Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ember vagyok, ha törzskö...

Rossz ember vagyok, ha törzskönyves kölyökkutyát várásolnék tenyésztőtől ahelyett, hogy örökbe fogadnék?

Figyelt kérdés

Anyukám idős, vele élek és vannak itthon kisebb háziállatok és nem merek ismeretlen előéletű és fajtájú keverék kutyát hozni a családba.

Viszont rosszul érzem magam, mert tele van az összes menhely.


2023. okt. 24. 06:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog örökbe fogadni, de nem a te felelősséged mások hibája után eltakarítani.

Ha nyomja a lelkiismeretedet, adományozhatsz is menhelyeknek időnként.

2023. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem te vagy a gonosz azért, mert x fajta kutyát akarsz. Azok a gonosz, rossz stb. emberek, akik miatt egyáltalán szükség van a menhelyekre. Sok aljadék, aki nem képes az ivartalanításra...
2023. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Felelős ember vagy, ha normáis tenyésztőtől hozol el kutyát (azért, mert egészséges, mert jó idegrendszerű kutyát akarsz vagy egyszerűen csak mert szereted a fajtát), és felelős ember vagy, ha örökbe fogadsz állatot.

Ha megnézed a menhelyeket, gyepiket, egyetlen tk-es kutyát sem fogsz találni. Pár évente egyszer bekerül egy-egy tk-es kutya is, de elég hamar ki is viszi a tenyésztő vagy a fajtaklub. Nem a tk-es kutyák töltik meg a menhelyeket.

2023. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz.

A lényeg, hogy ne szaporítótól vegyél.

2023. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. okt. 24. 10:48
 16/24 A kérdező kommentje:
Sajnos csak évente egyszer tudok adományozni, állatok napján, 50kg kutyatápot és 30kg macskatápot szoktam mindig.
2023. okt. 24. 10:49
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
16: Ez is nagyon szép! Sokan semmit se tesznek.
2023. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló kérdést tettem fel nemrég, mivel az én lelkem is nyomta ez a dolog. Én is szoktam adományozni a menhelyeknek és szívem szakad meg az ott lévő kutyák miatt, de én nem érzem magam késznek ahhoz, hogy egy nehéz előéletű, problémás kutyát kezelni tudjak. Az egyik tanyáról ahol többet megfordulok ajánlottak nekem kiskutyát( hogy pár hónap múlva ha beköltözök az új otthonomba vigyem el). Kis tünemény, de addigra már 5-6 hónapos lesz. Nem nálam nevelkedett, nem foglalkoztak vele egy percet sem stb stb. Én erre nem érzem késznek magam. Egy kölyök kutya aki majd hozzám kerül, megfelelő tenyésztőtől ott az elejétől kezdve én koordinálom a fejlődését. Kutya ovi/ suli, rengeteg foglalkozás és stb. Ezt szívesen teszem, erre szívesen áldozom az időmet és állítom, hogy sokkal sokkal egyszerűbb is mint egy tisztázatlan előéletű kutyával elkezdeni az alapoktól. Minden tiszteletem azé aki egy menhelyes kutyával ezt végig tudja vinni! Ha te sem érzed magad erre késznek akkor vásárolj kiskutyát tenyésztőtől kizárólag. Nincs ebben semmi probléma, nem vagy ettől rossz ember. Sokkal jobban jár mindenki, a kutya is, hogy majd egy olyan emberhez kerül aki tényleg képes vele elindulni a jó úton.
2023. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%
Én is tenyêsztőtől vettem.Mégpedig azért,mert egy bizonyos fajtát akartam,olyan meg a menhelyen nincs!
2023. okt. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
33%

Nem vagy rossz ember de szerintem rossz döntés pénzért venni kutyát, miközben tele az összes menhely, gyepmesteri telep.

Sok szervezet van, ahol már nem egyenesen kennelből vagy gyepiről választhatsz kutyát, hanem ideiglenes befogadóval élnek, megtanultak bent élni, szocializáltak, kiismerték a jellemüket stb. Van lehetőség elhozni őket próbanapra vagy próbahétvégére, az első hetekben az ideiglenes gazda is tud neked segíteni, van kitől kérdezni.

2023. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!