Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő kutyatámadas...

Mi a teendő kutyatámadas esetén, ha nincs nyílt seb?

Figyelt kérdés
A három éves gyereket megfogta egy amstaff-pittbull keverék kutya a lapockája környékén. Nyílt seb, súlyos sérülés nincs, csak véraláfutásos lett. A kutya oltva van veszettség ellen.
2017. aug. 17. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Vidd orvoshoz a fiadat. (Ez komolyan kérdés neked?)

A kutyát vidd kiképző iskolába. Életet menthet. Ismerősöm nem volt ilyen szerencsés: kisfiát torkon ragadta egy kutya. Megölte. Tv is leadta az ügyet.

2017. aug. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs nyílt seb, akkor semmi. Zúzódás, majd elmúlik.

Nem tudom, kié a kutya, de ha a tiétek, akkor később ebből komoly baj lehet.

2017. aug. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tiétek a kutya? Zárt telken vagy közterületen történt ez? Ha az utóbbi, akkor bejelentést tennék a gazdi ellen.
2017. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy amsztaff-pit ha támad, annak van nyoma.


A tietek a kutya?

Hogy fogta meg, hogy a lapockája belilult? AKkor nem foggal tette, mert annak lenne nyoma.


(nem kötözködni akarok, csak pitem van - meg egy 4 éves fiam - , ezért tudom, milyen hebrencsek is tudnak lenni, amikor nem szándékosan pl fellök egy gyereket)

2017. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek ennyitől nem lesz baja, orvos szerintem felesleges, de persze megnézetheted, ha aggódsz. Ha fáj neki, jegelheted. Egyébként miért kapta el a kutya? Ha tényleg bántani akarta volna, akkor ennél súlyosabb lenne a sérülés, gondolom, csak játszott. Viszont meg kéne tanítani neki, hogy finomabban bánjon a kisgyerekekkel.
2017. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A fotelról leesett a gyerek az udvaron és a kutya hátulról hörögve támadta. Előző nap a kutya megpróbálta levizelni a játszó gyereket, ami nyílt dominanciát jelent a gyerekkel szemben, úgy tudom.
2017. aug. 19. 07:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval a ti kutyátok.

Esetleg a kutyára esett a gyerek?

Nem lehet, hogy a "hörgés" az egy figyelmeztető morgás volt? Csak mert egy kutya nem tud beszélni. Legvégső esetben a gyerekre mordul, hisz ő így kommunikál, hogy neki az a szitu nagyon nem jó.


Még mindig azt mondom, ha egy sztaff-pit "hörögve támad", annak bizony komoly nyoma marad, nem csak egy kis véraláfutás.

Amúgy meg sürgősen rendezzétek a dolgot, akar kiképző segítségével, mert a kutyák még egymast sem pisilik le "dominancia címén".

Nem kellett volna ilyen kutya nektek, hisz ők komoly foglalkozást, fegyelmet igényelnek. És úgy tűnik nem értetek hozzá.


Nálunk 4 éves volt a pit, amikor született a fiunk. Most 8 és 4 évesek. Figyelmeztető mordulás volt (teljesen jogosan), de ilyen, hogy lepisilné... Most már jó barátok. Soha nem tudná bántani, ahogy minket sem.

2017. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az ismerősömé a kutya. Iszonyú domináns.
2017. aug. 19. 10:34
 9/13 anonim ***** válasza:
És ha tudod, hogy szocializálatlan, neveletlen, miért hagyod vele a gyerekedet?!
2017. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem voltak egyedül. A gazda is ott volt és mellette merte ezt a kutya megcsinálni.
2017. aug. 20. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!