Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a szobatisztaság....

Nem megy a szobatisztaság. Tényleg. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Lelkiismeretesen, kitartóan nevelem szobatisztaságra 3 hónapos kora óta uszkár kutyámat. Jelenleg 10 hónapos, és még mindig szemrebbenés nélkül bepisil, bekakál. Eleinte 2-3 hónapon keresztül 2 óránként vittem le, mostanra ez fokozatosan emelkedett 5 óránkénti sétára. Ennek ellenére van, hogy 3 óra után bepisil, reggelre pedig 7-ből 3-4 nap kelek "meglepetésre". Rendszeresen pisil a kanapéra akkor is, ha pár órája voltunk lent. Elolvastam a lehető összes cikket ezzel kapcsolatban, követtem minden javaslatot. Mi lehet a gond?

2023. okt. 23. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd kennelbe es vidd ki megint 3 orankent. Amikor a bent vagytok, csak a kennelben legyen.

Ha ivaros, akkor kozben nem art ivartalanitani is, a kanapet, szonyegeket, ha van, tisztittasd ki normalisan, hivj fel egy karpittisztito ceget. Vagy berelj gepet, mindegy, de normalis eszkozok nelkul kb lehetetlen kipucolni.

2023. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egy kivizsgálás nem ártana, vérvétel, és UH, ebben a korban már az éjszakát is ki kellene bírnia, és a bekakilás is aggasztó. Hányszor kakil egy nap? Ha eü probléma nincs, akkor lassan úgyis aktuális az ivartalanítás, mert jelölés is lehet mögötte. Pelenkát nem használtál a szoktatásnál? Az szokott még lenni, hogy némelyik kutyában az rögzül, hogy akkor textilre szabad, és pisil szőnyegre és kanapéra is. Az a baj, hogy a sima lemosás nem elég, ottmarad a szag, ő érzi és újra és újra oda fogjelölni, szóval egy gépes tisztítás valóban nem ártana a kanapéra, szőnyegre + ecetes felmosás a padlóra + ne engedd be abba a szobába (bébirács, ha nincs ajtó). És igen, amit 1-es írt: szoktasd kennelhez, az amúgy is hasznos lesz később sok helyzetben, és úgy kezd kb. nulláról a szobatisztaságra nevelést. Kitartás :(
2023. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom kutyáról vagy macskáról van szó?

Ha macskáról akkor fujj rá vagy nyomd bele az orrát a sz**ba.

Brutális de apámnak segitett

2023. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 uszkár kutyáról van szó
2023. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szuka kutyus, nem rég esett át az ivartalanításon is. Volt kint kárpittisztító a kanapéhoz, de lehet, hogy aktuális lenne megint hívni őket. Sajnos a kennelbe szoktatás teljesen elmaradt, lehet ez okozza a problémát, beszerzek egyet és hátha. Pelenkára körülbelül 1 hónapon át pisilt kölyökkorában, amíg nem kapta meg az összes oltását ahhoz, hogy utcára vihessük. Lehet ez okozza a problémát, nem tudom.
2023. okt. 23. 11:38
 6/12 anonim válasza:
86%

Nekünk palotapincsink éveken át bepisilt, sőt volt, hogy valakinek a papucsába piszkolt, vagy ebéd közben a széke alá (elvárta, hogy ebéd közben már ettesük, de sosem kapott, így épp akinél pitizett... ). A részéről simán bosszú volt.

Éjszakára úgy oldottuk meg, hogy bezártuk a kutyaházába, és csodálatos módon a saját fekhelyét nem pisilte össze. Amikor ebédeltünk szintén ment a házába.

2023. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 opsz idővel rajottem
2023. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka ennyi idő után az elhagyással már nem okoz gondot. Vizsgálja ki alaposan állatorvos, nincs-e egészségügyi gond a háttérben. Ha nincs, a szobakennel jó segítség, mert ösztönösen a saját helyére nem piszkít.
2023. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha rápisil valamire egyből ha tudod tisztísd ki ,mert érzi a pisiszagot ès megint oda fog. A pelenkàt ha bepisil akkor màrtsd bele a pisibe ès ha érzi a pisiszagot a pelenkán akkor lehet hogy oda fog (ez nm minden kutyánál vàlik be)

Ha bepisil szidd le,ne szolj hozzá egy óraig legalább(különítsd ki) ez is működhet

2023. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben állatorvos, aztán pedig megközelíteném szorongás oldalról is ezt a témát.
2023. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!