehetnék? Varjam a hatását? Keressek más orvost? Mossam le többször a sebet ? Ezt nem igazán akarja engedni,odakap a kezünk után.


2023. okt. 11. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell akadályozni, hogy elérje a sebet. Ennek egyik módja a gallér. Vagy bármilyen póló, stb. Bár egy ruházatot simán átrághat a kutya.
2023. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!