Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbüntethetnek minket, ha a...

Megbüntethetnek minket, ha a kutyánk megharapja a szomszédot?

Figyelt kérdés

A kutyánk láncon szokott lenni, de elég hosszú láncon, de minden nap elengedjük, elvisszük sétálni.A szomszéddal határos kerítésen mindig akkor jut eszébe átnyúlkálni, s mindig ott, amerre a kutya tartózkodik.A kutyánk amikor el van engedve akkor is figyelünk rá, hogy ne legyen a gond, de mivel már idős kutya, nem szeretnénk már láncon tartani, mert idős, s reumás.De félünk, hogy a szomszédasszony direkt kiprovokálja, hogy megharapja.

Egyszer már megmérgezte, de akkor szerencsére túlélte.

MEgbüntethetnek érte, ha a szomszádasszonyt véletlenül megharapja?A kötelező oltás megvan.


2010. okt. 19. 17:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha a szomszéd feljelent titeket akkor igen.
2010. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
miért nem beszéltek a nénivel? mondjátok meg neki, hogy néni, tessék figyelni, nehogy baja essen!:)
2010. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen megbüntetnek, elég drágán, és teljesen jogosan. A kerítést -ha a ti oldalatok, akkor magasítsátok meg. Ha meg az ő kerítése, mond meg neki, hogy ő csinálja magasabbra a kerítését.
2010. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha a kutyád a ti telketeken harapja meg, nem büntetnek. Más, ha a kutya harap át a túloldalra.

Mondjuk, úgy is kellemetlen, ha saját telken történik a harapás. Nekünk is volt ilyen esetünk. A kutya telken belül volt, benyúlt a páciens, hogy megsimogassa (kb. az élire állított kézfeje fért be), a kutya meg megkóstolta. Bírság nem volt, viszont nekem kellett kifizetni az állatorvost, akit a sebészet hivatalból értesített. Azért, mert kijött, ellenőrizte az oltási könyvét, de nem vette karanténba a kutyát, mert 3 héttel az eset után jött ki, egyértelmű volt, hogy nem veszett. De a költség az enyém volt. Ha tudom, kit harapott meg, kifizettettem volna vele. Egyértelmű volt, hogy kapun, kerítésen, tehát birtokhatáron belül volt a kutyánk. Ez a lényeg.

2010. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Altasd el a kutyát, (reumás:D) az szomszédnak igaza van!
2010. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem büntetnek meg ha figyelmeztettétek a vén csoroszlyát,hogy ne nyúlkáljon át a keritésen...,ennek ellenére mégis megteszi...,főleg ha a kutya a Ti kertetekben tartozkodik!Aki meg hüle haljon meg!!!!
2010. okt. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 egy szabadkőműves válasza:
15%
Nem büntethet meg mert a ti telketeken harapta meg és nem az övén vagy közterületen. Ámbár azt sem értem hogy miért tartotok kutyát ha csak láncon tudjátok tartani (az sem elég ha naponta elviszitek sétálni, egy kutyának folyamatosan kell mozgástér). Ez szerintem így állatkínzás én simán elkoboznám tőletek a kutyát bár utána kérdés hogy hova teszem úgyhogy mindegy (valszeg ezért nem csinál az állam semmit).
2010. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha átnyúlkál és úgy harapják meg, akkor nem csinálhat semmit, ő baja, minek provokált...

Egyébként:"Egyszer már megmérgezte". Az ilyen büdös k.urvát nem lehet feljelenteni?! :S

2010. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
A nyugalmatok érdekében meg kell csinálnotok a kerítést. Tök mindegy, kinek az oldala. Nem büntetnek érte, de, gondolom, nem hiányzik a tortúra , ami egy harapással jár.
2010. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
H az én kutyámat próbálná megmérgezni egy ilyen házsártos öregasszony,hát lapáttal csapnám agyon az biztos!
2010. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!