Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyám kiidegel. Van rá...

Idős kutyám kiidegel. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés

15 éves kutya, napi 3x leviszem sétálni, hogy elvégezze a dolgát, de nem hajlandó a lépcsőházban mozogni. Utcán úgy ahogy, de ha esik egy szem eső, kicsit fúj a szél, vagy hűvös van, akkor csak áll és néz ki a fejéből. Nem akar vécézni, úgy kell a füves részig elhúzni. Otthon ha olyan kedve van rohangál is. Orvos látta, semmi baja nincs, ami ezt indokolná, szerinte szimplán leépült a kutya agyilag. Szívbeteg, arra 1 éve gyógyszert szed, de gondolom nincs hozzá köze. Bevallom nagyon idegesít már, hogy minden séta arról szól, hogy kb könyörögni kell neki, hogy megmozduljon. Fogytán a türelmem. Ha látnám, hogy igyekszik akkor más lenne, mert láttam már idős kutyát, aki kb egy helyben haladt, de legalább próbált eljutni a bokorig. Enyémen semmmi szándékot nem látok, ha én fizikálisan nem mozdítom meg, akkor nem megy. Mániákusan ragaszkodik bizonyos oldalakhoz, ha valaki szembejön és nem húzom el, akkor simán belesétál. Ha elhúzom, akkor ellenáll mintha az élete múlna rajta. Elég szánalmas mikor arréb húzom a lépcsőház padlóján, mert jönnek szembe és nem hajlandó megmozdulni, de nem tudok mit csinálni (keskeny a folyosó, nem mindenhol férnek el mellettünk így)


Van mellette másik fiatalabb (4 éves) kutya, egy ideje már külön viszem le őket, tehát napi 6x megyek le... Most már azon vagyok, hogy az öreget napi 2x fogom csak levinni, ha úgyse akar általában vécézni, akkor csak kibírja


nov. 20. 10:19
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Lemeradt, hogy van pulóvere és kabátja is, tehát nem az van, hogy esetleg fázik.
nov. 20. 10:22
 2/30 anonim ***** válasza:
32%
Tipikus demencia. Ez jobb nem lesz, ennek fényében kell eldöntened, hogy a továbbiakban milyen életet szánsz neki.
nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy az a baja, hogy a társától külön viszed? Hátha akkor több kedve lenne menni
nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem, a másik kutyával sétáltatva is ilyen sajnos.
nov. 20. 10:31
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Jutalomfalatot probaltad? Persze valami olyan kell, ami nagyon budos es felkelti a figyelmet. Mittudomen, virsli.

Lehet, hogy ez mar a leepules jele, de kajaval szerintem lehetne meg motivalni.

Az en kutyam szimplan csak gyuloli az esot, ez mindig igy volt, ilyenkor kajaval tudom a fuves reszre vezetni, pisil, kakil, utana megkapja. Egyebkent szepen setal, de az esovel nem tudott megbaratkozni.

nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az gáz, hogy idős kutyáról így beszélni. Megmondta az orvos, hogy demens. Ez egy idős kutya! Egyáltalán minek levinni háromszor?? Nem igényli!
nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem konkrétan erőszaknak érzi a kutya, hogy háromszor cipelve van.
nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Roppant érdekes. Az, hogy demens lenne, csak az eü séta során mutatkozik meg? Egyéb tevékenységek, vagy az otthon eltöltött idő alatt nem?
nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet, hogy romlanak az érzékszervei? Mármint, ha képes neki menni a szembejövőnek, akkor lehet, hogy nem is látja rendesen, lehet hogy azért nem is hajlandó elmozdulni, mert azt az oldalt találja biztonságosabbnak.

Az otthoni környezetet meg feltehetőleg jobban ismeri, ott lehet, hogy nagyobb biztonságban érzi magát, bátrabban mozog.

nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Ő egy idős kutya, aki már nem lesz olyan mint régen, ezt el kell fogadni, mindenki megöregszik egyszer. Lehet hogy demencia, (bár csak sétálásnál lenne???) de ez nem indokolja hogy teljesen le keljen róla mondani, ha más súlyosabb eü problémája nincsen. Igen, türelem kell hozzá, sok-sok, ez ezzel jár.

Amúgy nem lehetséges, hogy valamitől fél a lépcsőházban? Idegen szag, valami zavaró dolog. Hallásával vagy látásával is lehet probléma, amitől nem érzékeli úgy a környezetét. Egy 15 éves kutyánál szinte biztos, hogy nem tökéletesen működnek már az érzékszervek. Az ízületei sem a régiek, gyorsan fárad, ellustul.

Szívből ajánlom, hogy vedd fel a kapcsolatot a Hang a Kutyákért Alapítvánnyal a Facebook-on. Írd le messenger üzenetben amit itt írtál és hátha tudnak segíteni. A tagok között van kutya viselkedésterapeuta is. Szerintem egy próbát megér.

nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!