Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megy a szobatisztaság....

Nem megy a szobatisztaság. Tényleg. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Lelkiismeretesen, kitartóan nevelem szobatisztaságra 3 hónapos kora óta uszkár kutyámat. Jelenleg 10 hónapos, és még mindig szemrebbenés nélkül bepisil, bekakál. Eleinte 2-3 hónapon keresztül 2 óránként vittem le, mostanra ez fokozatosan emelkedett 5 óránkénti sétára. Ennek ellenére van, hogy 3 óra után bepisil, reggelre pedig 7-ből 3-4 nap kelek "meglepetésre". Rendszeresen pisil a kanapéra akkor is, ha pár órája voltunk lent. Elolvastam a lehető összes cikket ezzel kapcsolatban, követtem minden javaslatot. Mi lehet a gond?

2023. okt. 23. 10:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Mi okozhat esetlegesen benne szorongást?
2023. okt. 23. 22:43
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szorongást baromi sok minden okozhat: nem megfelelő kommunikáció, nem megfelelő életvitel, betegség/fájdalom, környezeti tényezők, kezeletlen trauma stb.

Mivel konzekvensen, kicsi kora óta nem megy a szobatisztaság, lehet azt is vizsgálni, hogy mit hozott otthonról, szülőktől, "gyerekszobából".


Egyik sem az a sztori, amit gyakorin fognunk neked távdiagnosztizálni. Viszont egy magára valamit is adó trénernek első dolga lesz elküldeni állatorvoshoz, kizárni a fizikai problémákat, szóval kezdd ott.

2023. okt. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!