Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megelőzni egy...

Hogyan lehet megelőzni egy kutyatámadást, illetve mi a teendő, ha már megtámadott?

Figyelt kérdés
2023. okt. 25. 05:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Általában, ha lehajolsz és felveszel egy követ, vagy botot, azt nem szeretik a kutyák és eloldalognak. Lényeg, hogy dobásra kész testhelyzetet vegyél fel. Tapasztalatom szerint ez hatásos.

Ha már kontaktus van, akkor már nehezebb a dolog. Kutyafüggő.

2023. okt. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

A ko az tul eros szerintem. Persze meg kell vedened magad, de szegeny


1, lehet kobor es ezen felul veszett


2, ha gazdi annyira nem figyel ra, hogy elengedi jobbra balra meg messzire akkor milyen korulmenyek kozott elhet


3, kovel akar maradando serulest okozhatsz neki, amit nem o erdemel meg hanem a gazdaja. Ha fej eri serules, akkor nagyon nagy a gond, mert a gazda ha van, feljelenthet vagy te is ot, kerdeses hogy ki nyer de ne erre menjunk. A masik ha kobor ha nem maradando agykarosodast is okozhatsz ha ott utod, vagy gerincet vagy egyeb szervet, meg milyen eles ko?


4, Abban egyetertek, hogyha mar megharapott es megint kobor vagy nem, eselyes a tetanus. Azonnal valamit tenni kell. Valoban ami kozelben van, azzal valahogy ijeszd el. Legutolso az ilyen ko megoldasok. A bottol meg nem fog megijedni es elszaladni ha annyira aggressziv a kutya...


Leggyakrabban vagy a labad vagy az alkarod szoktak megharapni, szoval a legtobb esetben tudsz reagalni.


Ha nincs semmi a kozelben, se tompa ko, se semmi, a legerzekenyebb szerve a kutyanak az orra, fule, es a talp "parnajuk". De azonnal irany orvoshoz tetanus oltasra biztonsag kedveert.

2023. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
nem fog érdekelni a gazdája -e a felelős.. HA megtámad , védekezem kővel, sprayvel akárhogy. utólag a gazdáját is feljelentem.
2023. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

itt aki azt irja szegeny kutya maradando serules stb.

Hat inkabb letepem a kutya fel fejet minthogy engem vagy a gyerekem fel arcat marcangolja szet.


Na meg függ ugye kutya fajtatol nem mind1 hogy egy Nemetjuhasz/ Pitbull vagy egy tacsko/palotapincsi ront rad.


Kutya merettol függöen cselekednek na meg attol függöen milyen aggressziv...logikus


Egyszer egy ilyen kutyaidomaros musort neztem ahol interjuban elmeselte tenyleg tamadt ra egyszer egy ilyen erösebb nagyobb kutya (nemtudom mar milyen volt) akkor kenytelen volt mivel a kutya a torkara ment, a kutya szemet kinyomni....sajna tenyleg ez lehet egy jo tipp.

Mas vadallat tamadasnal is ezt ajanljak hogy a szemet nyomd ki.

2023. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

4


Most ne menjunk bele valoszinutlen esetekbe. A kerdezo nem babarol beszelt, meg csecsemorol, esetleg terhes anyukarol.


En arrol beszeltem, hogy a leheto legkisebb kart okozzunk ha mar megtamad minket egy kutya akkor ne osember modjara kovel meg bicskaval meg ami a te eszedbe jut azokkal felszeletelni.


Ezert irtam a kutya erzekeny pontjait, hogy ne sertsd meg maradandoan, de eluldozd. Igy jar mindenki "jol". Es a kutyanak sem lesz szervi karosodasa hacsak nem kovel meg mittom en mivel takolmanyolod szet az erzekszerveit.


Aztan mehetsz pereskedni ha nem kobor volt, hanem falun lesz*rva tevezve kiengedi a kutyat es szaladgal a masik faluban mar vagy uttesten balesetet okozva. A gazdi a hibas, nem a kutya.


Ezert is jobb tudni egy kutya anatomiajat, ebben az esetben, ne keltsd az feszkot, hogy belekevered a babakat, gyerekeket, aztan meg csecsemoket, terhes anyakat is hamarosan, mert en is akkor hozhatok fel extrem eseteket de most mire megyunk ezzel. Minimalizaljuk a kutyatamadas mindket oldalat. Majd lehet hivni az illetekest, hogy kobor kutya van a teruleten, es az lehet veszett is szoval ez nem jatek nekik sem.


Egyebkent ugyanazt mondod majdnem, mint en szoval nem ertem a feszultseg keltest, amikor azt mondod, hogy kinyomod a szemet, leteped a fejet, ami valoszinubb.


Meg azert is jobb megoldas ez es tudni a kutya alapveto anatomiajat, mert ha egy mezon vagy, akkor legyel a gyerekeddel, ahol nincs ko meg semmi spray meg futyulo. Mit csinalsz a nagytestu kutya ellen? Jon a gaz vagy fuvel megdobalod, vagy sietsz a napraforgoert? Ha nagytesturol van szo elobb tepi le a tiedet, vakarja ki a szemedet. Hadd ne folytassam, amit te kezdtel drasztikusan.


Okosan, de nem brutalisan


Es tetanusz oltas.

2023. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi két gyerekkel úgy szoktunk sétálni,hogy a férjemnél bicska van,nálam paprika spray.Sajnos itt sok kint a kutya és egy,kettő agresszív is.Mindig be van jelentve,de nem történik semmi.A kutyaiskolában a kiképző amugy láncot hord magánál.Az zörög ,meg zavarja a kutyát és nagyot is lehet ütni vele.
2023. okt. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez már tényleg röhej, hogy egyesek szerint még kutyatámadás esetén is arra vigyázzon az ember, hogy a kutyának "minél kisebb" sérülést okozzon. :P

Majd pont leszarom, ha megtámad, védem magam, ahogy tudom. Ha súlyosan megsérül, az ő baja, minek támadott meg.

2023. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Utolsóval értek egyet…


Védekezel, ahogy tudsz, ha tudod öld meg! Nyomd ki a szemét, ha van nálad éles tárgy a lágyékhoz, hasba szúrd. Vagy a szemébe, de ahhoz kell tudni célozni…


Aztán imádkozz, hogy ne legyen maradandó sérülésed… nekem lett…

2023. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2 és 4-es, nehogy már a gazdának álljon feljebb, miért van egyáltalán kint a kutyája póráz és szájkosár nélkül?? Még ha máshoz odamegy még akkor is az minimum, hogy elnézést kér és elrángatja onnét. Ha meg rátámad valakire, ő lesz feljelentve veszélyeztetésért, meg a kutyát el is altatják, ha megéri egyáltalán. Önvédelemhez meg mindenkinek joga van, ha éles kővel kell fejbe vágni a kutyát, akkor azzal.
2023. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy tapasztaltam, hogy ha felveszel egy botot, csak idegesebb lesz a kutya. Itt mérlegelni kell, hogy ha biztos, hogy lesz támadás, akkor nyilván kell az a bot, tégla, stb.

Megelőzés: ha van táskád tartsd magad elé, és lassan hátrálj el. Néha az is segít, ha nagyon hangosan ráüvöltenek.

Bringával: ha elkezd kergetni, ne gyorsíts, hanem lassíts le, állj le, legyen a bicó közted, meg a kutya között, nézz rá és lassan távolodj.

tegnapelőtt 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!