Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cairn Terrier vagy a Border...

Cairn Terrier vagy a Border Terrier tetszik nektek jobban?

Figyelt kérdés

CT:


[link]


BT:


[link]



2023. nov. 7. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Cairn Terrier
Border Terrier
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha terriert akarsz, vegyél pumit. Az legalább normális, magyar kutya.
2023. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A pumi nem terrier.
2023. nov. 7. 16:02
 3/10 A kérdező kommentje:
És általánosságban sokkal idegesítőbb mint a legtöbb terrier .
2023. nov. 7. 16:03
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha szerinted a pumi nem terrier, akkor ne beszélj kutyákról. A pumi konkrétan úgy alakult ki, hogy a nem standardizált pulit terrierekkel keresztezték. A mudi meg úgy, hogy spiccekkel.
2023. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Border terriert sokat ismerek, rengeteg energia van bennük, nagyon foglalkozósak, kb olyanok, mint egy mini mali, szinte életforma kell hozzájuk.


Cairnt én még csak kiállításon láttam, az alapján olyannak lőném be, mint egy westie. Ahogy nézem, alig van kennel itthon, szerintem elég nehéz hozzájutni egy kölyökhöz.

2023. nov. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

De a pumi akkor sem terrier, attól még hogy az is van a felmenői között. Terelő kutya…


A border terriert inkább a jagd terrierhez hasonlítanám, vagy a munkavonalas szálkásszőrű tacskóhoz… De ezeknél nyugodtabb a habitusa, a jagd terriernél legalábbis mindenképpen és jobban kijön a macskákkal is, tehát gyengébb a vadászösztöne. Azért messze nem egy mali szint… Igazából egyik kutya sem az.

A border terrier átlagos szinten ugatós… Nem olyan csendes mint mondjuk az ázsiai fajták nagy része, de pl. a magyar terelőkutyáknál, így a puminál is sokkal csendesebb.

2023. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Border, mert az jobban hasonlít egy egyszerű utcai keverék kutyára, amilyenek mindig is voltak nekünk a családunkban és amilyenek a kedvenceim.
2023. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#6 Mivel nem munkakutyának fogja használni gondolom, pont elég annyit tudni, hogy a vérmérséklete és mozgásigénye igenis a terrier természetéből adódik, tehát úgy is kell tartani.
2023. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
A border terrier bőven ugat annyit, mint a mudi és azért hasonlítanám inkább a malihoz, mert pörög, mint a veszedelem, lóg a játékon, de igyekszik a gazdájának megfelelni, utóbbi a jagdokra kevésbé jellemző. Bár ezen talán kár is vitázni, fajtákon belül több vonal is van, én spec. az agilitys kutyákból indultam ki...
2023. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
A pumi terrier hát beszarok 😂😂😂
2023. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!