Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás közben ha...

Kutyasétáltatás közben ha lepisili valaki kocsija kerekét a kutyám az nagy hiba?

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
99%
Igen.
2023. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, be is zárhatnak.
2023. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Te örülnél neki, ha telibehugyoznák az autód?
2023. okt. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Nevelhető, hogy mikor és hová vécézzen! Gazdának pedig kutya kötelessége odafigyelni, mit csinál a jószága!

Én sem tolerálom, ha oldalba vizeli az autómat, motoromat, kerékpáromat más kutyája. (vagy macskája, de utóbbit nemigen lehet erről leszoktatni)

Sokszor nem az autó vagy annak kereke a cél, hanem a talajon lévő illat, de ekkor sem kell engedni.

Nekem voltak munkakutyáim is (Német juhász, Dobermann), pl. Honvédségnél is kutyás voltam egy időben, de biztonságiőrként is dolgoztam. Képzeld el, ha bárhol, bármikor vécéznének, amikor eszükbe jut!

Most (magas) középuszkár családi kutyánk van, mivel nejem allergiás és nem lehet csak hipoallergén fajta. Hihetetlenül intelligens, szinte bármire betanítható, mindet megért, meg is érteti magát, csak éppen nem beszél. Az tény, nem csak okos kutyafajták vannak, hanem buták is, vagy inkább lusták és nemtörődömök. De erről az autó levizelésről mindegyiket le lehet szoktatni! Ez a gazdán múlik!

2023. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

4-es vagyok

Nem csak az autókat lepisilni, de kapuba, bejártai ajtóhoz sem engedem és még számtalan helyen, ahol nem lenne illendő. Ha szagolgat és akar is, én rászólok, nem engedem.

Sokaknak hihetetlen, de (főként munkakutyák esetén) még parancsra is képesek vécézni, amikor engedélyt kapnak rá. Nálam bevált parancs a lábhoz, mellettem, amikor semmi másra nem figyelnek, csak arra ,amit én cselekszem, ahhoz igazodnak. Majd jön a séta (sétálhatsz) parancs, amikor lazán mehet a közelemben, aránylag kedve szerint, akkor vécézhet is. Amikor pedig nincs szabad sétálási lehetőség, csak elvégezheti egy adott helyen a dolgát, akkor a vécézhetsz parancs van.

2023. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, ennek a fontos feltétele, hogy a gazda maximálisan odafigyeljen a kutya igényeire, sőt, ráérezzen, mikor, mire lenne igénye!

A kutyasétáltatás pedig nem a gazdáról szól, nem az ő mozgásáról, hanem az a kutya ideje! Vagyis az ő mozgás és vécézési igényeinek kell megfeleljen. Akkor nem rohanunk, nem siettetjük, nem tagadjuk meg tőle a kutyákkal való kontaktust, nem rángatjuk el a másik kutyától, hiszen nekik is van igényük szociális kutya-kutya kapcsolatra.

2023. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Igen hiba!

Egyetértek 4-5-6-ossal! Kíváncsi lennék, ki pontozta le? Meghallgatnám az ellenérvet!

2023. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2%
Én nem igazán értem hogy miért baj az ha lepisil egy autót a kutya.
2023. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Ejjel barmit lepisilhettek.
2023. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
#8 akkor elég primitív vagy sajnos.
2023. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!