Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet as zomszéd, ha...

Mit tehet as zomszéd, ha zavarja a kutyaugatás? Papír alá van iratva a falszomszédokkal! Fel akar jelenteni! Ha éjszakás vagyok néha ugat!

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 07:24
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Mivel zavarja a szomszédot mit tehet? fel akar jelenteni!
2011. okt. 4. 07:34
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
Ha nagyon gyűlöli a kutyát az ugatása miatt megmérgezi.:(
2011. okt. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az kizárt dolog, mert ilyen helyen nem engedem el!
2011. okt. 4. 07:35
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A birtokvédelem egyfajta általános jogvédelmet jelent és speciális jogvédelem hiánya esetén alkalmazható. Ez azt jelenti, hogy birtokvédelmi eljárást lefolytatni akkor lehet, ha más eljárás megindítására nincs lehetőség. A zajjal okozott problémák esetében a speciális jogvédelmet az jelenti, hogy az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Kormányrendelet 6. § szerinti csendháborítás miatt szabálysértési eljárás indítható. Ilyenkor az önkormányzati szabálysértési hatóságnál lehet feljelentést tenni. Az ilyen típusú ügyek (néhány tucat lehet egy évben) lényege általában az, hogy a társasház egy-egy lakója okoz zajproblémákat szomszédainak. A szabálysértési eljárás bírság kiszabásával zárulhat. Ha a probléma továbbra is fennáll, újabb feljelentést lehet tenni.


Mind a birtokvédelmi kérelmet, mind a szabálysértési feljelentést írásban lehet benyújtani. A kérelmet postán vagy személyesen az Ügyfélszolgálati Irodán keresztül lehet benyújtani. A birtokvédelmi eljárás illetéke 2200 forint. A szabálysértési eljárás illetékmentes. Míg birtokvédelmi kérelmet csak a közvetlenül érintett nyújthat be, addig szabálysértési feljelentést a közös képviselő is tehet (hiszen a társasházon belül az együttélési szabályok betartatása elsődlegesen az ő feladata).


Amennyiben valaki kárt okoz a másiknak, akkor nem birtokvédelmi eljárást kell indítani. A Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 339. § (1) bekezdés szerint aki másnak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni. Amennyiben a károkozó azt önként nem teszi meg, akkor polgári peres eljárás indítható ellene. Míg egy közigazgatási hatósági eljárásnak (főszabályként) harminc napon belül be kell fejeződnie, egy-egy kártérítési per akár évekig is elhúzódhat, míg jogerős döntés születik.


[link]

2011. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
ezt az egy embert zavarja, de őt minden, ha parkettáztam délután 6 kor, ha reggel 10 kor! amúgy a körülöttem lakó emberek mind aláírták, és hozzájárultak a kutyám tartásához!
2011. okt. 4. 07:38
 6/27 anonim ***** válasza:
Utolsó ügyvéd vagy?Vagy bíró,hogy ilyen tájékozott vagy?
2011. okt. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
DE menne valamire a feljelentéssel, ha én aláirattam a kutyatartáshoz szükséges papírt?
2011. okt. 4. 07:40
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ismeri a Ctrl+C Ctrl+V billentyűkombinációt, de korrekten linkelte is a forrást.
2011. okt. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek joga van a nyugalomhoz csendhez! sztem nem kicsit ugat az a kutya.. különben nem szólt volna, és igen elérhet vmit mivel neki is vannak a nyugalomhoz (alvás, tv-nézés, olvasás esetleg tanulás) jogai, én sem tűrném el az 100.

Tudom milyen az mikor a kutya magára van hagyva! a szomszédunkban van egy de szerencsére nagyobb a távolság de az amit levág az kész téboly..

2011. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
havonta egyszer lehet ilyen, 3 műszakban dolgozom! nekem nincs semmi jopgom? nem tvzek hangosan, nem csinálok házibullit, nem zajongok, normálisan fizetem a közösköltséget. sanki mást nem zavar! mondjuk ha valamire megy, akkor én átmegyek bunkóba és visszasírja a kutyát! ja és ha gyerek lenne és sír az se tetszene neki!? ha itt az unokája az út mellett biciklizteti az ablakom alatt, és húzza a csengőt egy szót nm szóltam pedig éjszakás után nem tudtam aludni. szerintem kompromisszumot lehet kötni, de ő érzi magát főnöknek! hát nem
2011. okt. 4. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!