Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak szerintetek a...

Mit csináljak szerintetek a kutyaval az utcán?

Figyelt kérdés
Van egy kutya itt a környéken, még fiatal nagyon. Gyakran látom kint, de szinte 100%,hogy van gazdája neki. Már tele van ilyen szúrós izékkel, próbálom neki szedni, de mindet nem sikerült. Be nem tudom fogadni. Ezen kívül tehetek érte valamit? Egy nagyon édes kutyáról van szó különben, nagyon barátságos és gyönyörű. Nem akarom, hogy így élje le az életét, hogy kint van ennyit az utcán
2023. okt. 21. 10:30
 1/6 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Állatmenhewly, fajtamentés. Vagy szólni kell a lakhelyeden élő állatvédőknek.
2023. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%

A kérdésed alapján úgy feltételezem hogy van gazdája a kutyának akit nem nagyon érdekel hogy a kutyája hogy van vagy hol járkál. Mivel rosszul bánik a kutyával ezért azt tanácsolom hogy vidd el valami távolabbi de köztudott menhelyre. Mivel azt írtad hogy fiatal és barátságos és gyönyörű ezért elég valószínű hogy gazdát találnak majd ott neki. Tudom itt felvetődnek etikai kérdések is de ha ilyen rosszul bánik a kutyával akkor szerintem az elég indok a cselekvésre. Csak légy óvatos, és ne posztolj róla.

Viszont ha félreértelmeztem a kérdést és a gazdájától szimplán csak elszökhetett akkor fotózd le és rakd fel a településed adott facebook csoportjába.

2023. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
2-es ezt valami ai írta?
2023. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kb. Lassan már valós válaszolók sem kellenek a gyakorira :D
2023. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szólj szervezeteknek, kutasd fel a gazdáját és beszélj vele.


Amúgy, ha nem egy forgalmas utca és nem zavar senkit a kutya, meg valóban van gazdája, aki eteti, oltatja, lehet, hogy ez egy egész jó élet neki jelenleg, annál biztos jobb, mintha egy 400 m2-es udvarban tengetné a napjait, esetleg egy 5 m2-es kennelben valami eldugott menhelyen, ne adj Isten gyepihez kerülne, ahol egy-két hónap után elaltatják. ÉRTEM, hogy az az ideális, ha egy kutya kinti-benti, napi 2-3 órát sétál változatos helyeken a gazdájával, szellemileg és fizikailag le van fárasztva, ha meg megbetegszik akár 100ezrekért is igyekeznek meggyógyítattni (én is így tartom a sajátjaimat), DE jelenleg sajnos nagyon nem itt tartunk...

Az utcánkban is van 2-3 olyan ház, ahol néha önsétáltatnak a kutyák (és még semmi bajuk nem lett belőle, mindegyik megélte a 10. évét), egyik még minket is el szokott kísérni a 8-10 km-es sétáinkra is.

Az persze egyáltalán nem okés, ha egy kaukázusi vagy bármilyen kutya terrorban és félelemben tart mindenkit...


Szóval hacsak nem tudsz olyan helyet találni neki, ahol gyorsan pörögnek a kutyák és valóban jó gazdákat találnak nekik, inkább engedd el a témát.

2023. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk is volt ilyen eset, en a gyepinek szoltam, aztan pedig en ertesitettem azonnal a gazdat is, hogy ott tessek keresni (3 hazzal arrebb lakik, ismerem sajnos, nem egy kedves ember). A kutyat elvittek, a gazda nem mert erte.


Annyit tudok rola, hogy utana atkerult a menhelyre, lattam a hirdeteset.

De szegenykenek meg ott is jobb, ejjel-nappal az utcan volt es szemetet evett. Szo szerint, lattam ahogy muanyagot eszik :(


5-os, az a baj azzal, amit mondasz, hogy megiscsak egy kutyarol van szo, aki barhogy reagalhat. Lehet egyszer bekattan es nekimegy a gyerekemnek, ki vallalja ezert a felelosseget? Vagy a gyerekkel inkabb ne jarjak setalni, ne hagyjam biciklizni az utcaban (es ugye masok se) csak mert van ott egy kutya?


Nem lehet ezt igy.

2023. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!