Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lázméréséhez milyen...

A kutya lázméréséhez milyen lázmérőt vegyek? És hogyan csináljam? Sose csináltam még ilyet

Figyelt kérdés
2023. okt. 21. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Bármelyik lázmérő jó, de én a folyadékosat megbízhatóbbnak tartom.

A következőképpen csináld: Ha van otthon valamilyen vazelines kenőcs, kend be a lázmérő végét, bár ez nem feltétlenül fontos. A kutya feküdhet is, de állva is jó, csak akkor fogja meg valaki, hogy ne gyalogoljon előre, ne akarjon leülni. Emeled fel a farkincáját, és dugd be a hőmérőt kb 3-5 centire, attól függ, mekkora a kutyus, és a lázmérő végét pedig fogd hozzá a farkához. Ahány perces a lázmérő, annyi ideig tartsd így. A kutya testhőmérséklete magasabb, mint az emberé, úgyhogy lázról csak akkor beszélhetünk, ha a hőmérséklete 39,5 fok felett van.

De ha a kutya nem bágyadt, nem rosszkedvű, nem aluszékony, akkor nem valószínű, hogy lázas. Lehet látni a szemén, ha lázas. Nézd meg az orrát, a talpát, a combja belső oldalát, ezek is mind forrók a lázas kutyánál, de leginkább a viselkedésén és a tekintetén látszik.

2023. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Bágyadt, aluszékony, és bár nem forró, de sokkal melegebb mint szokott, vagy mint a másik kutyám, ezekből fogtam gyanút. Szóval az elméletet úgymond tudtam, de lázat még nem kellett mérnem soha. Köszönöm a segítséget!
2023. okt. 21. 12:21
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Vidd el orvoshoz ha bágyadt.

Sokat tud segíteni egy állatorvos.

Megméred a lázát és mi fog történni?

Adsz neki egy kalmopirynt és beteszed hűtőfürdőbe?

Amennyi idő alatt megírtad a kérdésed inkább úton kellene lenned az orvoshoz vele.

2023. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Állatpatikában, vagy olyan állatorvosi rendelőben, ahol állatpatika is üzemel, lehet venni nekik való lázmérőt. Kb. 5000 Ft-os tétel. Érdemes beruházni rá.


Ha viszont a kutya bágyadt és más furcsa tüneteket is észlelsz esetleg rajta, akkor állatorvoshoz vidd, amíg még vannak nyitva rendelők, mert már most szombaton is sok helyen nincs nyitva, vagy korán zárnak.

2023. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
16%
Szia, én rendes emberi lázmérőt teszek a kis hóna alá, megvárom amig sípol és úgy
2023. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ha azt látom, hogy rosszul van, dokihoz viszem. Csak akkor használtam lázmérőt, amikor a doki mondta, hogy ha x nap múlva még lázas, akkor vigyem vissza, ha nem, akkor hatott az antibiotikum.
2023. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elviszem dokihoz is, nem kérdés
2023. okt. 21. 16:36
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Sok minden kiderül a kutyának hónalj hőmérőzéséből.:)

Az mindenesetre hogy ha nem troll vagy akkor neked nem való kutya.

2023. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Már rég el kellett volna vinned.
2023. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A jófej válaszokat köszönöm.

Nem volt itthon digitális lázmerő, be kellett mennem a városba, ami egy óra oda és masfèl volt vissza. Most jobban van, megette a vacsoráját is.

Ha gond lesz, elmegyek vele dokihoz.


Aki látatlanban egy egyszerű kérdés után azt mondja h nem való nekem kutya, annak grat.

2023. okt. 21. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!