Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz kérdés, mi lenne a...

Nehéz kérdés, mi lenne a legjobb döntés, a kutyaszempontjából?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy hozzánk került egy kutyus akinek meghalt a gazdija, bár nekünk már van kutyánk de nem volt szívünk ott hagyni hisz menhelyre került volna, ráadásul egy nagyon értelmes jó fej kutya, igazán megszerettük. Egy ismerősünk is belezúgott, aki pont kutyán gondolkodott így még ha nehéz szívvel de örökbe adtuk nekik a kutyust(2 gyerekes család). Természetesen elintéztem előtte az ivartalanítást, chip, oltás, nagy zsák kutyatáp, nyakörv stb... És hát ugye egy közeli ismerősről van szó tehát napi kapcsolatban vagyok velük, ha bármi gond, kérdés van/volt mindig ugrok, és mivel hát ez egy gyerekes pörgős család azt is megbeszéltük hogy ha kell én vigyázok a kutyára, bármikor hozhatják hisz mi imádjuk szeretjük, a kutyánk is jól elvan vele, és ha netán bármi gond van vissza is vesszük.

Hát természetesen gondok vannak is (melyik kutyával nincsen) de így elég nehéz hogy ő már nem az én kutyám de folyamatosan láttam hogy a kutya nem tudott jó beilleszkedni, a család többi tagja nem igazán alakított ki vele kapcsolatot, a gyerek nem rajonganak érte, és állandó a jövés-menés, nem jól etetik (diétáznia kellene a doki szerint), nem mozgatják eleget, nem foglalkoznak vele eleget. És olyan kínos hogy barátokról van szó, jó emberek, de nem tetszik ahogy a kutyával bánnak és mivel én mentettem felelősséget érzek iránta ugyanakkor tudom hogy már nem az enyém.

Ráadásul gyakran landol nálunk a kutya mert éppen étterembe mennek, vagy gyerek zsúrra, vagy külföldre utaznak... És hát én mondtam nekik hogy ha kell bevállalom bármikor de nem gondoltam hogy ilyen gyakran, engem nem zavar de a kutyának ez a folytonos ide-oda tologatás nem jó. Sehol nem tud megszokni, láthatóan még jobban kötődik hozzánk, de már elkezdte megszokni az ottani környezetet is.

Én folyamatosan aggódom érte, folyton beleszólok mit hogyan csináljanak és emiatt a barátságunk is elég feszült lett.

Arra gondoltam lehet hogy vissza kellene kérnem őt, hisz így is annyit van nálunk, bár nem akartunk második kutyát mert nekünk anyagilag nem igazán férne bele de ha nagyon muszáj inkább megoldjuk csak a kutyának jó legyen.

Ugyanakkor a barátságunkat is féltem, mi van ha nem adják vissza?

Végül is annyira nincs rossz dolga, sőt, csak az én kutya bolond szememet szúrják ezek a dolgok, más biztos kutyaparadicsomnak látná.

Ami a leginkább aggaszt tényleg az hogy annyit jönnek-mennek a kutyát meg sehova nem viszik magukkal, ha szóvá teszem hogy túl sokat hozzák hozzánk akkor majd máshova hordják (panzió, más rokonok...) az meg megint új dolog, és ezt a kutyát annyi trauma érte mostanában, egy nyugodt meleg otthon kell neki.


Szerintetek mit tegyek?


2010. okt. 18. 22:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Í vartalanítottam, oltásit, chipet a saját nevemre regisztráltam. Én is erre gondoltam, pont aktuális is lenne mert meg volt beszélve már régebben hogy elutaznak hosszabb időre és akkor mi vigyázunk rá, és szerintem már itt is fog maradni. Ha a barátságunk nem éli túl, nagyon sajnálni fogom, de már hónapok óta teljesen leszív ez a probléma, éjjel nappal ezen rágódom, itt az ideje véget vetni neki.
2010. okt. 21. 18:46
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, csak gratulálni tudok a döntésedhez!!!

Sok szerencsét hozzá. :-))))))

Ha lehet, majd írd meg a fejleményeket.

2010. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem szeretnék gratulálni a döntésedhez (pontosabban ahhoz a részhez, hogy "Ha nem éli túl a barátság, nagyon sajnálni fogom".

Én is oda vagyok a kutyákért, rajongásig szeretem őket (talán nem olyan "durva" a szitu, mint esetedben, de azért az átlagnál jóval komolyabb). De soha nem lenne kérdés, hogy egy kutya, vagy a barátom. HA az illető valóban a barátom. Mert ha csak ismerős, akkor valóban a kutya egyes esetekben élvezhet elsőbbséget, de csak akkor. Mert mégis csak egy állatról van szó. És hagyjuk a hülye dumát, hogy egyes állatok többet érnek mint egyes emberek, mert ez kb olyan mintha azt mondanád, hogy az ég kék. Igaz, mindenki tudja. Ezzel csak olyan emberek akarnak takarózni akiknek nincsenek normális emberi kapcsolataik, és nem tudják mi az, hogy barátság, mert ha tudnák, soha nem rendelnék azt egy kutya alá. Akármennyire megszerették azt a jószágot...(esetedben sem arról van szó, hogy már 10 éve te neveled a kutyát, és úgy került az ismerősödhöz).

Szóval gondold meg, HA tényleg barát az illető, ennyit nem ér meg egy kutya.

2010. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tudod, aki elhanyagolja az állatát, az nekem nem is lehet barátom.

Lehet, hogy te elviseled, hogy a barátod tulajdonában levő állat sínylődik - én azonnal megszakítanám vele a kapcsolatot.

Mert tudod, nem kell kutyát tartani senkinek. Ha nem fér bele a családi programba, akkor ne legyen, akkor adja inkább oda másnak.

De ha elnézi, hogy sínylődik, ha elnézi, hogy nincs az alapvető szükséglete kielégítve, akkor rossz ember.

Az ilyet meg kerülöm, nemhogy barátom lenne!

2010. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Na most még ti is jól összezavartok.

Persze hogy fontos a barátság, és remélem ez egy olyan igazi barátság ami túl éli ezt.

De 2 oldala van, nem csak rajtam múlik az egész, végül is meg is fordíthatnánk a dolgot, ha számára tényleg fontos a barátságunk megérti ezt és visszaadja a kutyát.

A férje nem akarja, a gyerekei nem akarják, ő majd szét szakad, nincs elég energiája se ideje még is mindenáron megakarja tartani, hiába jelzem hogy a kutyának ez így nem jó. Ráadásul egy egygazdás fajtáról van szó aki sajnos már így több gazdin túl van, és sokat sérült, ezt így nem lehet hogy hetente akár többször elpasszolják amikor valami olyan program van...és megmondták hogy ha én ki szállok a dologból akkor majd hordják máshoz...

Félek hogy a vége az lesz hogy közös erővel tönkreteszünk egy ilyen csodálatos állatot, mert ő tényleg az, hihetetlen egy fazon, de előbb utóbb befog sokallni és kiszámíthatatlan lesz, én meg nem tudnék tovább menni azzal hogy miattam ment tönkre egy ilyen helyes kutyus...

2010. okt. 24. 19:17
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát ha egy értelmes asszonyról van szó, akkor simán be fogja látni nemsokára, hogy ez tényleg nem jó, de ha egy kicsit cselezni akarsz, szólhatnál a skacoknak, meg a férjének, hogy tegyék szóvá párszor otthon, hogy jó lenne, ha visszakerülne az előző helyre, nem szeretik h ott van blabla.akkor lehet hogy ő is könnyebben rájönne, hogy mi is a szitu. Fejleményeket tényleg mindenképp írd le.
2010. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha még arra sem vették a fáradságot, hogy átírják az oltási könyvet és a csipet, én bizony megtartanám a kutyát.

Mehetnek kukutyimba...

Ne sajnáld a nőt, szerintem önző és a család sem állatszerető.

Mentsd ki a kutyát és passz.

2010. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!