Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban lakunk és kutyát...

Panelban lakunk és kutyát szeretnénk, de nekem nem kell inimini. Milyen nagyobb kutya érzi jól magát lakásban?

Figyelt kérdés
Napi 3 óra aktív sétát, játékot, feladatozást, tanítást, szabadon szaladgálást, kutyás bandázást tudok neki biztosítani. Heti kétszer pedig egy 5-6 órás kirándulást.
2023. okt. 21. 11:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

10

Nem a mérettől függ hogy egy állatnak van szaga vagy nincs a gazdán múlik.

2023. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem illik lépcsőházba.:)

láttál már lépcsőházban élő kutyát?:)

Lakásban én nem lépcsőházban.

Legalább alapvető dolgokkal legyél tisztában mielőtt okoskodni kezdesz.

Nem az állat méretétől függ hanem a tartás körülményeitől, de egy ilyen nagy kutya fóbiásnak hiába is próbálná magyarázni az ember.

2023. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

11!

Költözzön a te szomszédodba a kutyások helyére a 12 fős kiccsalád, majd rájössz, hogy részükről lesz csak igazán "ki nem szarja le"... szóval bőven hülye reakció volt ez részedről.

Ha a házirend engedi, akkor semmit nem tudsz tenni sem a kutya, sem az unszimpi szomszéd ellen, ez van. Kutya nélkül is idegesíthet egy lakó, felesleges sarkítani a kutyákra és a kutyatartókra.

És továbbra is tartom, hogy egy igényes gazdi a nagytestű kutyát is tisztán tartja (hisz elsősorban ő él vele), míg az igénytelennél a kicsi is lehet büdös.

Sőt, a legidegbetegebb, legugatósabb kutyák általában pont a túltenyésztett kis ölebek és hasonlók, amik szerinted lakásba valók.

2023. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Igazából több nagykutyást is ismerek, akik fele ennyi időt, ha foglalkoznak a kutyákkal, mégis nyugodtak, egész nap alszanak, nem ugatnak és kaparnak, mint a legtöbb kistestű. Nálunk állandóan a kicsiket hallani visítozni. A lépcsőházban csak 4 nagykutya van, meg kb 10 kicsi, de mindig utóbbiak balhéznak. Kint is ezeket féltik az eggyel nagyobb kutyáktól is, pedig sokkal szelídebbek a nagyok, aztán magyarázza a nő a fehér pamacsának egy mudival szemben, hogy nagykutyához nem mehetsz. Aztán az említett "nagy" gyönyörűen sétál gazdi mellett laza pórázon, rá se néz. Még ember se mehet be melléjük a liftbe, mert annyira hangosan kiabálnak meg kapkodnak az ember felé. A nagyok mellé simán beszáll mindenki, hiába juj nagy kutya, de sokkal szelídebbek. Nekem egy ilyen nyugodt, jámbor jószág kell. Tudom, hogy a kicsit is meg lehet nevelni, de akkor is mindig lesz bennük egy kötekedő hajlam, ha épp nem szólsz rá vagy nem figyelsz rá, vagy ha otthon hagyod, míg alszik, de felébred és épp nincs mellette senki, előtör belőle a szepaszorongás. Ilyeneket nem akarok. Próbáltam megbarátkozni a gondolattal, nézegettem kistestűeket, anya se akar nagyot, csak ilyen kis iniminit. De annyira nem tudok szimpatizálni velük, lehet, hogy a sok rossz élmény, látvány miatt. Gondoltam még arra is, hogy én lennék a környéken az 50-ből 3 normális kicsi egyike. De komolyan, előbb takarítanék mindennap egy órát egy berni pásztor után, mint ilyen kis csimbók seggfej iniminivel vesződjek, meg öltöztessem.

2023. okt. 21. 15:23
 15/26 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés azután született, miután jöttem haza boltból és azt láttam, hogy a házunk előtt mindkét oldalról 2-2 kiskutya, lentről meg jött az 5., 2 fehér pamacs, 2 yorki, az 5. meg pincsi, gazdik persze pletykázgattak. Közben a lépcsőházunkból épp jött le az egyik nagykutya, beagle fejű, de annál 2x nagyobb keverék kutya, még csak nem is rohant, de az egyik kicsi elkezdte ugatni, a többi is rákezdett, végül mind az 5 seggdugasz az egy szem nagyot támadta, vicsorogtak, tépték a flexit, 5 felől visítoztak, eközben a nagykutya rájuk se hederítve sétált tovább, ment a fűbe pisilni, szimatolt, kedvesen, szelíden csóvált.
2023. okt. 21. 15:30
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Engem mindig a bokáig érő kutyák akartak megharapni, mikor maszekoltam. Főleg tacskó csivava meg hasonlók.

Azért megjegyezném a nagyokhoz sem mindig mentem ki egyedül, mert nem ismertek. De mikor a gazdi ott volt azok sosem próbálták hátulról elkapni a bokámat.


A huskyt nem javasolnám, 15 évig kell róla gondoskodni!

Megigézőek a kék szemei, lököttnek látszik a többi kutyához képest. Úgy lehet dögönyözni mint egy macskát, senkit nem bánt, a kutyákkal is jól kijön. Ház őrzésre alkalmatlan, de a közeli családtagokat az élete árán is bármikor megvédi.

Nem ugat, de vonyít. Olyan halkan lépked hogy a laminált padlón sem veszed észre csak ott terem.

Jöjjön az apróbetűs rész:

Tavasszal 2x vedlik, előszőr a téli alsó birka bundát, majd később a látható téli bundát. Lakásban tartva heti 2-3 óra fésülés, vagy a fuvatás gyorsabb.

Husky egy minifarkas, tehát vadászik macsak méretű kutyákra is, nyulakra kacsákra stb. Ha elkapja széttépi és megeszi. Biztos lehetsz benne, hogy elkapja!

Hiperaktív munka kutya, ha 2-3 naponta nem futtatod 15-20 kmet, akkor a bútorokon éli ki magát, vagy szökik. Görkorit , biciklit simán húzza.

Ha aszfalton futtatod cipő kell rá, ahogyan a hóban is!!! Ez fontos mert a talppárnái nagy kényesek! Aztán gyorsan repkednek a 100000es orvosi számlák.

Szabaduló művész, mindig megtalálja hogyan tudna megszökni. De ha eleget foglalkozol vele nem szökik.


Huskym van😍😍

2023. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Vizsla, agár, labrador, golden retriever, uszkár, vagy valami menhelyi keverék is jó lehet.
2023. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
33%

17+

A költségekről jut eszembe a ~30kg-s husky étvágy nem nagy, jutalom falatokkal havi ~25000 Ft/hó. Éves oltások 14500 ft/év. A sétáltaás és bolhák miatt évi 2 tabi 2x12000 =24000ft/év. Játékok ~15000 ft/év

Összeadva: 353500 Ft/év


De idén nagyon beteg volt, műtötték is. Orvosi költségek és gyógyszerek ~150000 ft és még vissza kell vinni utoljára az 8000. =158000 ft


2023-as várható teljes költségvetése a kutyusnak: ~503.500 Ft


Szóval, ha minőségi étellel etetve egy husky,vizsla, labrador évi szinten min 300-350000 ft-ba kerül. Mindig számolni kell a váratlan költségekkel, nálam ez tavaj 0 ft volt idén meg 158000 ft. Ha ez az összeg neked sok akkor ne akarjáj kutyát, ha nem okoz problémát, mint nekem sem akkor hajrá.


2 huskym van szóval x2 az éves átlag költség. Viszont az öreg kutya gyógyszerei havi 11000 ft-ba kerülnek ez 132000 ft/év.

Láthatod hogy karcolja a 1 millát a két kutya tartása.

Mivel én sem eszem meg a tescos baromfi párizsit, ezért a kutyának is olyan minőségű kaját veszek amit magamnak is megvennék.

2023. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Én gyerekkoromban egy Labrador mellett nőttem fel. Imádtam, de nem volt vele könnyű.


Én is ódzkodtam az ölebektől, de a feleségem rábeszélt.


Az elején fura volt, de most már ott tartok, hogy legközelebb is ilyet választanék. Mindenre ugyanúgy meg tudtam tanítani, de sokkal könnyebb vele: ha nem csinálná amit kell, simán megfogom és odébb rakom, nem foglalja el a fél autót stb.

2023. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"de sokkal könnyebb vele"

Hát igen, egy nagyobb testűt kénytelen vagy nevelni is, ideális esetben kicsi kora óta. A zsebkutyákat is kéne, de ez sokaknál elmarad - tisztelet a kivételnek.

2023. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!