Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi vált be éjszakai...

Kinek mi vált be éjszakai kutyaugatás ellen?

Figyelt kérdés
Lassan tűrőképességünk végső határán vagyunk, mivel a szomszédunkban "tartott" elhanyagolt kutya a napközbeni őrjöngésen túl újabban már az éjszakákat is egyre gyakrabban ugatja át. Ha az úgynevezett gazdái házon kívül vannak, alapjáraton nem tudja feldolgozni az egyedüllétet és akkor minden apró zajra idegrohamot kap. Nyilván ez is megterhelő idegileg, mert kis telkekről van szó, közvetlenül a közös kerítés mellett egy kisebb kennelben tartják, mindössze pár méterre a házunktól. Minden be van építve, így áthelyezni máshová aligha tudja. Szóval a napközbeni őrjöngés még hagyján, de minden egyes éjszakán, amikor csak egy minimális kis szél van, kétségbeesett ugatásokkal próbálja jelezni szerencsétlen állat, hogy egyedül érzi magát. Ez aztán minimális megszakításokkal egész éjszakán át tart, egyre idegbetegebb rohamok formájában. A gazdái sajnos az etetésen kívül egyáltalán nem foglalkoznak vele, sétálni még soha az életben nem vitték, és ami a legzavaróbb, az éjszakai őrjöngésekkel se törődnek. Egyszer nem fordult még elő, hogy kijöttek volna hozzá. Mivel egy öblös hangú, nagytestű kutyáról van szó, nagyon durván szétbarmolja az éjszakai pihenést az egész környéken, de sajnos senkivel nem tudunk összefogni, mert mindenki lapít, inkább tűrnek. A szomszéd egy tipikus primkó és nem akarnak összetűzést vele. Tisztában vagyunk vele, hogy semmi értelme rendőrt hívni az éjjeli ugatásra, a problémát ugyebár nem oldja meg, de talán jelzésértékű lenne. Vagy keressük meg az állatvédőket? Eléggé tehetetlennek érezzük magunkat, épp ezért örülnénk olyanok véleményének, akik voltak már hasonló helyzetben vagy most is abban vannak. Az értelmes kommunikáció itt sajnos nem játszik, pedig normális esetben (normális szomszéd esetén) azzal próbálkoztunk volna elsőként. A házat csak béreljük, a tulaj pedig szintén nem akar konfliktust a szomszéddal, mert ő is jól ismeri a mentalitását.

2023. okt. 16. 08:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A helyi jegyzőnél kell bejelenteni, hogy nem megfelelően tartják a kutyát. Ez ugyanolyan, mintha láncon tartanák. Állatkínzás. Ugyanakkor bejelenthetitek állatvédőknek is. Ha fajkutya vagy fajtajellegű kutya, akkor a fajtamentőknek.
2023. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
"fajkutya" 😂
2023. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem fazik szegeny. Az en nagytestum is fazik a lakasban,ha a foldon van. A ketrec is lelkileg rombolo ,attol is kikeszul egy kutya.


Valamelyikotok ajanlja fel,h befogadja a hazaba egesz nappalra es ejszakara. Erdekes modon a benttartott lemozgatott nagytestu csondben elvan egesz nap.

2023. okt. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is. Lehet, hogy fázik is, de akkor minden hideg éjszakát átugatna. Akkor szokott idegbajt kapni, ha egyedül van és/vagy van legalább egy minimális szél. Gondolom, a szél által keltett hangoktól is fél. Régebben egyébként láncon tartották, mert túl vad volt, ezzel persze csak tovább rontottak az idegállapotán. Az egész napra és éjszakára befogadás részünkről vállalhatatlan. Eleve nem a mi dolgunk lenne, másrészt nagytestű, neveletlen, elég vad, szóval egyáltalán nem való házba. De szerintünk is kimeríti az állatkínzás fogalmát az, ahogy eddig bántak vele, nem beszélve a jelenlegi állapotokról. Valószínűleg az állatvédőket fogom ráállítani erre a dilettáns baromra.
2023. okt. 17. 07:55
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj összebarátkozni a szomszéddal, és néha te vidd el a kutyáját sétálni, vagy adjál neki kaját, hogy ne érezze magát annyira egyedül. Beszélj hozzá (persze nem éjszaka), ha annyira egyedül van, és ha elég közel van ahhoz.
2023. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség amit az utolsó is írt; bármennyire is szeretem én is a kutyákat mégis úgy gondolom, hogy ez nem a te feladatod. Én is azt tanácsolom, hogy jelentsd az állatvédőknek, őszintén szólva nem tudom hogyan működik náluk a dolog, ilyen jellegű problémával is foglalkoznak e, de kívánom hogy sikerrel járj
2023. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Vkit keressetek,akihez betarsulhat kocogni a kutya rendszeresen. Biztos van olyan,akihez csatlakozhat.
2023. okt. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

Csak bérlitek, a házat. A kutyára hivatkozva mondjátok fel a szerződést.

Egy rendszeresen etetett, és kennelben tartott kutyával senki nem fog eljárást indítani. Mikor láncon, éheztetik és verik, onnan sem egyik napról a másikra viszik el...

A fagyállós virslivel pedig azt kéne megetetni, aki ajánlgatja!!!

2023. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Létezik elektromos ultrahangos kutyariasztó, ami kutyaugatásra bekapcsol, és az ebfül számára nagyon kellemetlen hangot bocsát ki. Egy idő múlva rögződik, hogy az ugatás igen rossz ötlet számára. Szomszédom így oldotta meg a kennelbeli hangzavart, mert a környék nem tudott aludni a kutyatenyészettől.
2023. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19 na én ilyen nyakörvet vettem akutyának kiskorában, mert már a birkatürelmű szomszédokat is idegesítette, hogy mindent megugat.

Nem ért semmit sajnos. Neveléssel tudtam csak leszoktatni.

2023. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!