Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier vagy bologne...

Yorkshire terrier vagy bolognese, melyik kutyust válasszam? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni,mindkettő nagyon cuki,de a szüleim csak egyet engednek,ti melyiket választanátok,és miért azt?

2018. júl. 15. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a yorki szimpibb, de lehet,hogy ami nálam előny az nálad hátrány. Imádom,hogy mennyire mozgékonyak és vidámak. A terrier vér nagyon erős bennük, pörögnek ezerrel. Szeretnek bohóckodni,produkálni magukat. A pici testük ellenére nagyon masszív kutyák. Bár nehéz elhinni,mert sok elkényeztetett példányt látni közülük,kifejezetten inteligensek,gyorsan tanulnak, jól motiválhatók. A kinézetük pedig nagyon aranyos.
2018. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha kicsit pörgősebb típus vagy, szeretsz mozogni, és szívesen bevonnád ebbe a kutyádat is, akkor yorkshire terrier lenne ajánlott. Ugye a terrierek kotorékkutyák, tehát nagy a mozgásigényük, és sokat is mozognak, ehhez megfelelő foglalkozást igényelnek. A bolognese egyszerű "toy", társasági kutya, ők abban lelik örömüket, ha sokat simogatják őket, stb., bár őket is lehet tanítani (nem olyan intenzív foglalkozást igényelnek, mint egy yorki). Persze, a yorkit is el lehet kényeztetni, és a bolognese is lehet sportosabb, de ez vérmérséklettől is függ.


Az én véleményem az, hogy yorki. Sok foglalkozást igényelnek, általában többet, mint a bolognese, de én még mindig több mulatságot látok bennük, több odaadást, mint egy bolognese-ben.


De ezeket mint németjuhászos mondom, tehát ne vedd tapasztalt toyosnak azt, amit mondtam, mert én egy viszonylag aktív életmódhoz, foglalkozáshoz szoktam németjucisként.

2018. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Szóval ha jól vettem le, nem rendelkezel túl nagy kutyás tapasztalattal, és két teljesen különböző vérmérsékletű és mozgásigényű fajta között őrlődsz. Ezért ajánlanám a nagyságrendekkel nyugodtabb, visszafogottabb bologneset első kutyának, sokkal egyszerűbb vele bírni, gazdacentrikus, nem kell a nevelésével annyit küszködni. Ugyanúgy megköveteli a következetességet, de mondhatni, őt nehezebb elrontani.

Ha csak azért vennél yorkit, mert cuki, akkor ott később jelentkezhetnek gondok, hiszen egy terrierről beszélünk. Vehemensek, pörgősek, temperamentumosak. Ha ezt nem tudod a helyén kezelni, a te kutyádból is könnyen válik majd agresszív vér-yorki, sajnos rengeteg ilyennel találkozik az ember úton-útfélen...

Ha kevésbé érzed magad határozott jellemnek, és megelégedsz egy közepes séta mennyiséget, viszont annál több kényeztetést igénylő kutyával, akkor a bolognese.

Ha aktívabb vagy, naponta rá tudsz szánni több órát, elveid, esetleg tapasztalataid vannak a kutyanevelés terén, akkor yorkshire terrier.

Mindkettőnél lényeges, bármelyiket válaszd is: jó helyről, tenyésztőtől hozd el a kölyköt, mert mindkét fajtát megtalálták a nagyipari szaporítók, akik nagyon beteges, idegroncs példányt sóznának a nyakadba.

2018. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Hogy te divat alapján választasz kutyát? Így egyiket se. Ég és föld a jellemük, igényük, de ha csak a cukiságot nézed, akkor maradj a plüss kutyánál. Nem vagy elég érett és felelős egy kutyához.
2018. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!