Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fogkőeltávolítás altatásban...

A fogkőeltávolítás altatásban történik a kutyáknál vagy elég elbódítani?

Figyelt kérdés
11 éves foximmal múlthéten voltunk dokinál és akkor szólt, hogy van egy pici fogköve, már így én is látom, de megmondom őszintén nem figyeltem és nem vettem észre. Mondta, hogy majd le kell szedetni, de akkor beteg volt és aggódtam miatta, ebbe a témába nem mentünk bele. Hányt, ment a hasa, szerencsére már jól van, 2 nap alatt helyrejött, majd jövőhéten térünk vissza a fogaira, csak gondolkodtam itthon rajta, hogy 11 éves és bár lekopogom egészséges, teljesen jó az àltalános állapota de mindig azt hallom, hogy idősebb kutyát már nem szerencsés altatni. Nyilván majd jövőhéten választ kapok mindenre csak addig is kíváncsi lennék, hogy akinek esetleg volt màr ilyen, hogy zajlik egy fogkőeltávolítás? Azt tudom, hogy fontos, mert később nagyobb problémákat okozhat.
nov. 18. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Több féle protokoll van, hogy milyen gyógyszereket használnak ilyen esetben, adott rendelőtől függ. De lényegében ugyanolyan altatás, mint egy műtétnél, csak (ha nem jár bonyolult foghúzással) rövideb ideig tart.

Kérdés, mi a "pici" fogkő.

Másrészt meg a kutya csak idősebb lesz, a fogköve meg több. Szóval ha nem csak olyan minimális fogköve van, amivel nem érdemes foglalkozni, akkor érdemes most megcsináltatni.

nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Most szeretném, persze. Egyébként ha eltávolítják utána mennyi esély van rá, hogy kiújuljon? Mivel lehet megelőzni?

nov. 18. 16:09
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Boditjak oket, en nem tudom pontosan mivel, de ez se lehet annyira eros cucc.

Legalabbis pont most voltunk,osszesen 30 percig tartott (a boditastol szamolva) az egesz es amikor bementem erte, mar ott ugralt a foldon.

Tehat nem volt valami kaba, pedig en azt hittem, hogy azert 1-2 oraig majd kicsit le lesz lassulva.

7 eves a kutyam, most voltunk eloszor. Elvileg ragassal lehet megelozni, de ez hajlam kerdese is. Az en kutyam legalabbis rengeteget rag, aztan most megis kellett neki, habar azt mondta az orvos, hogy nem volt sok.

nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyám is sokat ràg az első perctől kezdve. Neki szinte minden fogán van, de egyiken se sok, csak látom, hogy mindegyik barna itt-ott egy kicsit.
nov. 18. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
3-as: azért volt olyan éber a kutyád, mert olyan szert kapott, aminek a lebontása egy másik szerrel gyorsítható. Így amikor véget ért a beavatkozás, az állat "felébreszthető". De rendelője válogatja, hogy hol milyen típusú szerekkel szeretnek dolgozni.
nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Enyém 17 évesen volt utoljára. Csak olyan helyre viszem ahol előtte labor van, és gázzal bódítanak, azt jobban lehet adagolni.


Ja és 17 év tapasztalat után: garantáltan ki fog ujulni.


Mi pont az idős kora óta el akartuk kerülni az ismétlést, vettem kutyaszájvizet (virbac) és kutyafogkrémet (virbac), de csak toltam vele kicsit a köztes időt.


Sajnos húzni is mindig kellett neki, többet is. Most alig van foga, de fájdalma nincs, nyeli a tápot mint kacsa a nokedlit, nagyon-nagyon jól van, egy percig se gondolkodj rajta. Megfelelő szájhigiénia elengedhetetlen az idősödő kutyáknak.


Egyszer úgy feldagadt a pofája, hgoy azt hittem darázs vagy méh csípés miatt allergia, mire kiderült hogy tályog. Akkor is műtötték, húzták.

nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
És ha belementem volna abba hogy idősebb kutyát nem altatok, most nem 17 éves lenne, hanem már vagy 6 éve a föld alatt lenne.
nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A műtétet nem a kutya kora, hanem az állapota határozza meg. Előtte egy vérvétel és egy szívultrahang, és ezzel már sokat tettél azért, hogy nyugodtabban lehet altatni.


A fogkő pedig sajnos visszatér. Ismerősöm kutyájának a fogait most tették rendbe, azt hitték csak egy fogat kell húzni, lett belőle 12, a kutyát pedig azóta kicserélték.

nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha csak kicsi fogkőről van szó és bírja, ha a szájában turkálnak, a kozmetikában is leszedik (ha a kozminak van gépe hozzá, de elég sok helyen van), méghozzá altatás nélkül.
nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Google a barátod!
nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!