Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik csak és kizárólag bent tarthatóak, tehát udvaron nem?

Figyelt kérdés
Amire senki nem mondhatja a szokásos maszlagot: Panelba nem való kutya. Panelban kutyát tartani állatkínzás.
2023. okt. 20. 21:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
#20 Miért, milyen lenne? Ne mondd nekem ,hogy egy tacskónak ugyanaz a negyedik emeleti panel, mint a kutyaajtóval rendelkező kertes ház, amiből bármikor kimehet, ha kedve tartja, és feláshatja a kertet.
2023. okt. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Arról meg nem mondtam semmit, hogy mennyi időt van kint, és mennyit foglalkoznak vele. Mert ugye az gazdifüggő. De egy panelból alapból kevesebb a lehetőség, mint kertes házban. Mert ugye a panelból városi sétára tudod vinni, kutyafuttatóba, esetleg túrázni, bár a tacskónak egy hosszabb túra sem való. Saját kertedben meg építhetsz műkotorékot, adhatsz neki olyan feladatot, ami az ösztöneivel összhangban van stb. az olyan sétákon kívül, amik nem Budapest belvárosában vannak. Ugye, hogy más a leányzó fekvése?
2023. okt. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Normál esetben egyik kutyának sem hagyják, hogy felássa a kertet amúgy... nekem tacskó keverékem (eléggé tacskó külsőre-belsőre is) van panelban, csak kreatívnak kell lenni és simán lefáraszható. Nincs hozzá szükség műkotorékra... elrejtem a labdáját a 3 szobás lakásban, meg kell keresnie, ezt imádja. Munkavonalas tacskó lehet nem való panelba, hanem csak vadász kezébe, de egy átlag tacskó bőven jól érzi magát panelban is.
2023. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz mások véleményével.


Én sokszor megkapom,hogy szenved a lakásban a 23 kgos kutyám aki még terrier is.


Nem nem szenved, le van mozgatva minden nap, napi 3x séta hétvégén meg 9-15 kmes séták. hétköznap reggel 40 perc, amiből 30 perc fixen szabadon van és rohangál más kutyákkal. Meló után 1-1,5 óra jó részt szabadon,ha találkozunk kutyással akkor bandázik, napközibe jár heti 1x ott egész nap játék van. este csak egy 10 perces eü séta van.


Ismerős kutyája kertes házban van hiába ott a kert fekszik egész nap kb alig használja ki a kutya kertet (persze már unalmas), 10 perc futástól kifullad,hetente sétáltatják,el van hízva,semmi inger.


Hát nem tudom melyik a jobb élet egy kutyának.



Kistestűek és a rövidszőrű fajták nem tarthatóak kint.


Nyáron egy dobermannossal találkoztam aztán beszélgettünk sokat. Mesélte nyáron a kutyát úgy kell kirugdosni a kertbe,hogy végezze el a dolgát. Ha sétálnak is kell rá egy pulover. Pedig kölyök korától kinti-benti volt,de télen többet kéredszkedik befelé. Nyáron el van kint.

2023. okt. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
* télen :D
2023. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!